2016. 06. 01. szerda - Tünde 15°C | 26°C

Javítottak Bujkáék

A női vízilabda-válogatott második csoportmeccsén 9-6-ra legyőzte a görög válogatottat a belgrádi Európa-bajnokságon.
A 2014-ben Eb-bronzérmes, a tavalyi vb-n viszont csak kilencedik magyar együttes rosszul kezdett az előző kontinensviadalon és a 2015-ös világbajnokságon is hatodik görög válogatott ellen, amely hamar vezetést szerzett. A nyitónegyed közepén Antal Dóra vette be a rivális kapuját, majd Illés Anna fordított: a védő távoli bombája nyomán a felső lécről pattant a labda a gólvonal mögé (2–1). Jött az egyenlítés, viszont a magyar büntetőnél nem remegett meg Keszthelyi Rita keze (3–2).

A második játékrész remekül indult magyar szempontból, hiszen egy levágódó labdát a leggyorsabban ocsúdó Kisteleki Hanna a kapuba lőtt (4–2). A helyzeteket tekintve három gól is lehetett volna a különbség, ám a hibák miatt 5–2 helyett 4–3-ra módosult az állás. Viszont a nagyszünet előtt javult a kép: a bátran vállalkozó Illés másodszor is betalált (5–3).

A szentesi Bujka Barbara centergóljával indult a harmadik nyolc perc, a görögök ötméteresből szépítettek (6–4). Közelebb zárkózás helyett azonban magyar találat következett: Szücs Gabriella zúdította a bal felső sarokba a labdát, s alakította 7–4-re az állást. Az előny a negyed végén csökkent, amikor is emberelőnyből az ellenfél bevette az amúgy remekül védő Gangl Edina kapuját (7–5).

A befejező játékrészben aztán dűlőre vitte a dolgot Bíró Attila szövetségi kapitány együttese: előbb egy vízre hulló labdát emelt a kapuba látványosan Tóth Ildikó, majd szűk három perccel a vége előtt Czigány Dóra ívelt messziről nagyszerűen a görög hálóba (9–5). A rivális próbálkozott, de csupán egy találatra futotta erejéből, így a hollandok elleni fiaskót feledtetve a magyar válogatott 9–6-ra megnyerte az összecsapást.

A csoport többi meccsén: Hollandia–Törökország 25–0, Oroszország–Portugália 21–5.

Az állás: 1. Oroszország 6 pont (50–5), 2. Hollandia 6 (39–10), 3. Görögország 3 (33–12), 4. Magyarország 3 (19–20), 5. Portugália 0 (8–48), 6. Törökország 0 (0–54).

A magyar női csapat legközelebb csütörtökön, 12.30-tól száll vízbe a törökök ellen. A csoportból az első négy jut tovább a negyeddöntőbe.