2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 17°C Még több cikk.

Jó főpróba a Veszprém ellen: Szeged-Tatabánya 33-19

A férfi kézilabda NB I 1–6. helyért tartó rájátszásában a MOL-Pick Szeged simán legyőzte a Tatabányát az újszegedi sportcsarnokban.

MOL-Pick Szeged-Grundfos Tatabánya 33-19 (17-9)
Férfi kézilabda NB I, rájátszás az 1-6. helyért. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1300 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Parrondo 5, Balogh 1, Bombac 1, Zubai 3, Ilyés 4, Vadkerti 2. Csere: Pásztor (kapus), Blazevic, Ancsin 5, Robledo, Vranjes, Prodanovics 8/2, Hegedüs 4, Fekete, Sztojanov. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Tatabánya: Paul - Pásztor Á. 1, Harsányi, Katzirz 3, Mousavi 2, Nagy Sz. 1., Juhász 4. Csere: Boros (kapus), Dénes 2, Mazák 3, Boskovics 2, Bodó, Gábor. Vezetőedző: Vladan Matics.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.
Hétméteres: 4/2, ill. 1/0.
Meccsfilm: 1-0, 1-1, 2-1, 3-1, 4-1, 5-1, 5-2, 5-3, 6-3, 6-4, 7-4, 8-4, 8-5, 9-5, 10-5, 11-5, 12-5, 13-5, 13-6, 14-6, 14-7, 14-8, 15-8, 16-8, 16-9, 17-9 (félidő), 17-10, 18-10, 18-11, 19-11, 19-12, 20-12, 20-13, 21-13, 21-14, 22-14, 23-14, 24-14, 24-15, 25-15, 25-16, 26-16, 27-16, 28-16, 28-17, 29-17, 30-17, 30-18, 31-18, 32-18, 32-19, 33-19.

Zubai, Ancsin és Hegedüs értékel

A meccs végén a drukkerek eléneklik Zubainak a "Boldog szülinapot" kezdetű dalt - nagyon szép gesztus!

60. perc: ez a vége. 14 góllal nyert a MOL-Pick Szeged.

59. perc: Sztojanov harcol ki hetest. Fekete kihagyja.

58. perc: Feketét megtámasztják lövés közben. Megint Hegedüs, jól játszik a beálló 33-19. Emberelőnybe kerülünk a végére.

57. perc: ellépi a Tatabánya.

56. perc: Boskovics a kapufa segítségével lő óriási gólt 32-19.

55. perc: Pásztor két bravúrt is bemutat. Hegedüs meglövi a harmadik gólját 32-18. Főszerepben a fiatalok.

54. perc: Ancsin bevágja, miközben Sztojanov Nikola is a pályán 31-18.

53. perc: Muszavi gólja 30-18. Fekete a pályán a Szegedben.

52. perc: Hegedüs emberhátrányban szerzi a harmincadik szegedi gólt 30-17.

51. perc: Bodó ziccerből fölé.

50. perc: Ilyés indul, nem jó a ziccer, Prodanovics bedobja a kipattanót 29-17.

MOL-Pick Szeged-Tatabánya

49. perc: Harsányi ziccere már bent 28-17.

48. perc: Harsányi harcol ki hetest, Pásztor Imre viszont kivédi!

47. perc: újabb szegedi gól, Ilyés átlövése, tatabányai időkérés 28-16.

46. perc: gyors akció végén Hegedüs 27-16.

45. perc: Prodanovics bepörög, megint eredményes 26-16.

44. perc: megint Mazák, beindult 25-16.

43. perc: Prodanovics állítja vissza a tízgólos különbséget 25-15.

42. perc: Mazák 24-15.

41. perc: Prodanovicsot meglökik, de így is eredményes 24-14.

40. perc: Nagy lövését blokkolja Blazevic. Vadkerti lövését Boros védi.

39. perc: megtépik Ancsint, de így is gólt szerez 23-14.

38. perc: Dénes, majd Ancsin 22-14.

37. perc: Prodanovics kezéből kiperdül a labda.

36. perc: nagy átlövésgól Ancsin Gábortól 21-13.

35. perc: Juhász jól játszik, most is lehetetlen helyről lő gólt 20-13.

34. perc: egy csel csuklóból, majd egy gól - aki bemutatta, Dean Bombac 20-12.

33. perc: Dénes eredményes egy kipattanóból, Zubait kiállítják 19-12.

32. perc: Bombac egy villámgyors akció végén 19-11.

31. perc: vendéggólra Ilyés felel 18-10.

Félidő!

30. perc: Robledót blokkolják, vége a félidőnek.

29. perc: Vranjes kemény, egyben szabálytalan.

28. perc: Prodanovics! Szétlövi a jobb felsőt 17-9.

27. perc: eladják a vendégek.

26. perc: beállóból Vranjes. A gólt nem adják meg, de hetes, amit Prodanovics bedob 16-8.

25. perc: Prodanovics a rövidbe 15-8.

24. perc: Boskovics talpól, estében, szép gól 14-8.

23. perc: Prodanovics ziccere kimarad.

22. perc: tatabányai gól után 14-7. Pásztor Ákos volt eredményes.

21. perc: Prodanovics hetese bent 14-6.

20. perc: Juhász most javít 13-6.

19. perc: Juhász lövése erős, de pontatlan. Ancsiné hibátlan 13-5.

18. perc: Ancsin veszi észre, hogy Vadkerti befut a beálló pozíciójába, passzol neki, a kapitány pedig gólt szerez 12-5.

17. perc: Sierra mutat be egy bravúrt. Katzirzot kell ápolni, nagyon sportszerűen dr. Szabó István szegedi csapatorvos is odamegy hozzá.

16. perc: Ancsin, Prodanovics, Vranjes és Robledo a pályán.

15. perc: labdát szerez, végigviszi, bevágja - remek gól Parrondótól 11-5. Tatabányai időkérés.

14. perc: Ilyés szerzi a tizedik szegedi gólt 10-5.

13. perc: potyognak a gólok, most Bombac 9-5. Mazákot kiállítják.

12. perc: és megint Parrondo, most cunderből 8-4. Katzirz 8-5.

11. perc: megint Parrondo, jól megy neki 7-4.

10. perc: Katzirz a bal alsóba 6-4.

9. perc: kínaival próbálkozik a vendégcsapat, nem jön be, Parrondo viszont betalál 6-3.

8. perc: Muszavi bepattintja 5-3.

7. perc: Katzirz góljával 5-2.

6. perc: Nagy Szabolcs leütközi Vadkertit, de a kapitány így is betalál 5-1.

5. perc: ez is jó! Balogh góljával 4-1 ide.

4. perc: gól születik Ilyés lövéséből is 3-1. Katzirz lő, bőven fölé.

3. perc: Parrondo a szélről 2-1.

2. perc: egyenlít a Tatabánya 1-1.

1. perc: elkezdtük! a kezdőben ott van a születésnapos Zubai Szabolcs is. Épp ő lövi az első gólt is 1-0.

17.56: mai hír, hogy hatalmas az érdeklődés a Kiel elleni szegedi BL-meccs iránt, emiatt szervert kell cserélni a jegymester.hu oldalon

17.53: a hazaiaknál a műtét után lábadozó Niko Mindegía és Jonas Källman mellett Piotr Wyszomirski kapus is hiányzik majd, ő civilben ül a lelátón.

17.48: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból! Hamarosan kezdődik a meccs, tartsanak velünk!

Egy komoly kihívásokkal teli hét következik a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapának. A BL-ben a legjobb nyolc közé jutó együttes két meccset is játszik. Az elsőt ma 18 órakor hazai pályán az NB I legpatinásabb gárdája, a Grundfos Tatabánya ellen. A találkozót a Duna World élőben közvetíti, a delmagyar.hu pedig szöveges online tudósításban számol be róla.

Az egykori Bányász ellen kötelező a győzelem, ami jó alapot adhat a szombati (kezdés: 18 óra), Veszprém elleni szuperrangadóra. Juan Carlos Pastor együttese szombaton is edzett, csak vasárnapra kapott pihenőt a keret.

Maradjunk azonban a Tatabánya elleni meccsnél: ebben a szezonban ez lesz a negyedik összecsapása a két együttesnek.

Rajko Prodanovics góljaira mindkét meccsen nagy szükség lesz. Fotó: Schmidt Andrea

Eddig mindig magabiztosan nyert a MOL-Pick. Idegenben 26–22-re és 30–22-re, míg 2015 első bajnokiján itthon 37–22-re. A vendégek edzője az a Vladan Matics, aki mindig nagy tapsot kap a közönségtől. Ez sem véletlen, mert egykori csapatáról, a szegedi együttesről mindig elismerően nyilatkozik, ezt tette a Löwen elleni továbbjutás után is.

Nem feledi, hogy hol lett sikeres tréner, éppen ezért értékelik a szegediek a szerb edző kiemelkedő és sportszerű magatartását a Pickkel szemben. Nagy tapsot kap Katzirz Dávid és Törő Szabolcs is, ők is játszottak a Pickben, és továbbra is kedveli őket a Tisza-parti publikum. A mai meccs remek hangolás lesz a szombati derbire, a Veszprém elleni idegenbeli csatára.

Hátrányba került a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem

Öt góllal kapott ki Dunaújvárosban, a női vízilabda OB I rájátszásának negyeddöntőjében a Szegedi… Tovább olvasom