2017. 02. 27. hétfő - Ákos, Bátor 1°C | 12°C Még több cikk.

Izgalommentes NB I-es rajt

Tegnap két mérkőzéssel megkezdődött a labdarúgó NB I 2007–2008-as idénye. A két hazai gárda, a Vasas és a Zalaegerszeg nyert.
Elkezdődött. Újra. Megint. Mindig azt mondjuk, várjuk. Hogy induljon. Hogy pattogjon a labda. Hogy gólok szülessenek. Hogy NB I-es focimeccset nézhessünk. Aztán eltelik néhány forduló, egyre kevésbé lelkesedünk, és rájövünk: megint a csodát vártuk.

Pedig a hazai labdarúgásban ezen a nyáron sem történt semmiféle csoda. Nem érkeztek világsztárok, igaz, néhány átigazolás kapcsán felkaptuk a fejünket. Egy dolog ugyanaz maradt az előző idényhez képest, és ez ritkaság: a bajnokság létszáma. Megint tizenhat együttes vágott neki a sorozatnak. Hat új edzővel: Győrben Egervári Sándor, Nyíregyházán Révész Attila (illetve a háttérben a papírral rendelkező Tajti Józseffel), Tatabányán Mészáros Ferenc, Zalaegerszegen Szlavko Petrovics, Sopronban Détári Lajos – aki az újjá formálódó csapatában két megyei labdarúgót, a szegedi Dlusztus Andrást és a makói Gyömbér Gábort óriási tehetségnek tart –, Diósgyőrben Pajkos János az új tréner. A nevek többsége ismerős lehet: hol itt fordulnak meg, hol ott. Ahol éppen edzőkérdés van. A további tíz gárda (az idei sorozat favoritja, az egymás után három bajnoki elsőséget begyűjtött címvédő Debrecen, az egyik újonc, a Siófok, valamint a Paks, a Vasas, a Honvéd, a Kaposvár, a REAC, az Újpest, az MTK és a Fehérvár) nem változtatott, ami a szakembert illeti. Még nem.

A nézőszámon nemigen látszott az első bajnoki okozta lelkesedés. A Vasas pályáján a Tatabányára kétezer, Zalaegerszegen a Paksra négyezer drukker volt kíváncsi. Előbbiek hamar gólt láthattak – nagy örömükre: Németh Norbert a negyedik percben előnyt szerzett! Gyorsan jött a válasz egy másik helyszínen, Zalaegerszegen: Márkus a hatodik percben juttatta vezetéshez új együttesét! És a Vasas folytatta: a 12. percben Kenesei 11-esből növelte az előnyt, 2–0! Kriston lépdelt nagyokat, pörgetett, szépített a Tatabánya, 2–1! A Zalaegerszeg fordított, a folytatás nem tartogatott több izgalmat. Jöttek a megállások: előbb a félidők felénél a nagy meleg miatt a víz-, a félidőben és a meccs végén a nagyszünet. Az üresjáratokat megszoktuk, kis focinkban már amúgy is régóta szünet van – a minőségben.