2017. 12. 11. hétfő - Árpád -1°C | 11°C Még több cikk.

Izgalom volt bőven: Tiszavirág Szeged Diapolo-Honvéd 11-12

A Tiszavirág Szeged Diapolo férfi vízilabdacsapata egy végletekig kiélezett csatában maradt alul: hazai pályán 11-12-re kapott ki a Honvéd együttesétől. Az utolsó másodpercben lehetett volna egyenlíteni, de nem jött össze.
Tiszavirág Szeged Diapolo-Honvéd 11-12 (4-3, 1-3, 1-1, 5-5)
Férfi vízilabda OB I, 9. forduló. Szegedl, újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezeti: Marosvári, Vogel.
Tiszavirág Szeged Diapolo: Meixner - Palotás, Kunac 2, SEMAN 2, Varga II. Zs., Manhercz Á. 1, Kiss 2. Csere: SÁNTA 2, Török A., MANHERCZ K. 2, Chilkó, Zsigri. Vezetőedző: Varga Péter.
Honvéd: Lévai - Illés 1, FÜLÖP 1, Simon A. 1, Shimizu, KISS 5, Takei 1. Csere: Szőke 1, Sztojcsics, Fazekas, STEINMETZ B. 1, Simon R. 1. Vezetőedző: Vad Lajos.
Gól - emberelőnyből: 12/6, ill. 13/5.
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. -/-.
Kipontozódott: Varga II. Zs., ill. Simon R., Simon A., Steinmetz B.

Varga Péter: - Gyengén védekeztünk, sok könnyű gólt kaptunk, ezért kaptunk ki.

4. negyed (5-5)

8. perc: Emberhátrányban a Szeged, a Honvéd időt kér. Meixner véd, 18 másodperc marad. Manhercz Krisztián lő az utolsó másodpercben, de Lévai véf.

7. perc: Szőke villan, majd Sánta is. 11-11 Ez mi volt? A bírók elveszik a labdát, a Honvéd pedig két fent maradó játékossal erre számít is, Kiss pedig ötödször eredményes. 11-12

6. perc: Sántaaaaaaaa!!! Nem adjuk fel! 9-10 Manhercz Krisztiáááááááán!!! A mindenit! Egyenlítünk! 10-10

5. perc: Fülöp egy gyors vendég akciót vált gólra. 8-10

4. perc: Kiss Gergely lövése óriási, a felső lécről pattan be. Szép gól, de nekünk nem annyira tetszik. 8-9

3. perc: Kiss Csaba bevágja a büntetőt! 8-8

2. perc: Steinmetz miatt nem sokáig tart az öröm. 7-8

1. perc: A Manhercz-testvérek hozzák össze a gólt: Ádám passzol, Krisztián pedig kihasználja a ziccert. 7-7

3. negyed (1-1)

8. perc: Kunac lő, góóóól! De kellett! 6-7

6. perc: Ilyen peches gólt... Simon Roland lő, Manhercz Krisztián blokkolni próbál, de pont róla kerül a labda a kapuba védhetetlenül. 5-7

5. perc: Emberelőnyben a Szeged, Varga Péter időt is kér. Bár a fórból 6 másodperc lemegy, mire észreveszik a bírók az időkérést... Seman birkózik és kap labdát, de ellene fújnak.

4. perc: Kiss Csaba blokkja is nagyon kellett emberhátrányban.

3. perc: Steinmetz a kapu torkában a labdával, ez már gól....gondoljuk, de ekkor Meixner óriási feflex mozdulattal véd. Ez nagyon kellett!

2. perc: Manhercz Krisztián remek labdát kap fórban, de fölé lő. Ezért kár volt.

1. perc: Kemény és hatásos védekezés mindkét oldalon.

2. negyed (1-3)

8. perc: Kiss Csaba lő emberelőnyben, de sajnos kapufa.

7. perc: Eberelőnyben kér időt Varga Péter, aki az egyenlítés ellenére nagyon nyugodtan magyaráz tanítványainak. Ragadjon a játékosokra ez a higgadtság. Sajnos eladják a labdát, majd Kiss Gergely zsinórban harmadik góljával már a Honvéd vezet. 5-6

6. perc: Kemény meccs, ilyenkor jön jól Kiss Gergely rutinja. Újra betalál, egyenlít. 5-5

5. perc: Ilyet ritkán látni: emberelőnyben kap labdát Illés, remek lövőhelyzet, erre a partvonalra ejti a labdát. Kiss Gergely már sajnos pontosabb. 5-4

4. perc: A Szeged tökéletesen védekezik pár perce, a Honvéd már kevésbé, csak kimaradnak a helyzetek.

1. perc: Lukas Seman, az őserő, beforgatja Steinmetzet. Szavak nincsenek, gól viszont igen. 5-3

1. negyed (4-3)

8. perc: Ezt a támadást sem bonyolította túl a Szeged, Seman a kapufánál tűnik fel, kiemelkedik a mélyből, épp jön egy passz és úgy lő gólt, hogy rá se néz a kapura. 4-2 Takei szépít az utolsó másodpercben. 4-3

7. perc: Időt kér a Szeged, hiszen emberelőnyben támadhatnak a srácok.

6. perc: Kiss Csaba gyönyörű passzt ad Sántának, de épphogy mellé megy a center lövése. Illés a túloldalon bekotorja a labdát. 3-2

5. perc: "Aljosa, Aljosa, Aljosa Kunac!" - zúgja a B-közép. Nem véletlenül, a Szeged megint nem teketóriázik, gyorsan szerez még egy gólt. 3-1

4. perc: Micsoda ejtésgóóól!!! Kiss Csaba! Erre a mozdulatra senki sem számított. 2-1

3. perc: Egy sakk-mattra kijátszott akció végén Simon Roland egyenlít. 1-1

2. perc: A Szeged ezután kivédekezik egy emberhátrányt, a Honvéd lövésig sem jut.

1. perc: Az első támadás a Szeged vezeti, és máris gólt szerez: emberelőnyben Manhercz Ádám villan. 1-0

18.55: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportuszodából, ahol a Tiszavirág Szeged Diapolo közvetlen riválisát, a Honvéd együttesét fogadja. A Vasas ellen szombaton fantasztikusan játszottak a srácok, most is hasonló teljesítményre lenne szükség. Hajrá, Szeged!

Korábban:

Varga Péter vezetőedző már többször is mondta, hogy a Tiszavirág Szeged Diapolo férfi vízilabdacsapata számára minden OB I-es bajnoki mérkőzés rangadónak számít, de azért van néhány olyan, amely kiemelkedik a többi közül, hiszen a három nagycsapat mögött nagy a tülekedés. A Ferencváros egy kicsit elhúzott a negyedik helyért vívott különversenyben, de az FTC az Egerrel és a Szolnokkal sem találkozott még.

A Szegednek tehát papíron öt olyan ellenfele is van, amellyel nagyon szoros csatákat vívhat. Ezek közül a Kaposvártól és a Fraditól ugyan egy-egy góllal kikaptak Manherczék, de a Vasas ellen a vártnál simább meccsen nyertek, plusz a meglepően szoros megyei rangadót is behúzták az elmúlt két fordulóban. Ezek után jön az újabb nagy derbi, hiszen ma 19 órakor a Honvéd lesz az ellenfél az újszegedi sportuszodában.

Aljosa Kunac góljai is jelenthetik a különbséget. Fotó: Frank Yvette

Ezzel pedig nem is ér véget a nagy meccsek sorozata, hiszen a közvetlen riválisok közül a BVSC lesz az ellenfél a következő fordulóban. Erre viszont csak december 13-án kerül sor. A két és fél hetes bajnoki szünet előtt végképp jól jönne még egy önbizalom-növelő siker a Tiszavirág Szeged Diapolo számára, amely ma este is nagyon számít a szurkolók segítségére.

Nem kellett izgulni: Motor Zaporozsje-MOL-Pick 25-29

A MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a VELUX EHF Bajnokok Ligája D csoportjában négy góllal nyert Kijevben. Tovább olvasom