2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 20°C | 31°C Még több cikk.

Január – bronzkeretben

A nemzetközi megmérettetésekről szólt január. A Csongrád megyei sportolók négy különböző Európa-bajnokságon vettek részt, és egyikről sem jöttek haza érem nélkül. Soha rosszabb hónapot.

Bár az Eb-bronzok voltak többségben januárban, top 10-es rangsorunk első helyére mégis egy ezüstérem és annak szerzője került.

1. Rajko Prodanovics

A Pick Szeged 25 éves szerb kézilabdása, Rajko Prodanovics átélhette azt, ami sok sportolónak csak álom marad: Eb-döntőt játszott saját közönsége előtt. A szerbiai férfi kézilabda-kontinensviadalon a szerbek végül kikaptak a dánok elleni fináléban, ám a második helyük így is nemzeti kincsnek számít. Prodanovics a Pick Szeged első Eb-ezüstöt szerző játékosa lett, ráadásul nyolc meccsen dobott 20 találatával a szerb csapat alapembere volt.

2. Baksa László

Az A-Híd Szeged Beton férfi vízilabdacsapatának kapusa, Baksa László először kapott helyet világeseményen a válogatottban, méghozzá az eindhoveni Európa-bajnokságon. A 25 éves játékos megkapta a lehetőséget Kemény Dénes szövetségi kapitánytól, és ő is kellett ahhoz, hogy a csapat bronzéremmel zárjon. Baksa az első szegedi vízilabdakapus lett, aki szerepelt, és az első olyan, aki dobogóra is állhatott Eb-n.

Baksa László (jobbról a hatodik) dobogóra állt Eindhovenben. Fotó: MTI
Baksa László (jobbról a hatodik) dobogóra állt Eindhovenben.
Fotó: MTI

3. Keszthelyi Rita, Takács Orsolya

A harmadik helyen megosztva szerepel a Hungerit-UniBauÉpszer Szentesi VK női vízilabdacsapatának két játékosa, Keszthelyi Rita és Takács Orsolya. Mindketten tagjai voltak Merész András válogatottjának, amely a fiúkhoz hasonlóan szintén bronzérmes lett az eindhoveni kontinensviadalon. A 26 éves Takács védekezésben remekelt, a 20 éves Keszthelyi pedig 19 találatával gólkirálynői címet is szerzett.

4. Lajtos Szandra

Ha már egy újabb Eb, akkor egy újabb bronzérem: Lajtos Szandra, a Szegedi Korcsolyázó Egyesület versenyzője a Heidum Bernadett, Keszler Andrea, Lajtos, Tóth Patrícia összetételű női váltó tagjaként 3000 méteren lett harmadik a rövidpályás gyorskorcsolyázók csehországi Európa-bajnokságán, Mlada Boleslavban.

5. Kiss Norbert

A Szegedi TE tekése, Kiss Norbert nyerte a 10. WNBA-NBC A kategóriás férfi egyéni teke világranglista-versenyt, amelyet idén a BB Mentor-kupáért rendeztek az újszegedi teke- és bowlingcentrumban. Kiss ezzel pályafutása során 2008 után másodszor nyerte meg a szegedi viadalt. Dicséret illeti a szervezést is: a kupán hat napon át öt ország 180 versenyzője vett részt.

6. ABCOM-Szeged KE

Az amatőr női kosárlabda NB I-ben szereplő ABCOM-Szeged KE hazai környezetben nyerte meg a Hepp-kupát, amelyet így a sorozat hároméves fennállása alatt másodszor hódított el. A Szeged a fináléban 73–55-re győzte le az A csoportos Szekszárdot, a torna álomcsapatába pedig Pungor Krisztina, Fürész Emőke és Rajnai Zsuzsanna is bekerült.

7. Tomiszlav Ivosev

A Naturtex- SZTE-Szedeák A csoportos férfi kosárlabdacsapatának szerb légiósa, Tomiszlav Ivosev továbbra is a bajnokság legértékesebb játékosának számít. A Toma becenevű kosaras januárban négy meccsen 84 pontot dobott, amely 21 pontos átlagnak felel meg. Rendszeresen szerepel a forduló legjobb ötösében, és meghívást kapott az All Star-gálára is.

8. UTC

A férfi futsal NB I-ben szereplő UTC együttese a másik honi sorozatban, a magyar kupában is remekel: az FTC elleni kettős győzelemmel bejutottak a legjobb négy közé, ahol az elődöntőben az európai porondon is jegyzett, legjobb magyar csapatnak számító Rába ETO-val játszanak majd.

9. Batik Bence

A fiatal szegedi labdarúgó, Batik Bence – miután a Szeged 2011-nél kitették a keretből, és szabadon igazolhatóvá vált – január elején aláírta 2 és fél évre szóló szerződését a legnépszerűbb magyar csapatnál, az élvonalban szereplő Ferencvárosnál. A 18 éves labdarúgó az első kerettel, Détári Lajos irányításával készül, és felkészülési mérkőzésen már meg is szerezte első találatát zöld-fehérben.

10. Pápai Balázs

Először rendeztek országok közötti csapatversenyt a 13 éven aluli európai tollaslabdázók számára Budapesten. A versenyen a házigazda Magyarország automatikusan két csapattal indulhatott. Magyarország I-es csapatába meghívást kapott a szegedi Tisza Tollas SE versenyzője, Pápai Balázs is, akivel az együttes veretlenül végzett az élen.