2017. 06. 27. kedd - László 17°C | 33°C Még több cikk.

Jó a Makó hajrája

Labdarúgás - Sorrendben harmadik győzelmét aratta a labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó FC, amely a Szolnok és a Vecsés hazai megverése után Tökölön is a hajrában gyűjtötte be a három pontot.
Két győzelem után, a harmadik reményében érkezett az utolsó Tökölhöz a Makó. Azt azért tudták a vendégek is, hogy az új edzővel, Nagy Lászlóval a padon szereplő hazaiak másképp állnak majd ehhez a találkozóhoz, mint az eddigiekhez. A Makó a semmiből szerzett egy szerencsés gólt, majd válaszként a Tököl talált be, ezúttal szabadrúgásból. Az inkább lelkes, mint ügyes sereghajtó ellen a Makó N'Galle második gólja révén azért vezetéssel vonulhatott szünetre.

A második félidőben az látszott a találkozón, hogy a Makó túlságosan megnyugodott, a Tököl pedig mindent mozgósított az egyenlítés érdekében. Ez nem sokkal a vége előtt össze is jött neki, sőt egy kontrából Diaz révén előnybe is kerülhettek volna a nyíltabbá váló vendégvédelem mellett, ám Czirbus bravúrral védett. És ez átlendítette a Csongrád megyei alakulatot a nehézségeken, hiszen beszorította ellenfelét, és gőzerővel próbálta megszerezni a győzelmet. Ez a hosszabbításban össze is jött, azaz a Makó a Szolnok és a Vecsés után megint a hajrában döntötte el a maga javára a három pont sorsát. Rossz hír viszont, hogy Varga R. és Puskás megkapta azt a sárgát, amely után a következő, Bőcs elleni hazai meccsen pihennie kell.

Rakonczaiék (balról) Tökölön is nyertek. Fotó: Schmidt Andrea
Rakonczaiék (balról) Tökölön is nyertek.

Kolozsvári János: – Már a harmadik meccsünket nyertük meg az utolsó utáni percekben. Ez azt tanúsítja, hogy van tartás a csapatban, de nem kellene minden egyes alkalommal a végletekig feszíteni a húrt.

További eredmények: Békéscsaba–Baktalórántháza 2–1, FTC–Cegléd 4–1, BKV Előre–Kazincbarcika 4–3, Vác–ESMTK 3–2, Jászberény–MTK II. 1–5, Bőcs–Debrecen II. 0–0, Vecsés– Szolnok 0–3.

Góltörténet

12. perc: Bány a bal oldali összekötőből, 35 méterről szabadrúgást végzett el, a hosszúra érkező labdába Szamosszegi fejelt bele, a magas ívű bólintás végül behullott a jobb sarokba, 0–1.

20. perc: a vendégvédők bizonytalankodtak, a vége szabadrúgás lett, amelyet 18 m-ről, középről Micskó végzett el, és a labdát fejmagasságban a jobb sarokba csavarta, 1–1.

21. perc: Varga R. és Bány passzolgatott, az irányító Bány N'Galléval kényszerítőzött, majd megküzdött a labdáért, amely nála maradt, tolt egyet rajta, és 16 méterről, ballal, laposan elgurított a kapus mellett, 1–2.

78. perc: kavarodás alakult ki a makói kaputól 25 méterre, a labda a brazil Correa elé került, aki kapura lőtt, a játékszer pedig a kapu közepén a léc alá vágódott, 2–2.

92. perc: szögletrúgást végzett el Bány a bal oldalról, az előrehúzódó Gévay 9 méterről egy védővel a nyakán a hálóba fejelt, 2–3.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Tököl–Makó 2–3 (1–2)

Tököl, 100 néző. Vezette: Becséri (Varga, dr. Ortó).

Tököl: Beke – Mojzes, Fekete, Filipó, Bodea – Imbuzan, Palló, Micskó, Szabó N. – Diaz, Palásti. Edző: Nagy László.

Makó (a nevek után lapunk osztályzatai 1-től 10-ig): Czirbus 6 – Rakonczai 5,5, Dálnaki 6, Szamosszegi 7, Gévay 6,5 – Varga R. 6, Puskás 6 – Schreiber 5, Bány 6, N'Galle 5,5 – Maróti 5. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Szamosszegi a 12., Micskó a 20., N'Galle a 21., Correa
a 78., Gévay a 92. percben.

Csere: Varga R. helyett Podonyi (5) a szünetben, Palló h. Olimpiu
a szünetben, Imbuzan h. Kaszás a 60., Micskó h. Correa a 74., Schreiber h. Kulacsik és N'Galle h. Nagy A. a 78. percben.

Sárga lap: Varga R. a 42., Podonyi a 70., Puskás a 75., Olimpiu