Jéghegynek ütköztünk: Izland-Magyarország 32-26

A végig vezető Izland jobban játszott a magyaroknál. A Pick játékosai közül a magyar átlaghoz képest Mikler és Lékai remekelt, Törő és Zubai jól teljesített.

Izland-Magyarország 32-26 (14-11)
Férfi kézilabda vb, B csoport. Svédország, Norrköping.
Magyarország: Fazekas - Gulyás 5, Mocsai 5, Gál 2, Császár, Ilyés 2, Törő 2. Csere: Mikler (kapus), Schuch, Katzirz, Lékai 4, Zubai 3, Iváncsik G. 1., Nagy K. 1, Harsányi 1. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

60. perc: Mikler véd a végén még egyet. Zubai "zubais" gólja 32-26. Ez a vége. A magyar csapat küzdött, de jobb Izland. Papírforma.

59. perc: Nagy Kornél hátrányból is 32-24. Schuch kiharcolta, Mocsai bedobta 32-25.

58. perc: Ilyés harmadik két perce után kap pirosat. Palmarsson 32-23.

57. perc: Sigurdsson találatával 31-23.

56. perc: kis gond az órával. Javítják.

55. perc: újabb szegedi gól, most Zubai 30-23.

Mikler jól védett, de ez is kevés volt.

54. perc: Olafsson, majd Mocsai 30-22.

53. perc: elhalnak a magyar támadások, az izlandiak mindent bevágnak. Mikler bravúrjai is elfogytak 29-20.

52. perc: sőt, már nyolc. Nincs mese, jobb Izland 28-20.

51. perc: Mikler kapuja szétszakad, újra hét közte 27-20.

50. perc: Lékai nagyot játszik 26-20.

49. perc: Harsányi eladja... Petersson 26-19.

48. perc: Zubai labdát szerez.

Farkas József kézilabdaedző: – A nagyon agresszív és hatékony izlandi védelemmel nem tudtunk mit kezdeni, ebből aztán jöttek a labdaeladások és a gólok. A mi védekezésünk viszont egy kicsit puha volt. Amikor a szegediek beálltak, rögtön hoztak lendületet a válogatott játékába, ám nagyjából tizenöt perc után ők is felőrlődtek. Valóban Izland a legnehezebb csoportellenfél, de nem szabad, hogy ez a vereség letörje a csapatot.

47. perc:
Harsányi vágja be a hetest 25-19.

46. perc: Atlason góljával 25-18.

45. perc: Nagy Kornél góllal száll be 24-18.

44. perc: Lékai bátor, vesztére, az ellentámadásból 24-17.

43. perc: Mikler nem védhetett 22-17. Most sem, hat gól ismét 23-17.

42. perc: Gulyás villog, 21-17. Ezt az előnyt meg kell fogni. Gulyás két perc, oda az előny.

41. perc: Mocsai a kapusba, két perc az izlandiaknál.

40. perc: Mocsai büntetőt hibáz. Megbosszulják 21-16.

39. perc: Lékai belejött a vb-ritmusba 20-16.

38. perc: előnyben is gólt kapunk 19-15.

37. perc: Lékai passzából Iváncsik Gergő 18-15.

36. perc: izlandi gól, magyar emberelőny 18-14.

35. perc: kettőre jövünk fel, Lékai lövi szét a kaput 16-14. Nem sokáig 17-14.

34. perc:
Gulyást érdemes volt bent hagyni, harmadszor eredményes 16-13.

33. perc:
Schuch áll ki két percre. Gunarsson 16-12.

S
Schuch kemény.

32. perc: Lékai első világversenyén első gólját lövi 15-12.

31. perc:
Mikler-védéssel, majd izlandi góllal indul 15-11.

Csere a szünetben, jön Iváncsik Gergő Törő helyett. Norköppingben szól a "Ria, ria, Hungária!"

30. perc: Mikler mit csinál? Ziccert fog, elképesztő, hogy milyen jól véd. Izlandi védés, ez a félidő.

29. perc: rögtön ad egy gólpasszt Gulyásnak 14-11. Schuch két perc.

28. perc: Mikler véd megint, az indítást lefüleli az izlandi kapus. Gunarsson ejti át Miklert 14-10. Beszáll Zubai is.

27. perc: Ilyés lövését Gustavsson védi. Törő ismét a magyar csapat legjobbja 13-10.

26. perc: Mikler védéssel kezd, majd azzal folytatja. Szerinte nyerünk ma.

25. perc: Törőt "zúzzák le", két perc és hetes. Mocsai ezt is belövi, vissza lehet jönni 13-9.

24. perc: Petersson a jobb alsóba, jön Mikler és Lékai 13-8. Egyszerre négy szegedi a pályán.

23. perc: Mocsai második hetesét is bedobja 12-8.

22. perc: Ilyés gyors és határozott, 12-7. Az egykori szegediről egyébként ma kiderült, hogy a nyáron visszatér Veszprémbe.

21. perc: féltucattal vezetnek, bitang jók az izlandiak 12-6. Legalább egy emberelőnyt kapunk.

20. perc: Ingimundarsson talál be, kezdenek elhúzni 11-6.

19. perc: újabb izlandi gól, Katzirz száll be 10-6.

18. perc: Ilyés kap két percet, emberhátrány.

17. perc: ez volt az első szegedi gól a vb-n.

16. perc: két jó védekezés, Törő jó indulás, 9-6.

15. perc: sőt Gál kihagyott helyzete után Ingimundarsson 9-5.

14. perc: átlövésből is megy az izlandiaknak - miért ne menne 8-5.

13. perc: Ilyés ugrik magasra, gól a jutalma 7-5.

12. perc: két gyors gólt kapunk, pedig Skaliczki László külön kiemelte az izlandi indulásokat 7-4.

11. perc: mi is kapunk hetest, Gulyás harcolta ki, Mocsai dobta be 5-4.

10. perc:
Gulyás villámgyors 5-3.

9. perc: Gustavsson olvassa Császárt. Újabb izlandi hetes 5-2.

Mocsai hetesből és akcióból is betalált.

8. perc: izlandi hetes, bent is van 4-2.

7. perc: megint ő, majd Gál duplázik 3-2.

6. perc: Atlason góljával vezetnek az északiak 2-1.

5. perc: Ilyés lövését védi az izlandi kapus.

4. perc: Gál góljával vezetünk, de nem sokáig 1-1.

3. perc: Gál mellépörget, Fazekas megint véd. Gól nincs.

2. perc: a Sport TV szakkommentátora a Pick Szeged trénere, Skaliczki László. A mester nekünk is elemez, itt elolvashatják. Fazekas pedig véd.

1. perc: mi kezdtünk. Törő gólját elveszik.

16.59: nem szeretnék károgni, de a himnuszokkal a svéd vb-n is akad gond - mint már annyi világeseményen. A svéd énekkórus szépen szólt, ám a magyar szavakkal meggyűlt a baja. Így lehetett a balsorsból "balszorsz"... De az igyekezetet illik díjazni, egész jól megtanulták a szöveget.

16.57: zajlik a bemutatás, a szegediek közül Törő Szabolcs a meccs előtt vehette át a 75. válogatottságáért járó elismerést. Ma 76. alkalommal kaphat szerepet.

Herbert Gábor, a Pick Szeged játékosának várakozása: – Kemény meccs lesz. Ha a szívemre hallgatok, azt mondom, győzünk, ha az eszemre, akkor már nehezebb tippelni. Izland esélyes az elődöntőbe jutásra, ám bízom abban, hogy az első meccsen általában jól szokott menni a magyar csapatnak. A kapusaink jobbak, ez is számíthat.

Az ellenfélről
A találkozó esélyesének az izlandiak számítanak, akiknél két nehézbombázó, a 303 válogatott meccsén 1456 gólnál járó Olafur Stefansson és a 231 találkozón 1102 találatig jutó Gudjon Valur Sigurdsson is megtalálható (mindketten a német Löwen játékosai).

Az izlandi nemzeti csapatról itt tudhat meg többet.

• 11. tintasbarns 2011. január 15. 14:11
    „Mocsai olyan mint Mátéfi kiégett edző nincs már bennük motiváció eltökéltség.”
  • 10. greg 2011. január 14. 19:18
    „Korán le kell feküdni. Időben elkezdeni a felkészülést, nem pedig mindent összekutyulni.”
  • 9. dobi 2011. január 14. 18:42
    „Mocsai ne hivatkozz már arra, hogy fáradt volt a csapat... és a játékvezetőre... ez elég gusztustalan...
    és úgy játszunk Norvégiával, hogy nem láttuk őket játszani... ez most komoly?”
  • 8. dobi 2011. január 14. 18:39
    „ez jogos, de sajna itt nem volt esélyünk...”
  • 7. greg 2011. január 14. 18:36
    „Inkább én kapnék és nyertünk volna. :D”
  • 6. dobi 2011. január 14. 18:35
    „Lehet hogy Nagy Lacit gerinctelennek tartják sokan, de ő legalább felvállalja hogy nem akar küzdeni címeres mezben... de akkor a veszprémi sztárok is vele tarthattak volna... mert semmit se csináltak..”
  • 5. dobi 2011. január 14. 18:28
    „greg! a veszprémi sztárocskákat ne fikázd, mert ha olvassa pár veszprémi akkor kapsz :)... sztem Mocsai se meccsel valami fényesen...”
  • 4. greg 2011. január 14. 18:25
    „Hol vannak a világklasszis átlővöink? Lékai többet tett, mint a többi aranykezű kétszer annyi idő alatt.”
  • 3. stevestone 2011. január 14. 18:17
    „Tisztelt dobi!

Szakmai kérdésekbe nem bocsátkoznék, arra ott van Mocsai mester!

Hajrá, magyarok!”
  • 2. dobi 2011. január 14. 17:51
    „tisztelt Gyúrós István: ha már online... egy kérdés... lehet hülyén látom, de ha Mikler a torna legjobb kapusa lengyelben, a Fazekas nem találkozik a labdával.. miért kell megvárni hogy elmenjen az ellenfél... csak azért mert veszprémi kedvenc... szted?”
  • 1. greg 2011. január 14. 17:45
    „Jó gyenge nb1-es kezdés. Veszprémi játékosok jó sokat hibáznak. Rég vezethetnénk. Mocsainak jó állnak az arany fukszok. :D”