2017. 02. 28. kedd - Elemér 5°C | 18°C Még több cikk.

Jó kis meccs volt: Cegléd-Pick Szeged 29-38

Cegléd - Végig magabiztosan vezetve nyert a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata Cegléden, a bajnokság 14. fordulójában. A 38–29-es sikerrel a Skaliczki-csapat továbbra is listavezető.

– Ügyes játékos. Még 2008-ban tartottam bemutatóedzést a japán válogatottnak, azóta ismerjük egymást – mondta Atsushi Mekaruról Skaliczki Lászlóvezetőedző a vasárnapi Cegléd–Pick Szeged férfi kézilabda-bajnoki után. Nem véletlenül kérdezték a japán válogatott játékosról a mesteredzőt, a hazánkba tanulni érkező Mekaru ugyanis nyolc gólt szerzett a 14. fordulóban lejátszott összecsapáson.

Akciók:

Szerdán és csütörtökön 18 órától a Váccal játszik a Pick Szeged – előbb a magyar kupában, másnap pedig a bajnokságban. A klub a mérkőzéseken lapunkkal közösen gyűjt plüssállatokat az Ágota Alapítványnak (ezeket a szerdai meccsen, a kezdés előtt kell a pályára dobni), pénzadományokat pedig a szegedi gyermekonkológiai osztálynak. A két mérkőzésre jelképes összegért, 200 forintért lehet jegyet venni (egy belépőért két meccs!), amelyhez ajándékként csapatposztert is kapnak a szurkolók. Cserébe a gyermekonkológiai osztály javára felajánlott adományokat várnak a pénztár mellett elhelyezett urnába. A jegyeket online a jegymester.hu oldalon, személyesen pedig kedden 15 órától 18.30-ig a csarnokban lehet megvásárolni.

Persze csapatának, az újonc Ceglédnek így sem lehetett esélye a Pick ellen, de amit lehetett, megtettek a hazaiak, hogy jó meccs legyen. Az is lett.
Éppen Mekaru góljaival vezetett a hazai csapat 2–0-ra, amikor beindultak a szegedi átlövők. Ancsin Gábor és Frantisek Sulc is elemében volt, de Vadkerti Attilaszélsőgólja kellett hozzá, hogy 5–4-nél először vezessen a Szeged. Ahogy teltek a percek, egyre jobban jött ki a két csapat közötti különbség, Mikler védései után Prodanovics indulásból szerzett találataival húzott el a listavezető – a szünetben 19–14-es vendégvezetést mutatott az eredményjelző.

Fordulás után becsúszott néhány hiba a játékba, de sokszor szerencséje sem volt a kapuban Miklert váltó Tatainak – mindezek ellenére a Cegléd nem tudott közelebb zárkózni. Amikor kellett, a „gázra lépett" a Pick, feleslegesen nem pazarolt energiákat a csapat a fárasztó félév végén. A végeredmény 38–29- es vendégsiker lett, köszönhetően Ancsin nyolc és Prodanovics hét góljának – sikerével a szegedi gárda továbbra is veretlenül vezeti az NB I tabelláját.

A Pick Szeged a héten két meccset is játszik a Vác ellen – a szerdai és csütörtöki összecsapások részleteit keretes írásunkban olvashatják.

Cegléd-Pick Szeged 29-38 (14-19)
Férfi kézilabda NB I, 14. forduló. Cegléd, 1100 néző. Vezette: Medve, Nagy L.
Cegléd: Iglesias - MEKARU 8, Pocsai 3, Dengi, BÍRÓ 6, Lepsényi 3, Benke. Csere: Erdélyi (kapus), Tóth 3, Savón, HÓDI 4, Takács B. 1, Csőke 1, Bányai. Vezetőedző: Kökény István.
Pick Szeged: Mikler - PRODANOVICS 7, Zubai 1, ANCSIN 8, Blazevic 1, PRIBANIC 5, Vadkerti 3. Csere: Tatai (kapus), Sulc 3, Larholm 3, Balogh Zs., Buday 3, Kekezovics 3, Nagy N. 1. Vezetőedző: Skaliczki László.

Skaliczki László: - Hektikus mérkőzés volt. Kicsit bosszús vagyok, mert azt hittem, hogy a csapat sokkal fegyelmezettebben, koncentráltabban játszik majd. Ez egy ilyen nap volt.

További eredmények: FTC–Balatonfüred 24–22, Pécs–Csurgó 35–37, Gyöngyös–Orosháza 29–25, Vác–Veszprém 22–37, Kecskemét–Tatabánya 24–41.

60. perc: becsúszik még egy hazai lövés 29-36. Larholm lőhet hetest, bent is van 29-37. Zúg a Szép volt, fiúk! Mindkét csapatnak jogosan. Pribanic góljával 29-38 a vége!

59. perc: Larholm a bal felsőbe 28-35. Pribanic indulásból eredményes 28-36.

58. perc: Hódi nullszögből ejt gólt 28-34.

57. perc: szegedi időkérés. Kekezovics ejt a kapufára.

56. perc: Csőkét állítják ki.

55. perc: Mikler jött a kapuba, és védett egyet.

54. perc: Kekezovics talál be 27-34.

53. perc: hazai időkérés. Pocsai 27-33.

52. perc: Nagy Norbert lő kapufát. Kekezovics cunderezett 26-33.

51. perc: Takács elhajlásból, Buday indulásból 26-32.

50. perc: Bíró 25-30. Nagy Norbert beállóból 25-31.

49. perc: Pocsai hetese bent 23-29. Kekezovics szed össze egy kipattanót 23-30. Hódi a szélről 24-30.

48. perc: Ancsinnak nagyon megy 22-29. Blazevicet állítják ki.

47. perc: Bírónak van egy kis szerencséje 22-28.

46. perc: Ancsin erőből, Prodanovics okosan, cunderrel 21-28.

45. perc: Hódi ügyesen a szélről 21-26.

44. perc: Ancsin talpról, nagy gól 20-26. Zubait lövi ki Mekaru.

43. perc: Gyerünk, Szusi! - bíztatják Atshusi Mekarut a hazaiak. Be is dobja a hetest 20-25.

42. perc: egy Eb-ezüstérmes ejtés Prodanovicstól 19-25. Vadkerti két perce.

41. perc: Sulctól kap jó labdát Ancsin, a labda a jobb felsőben kötött ki 19-24.

40. perc: Lepsényi első lövését Ancsin blokkolja, a második bemegy 19-23. Kiállítják a ceglédi játékost.

39. perc: Mekarut nem tudjuk tartani 18-23.

38. perc: Buday hetese bent 17-23.

37. perc: Sulc lő mellé.

36. perc: Tatainak nincs szerencséje, Mekaru lövésébe is beleér, de bemegy a labda 17-22.

35. perc: Hódi lövése csúszik be 16-22.

34. perc: Lepsényi, majd Ancsin 15-22.

33. perc: Tatai véd, Prodanovics indul, gól. Blazevicet állították ki 14-21.

32. perc: Buday dobja be a büntetőt 14-20.

31. perc: Tatai jön Mikler helyett. Zubai harcol ki hetest.

Félidő.

30. perc: Pocsai ejtése jó 13-17. Larholm hetesből talál be 13-18. Prodanovics, majd Mekaru, félidő 14-19.

29. perc: amikor passzív lenne, Sulc lép kettőt, és bevágja 12-17.

28. perc: Mekaru hetese bent 12-16.

27. perc: Vadkerti passzol remekül, Pribanic a kapufára dobja.

26. perc: Buday adott remek labdát Prodanovicsnak 11-16.

25. perc: Pribanic nagyon él a falban 11-15.

24. perc: Balogh Zsolt a pályán. Sulc eladja, visszaszerzi, Pribanicé a gól 11-14.

23. perc: Bíró most indulásból büntet 10-13. És megint 11-13. Szegedi időkérés.

22. perc: Mikler védése után Vadkerti rohant végig a pályán 9-13.

21. perc: emberhátrányban megint gólt kapunk Tóth-tól. Prodanovics köszön be 9-12.

20. perc: ami szép, az szép: Tóth ejt Mikler felett gólt 8-11. Benkét állították ki. Zubai ziccerét Erdélyi védi.

19. perc: Bíró második átlövése is jó 7-11.

18. perc: mesterhármas Ancsintól 6-11.

17. perc: gyors akció végén Tóth Norbert eredményes 6-10.

16. perc: Bíró talál be 5-10.

15. perc: Időkérés. A helyi szurkolók Mekarut és a Picket dicésrik. Savón hetesét Mikler védi.

14. perc: Mikler véd, Prodanovics ziccere bent 4-10.

13. perc: Blazevic indulásból talál be 4-9.

12. perc: kőkemény a szegedi védekezés.

11. perc: indulásgól, Pribanic volt gyors 4-8.

10. perc: Sulc ad remek labdát Zubainak, aki bevetődve eredményes 4-7.

9. perc
: Prodanovics ziccerét védi Iglesias, Vadkerti bevágja a kipattanót 4-6.

8. perc: szélsőgól, Vadkerti maradt egyedül 4-5.

7. perc: remek átlövéseink vannak, most Sulc villant 4-4.

6. perc:
megint a japán válogatott Mekaru eredményes 4-3.

5. perc: Sulc átlövése ellen sincs orvosság 3-3.

4. perc: átlövésből Lepsényi eredményes 3-1. Ancsin szétlövi a bal alsót 3-2.

3. perc: Ancsin ugrik, nagy gól 2-1.

2. perc: megint Mekaru 2-0.

1. perc: a japán Mekaru góljával vezetnek a hazaiak 1-0.

17.59: ceglédi közönségtől Ancsin és Zubai kapta a legnagyobb tapsot. Kezdünk!

17.58: "Köszönjük a csapatnak, hogy a feljutásával európai szinten is jegyzett csapatokat hoz el a városba" - mondja szpíker a kezdés előtt. Elegáns, kedves dolog!

17.56: két fiatal a szegedi keretben: Fekete Bálint 8, Hegedűs Márk 6 gólt szerzett a nemrég véget ért juniormecsen, most ismét bizonyíthatnak.

17.54: a szegedi keret: 12 Tatai Péter, 16 Mikler Roland, 2 Buday Dániel, 6 Kekezovics Marinko, 7 Vadkerti Attila, 9 Nagy Norbert, 10 Jonas Larholm, 14 Antonio Pribanic, 15 Fekete Bálint, 17 Zubai Szabolcs, 19 Balogh Zsolt, 21 Alen Blazevic, 27 Rajko Prodanovics, 29 Frantisek Sulc, 77 Hegedűs Márk, 90 Ancsin Gábor.

17.32: már melegítenek a csapatok. A Pick mai ellenfele eddig két meccset nyert meg a bajnokságban, a Kecskemétet 35-28-ra, a Pécset 36-33-ra győzték le.

17.25: a juniocsapat 30-24-re nyerte meg bajnokiját.

RÉszlet a juniorok meccséről.
Részlet a juniorok meccséről.

17.15: a két csapat szegedi bajnokiján sima hazai siker született.

17.08: üdvözlünk mindenkit a ceglédi városi sportcsarnokból. Jelenleg a juniorok meccse zajlik, a Skaliczki-csapat 18 órakor játssza bajnokiját.

Skaliczki László listavezető együttese 18 órától lép pályára a tizenegyedik ceglédiek otthonában – a találkozót a www.delmagyar.hu a helyszínről, online tudósítja. Az újszegedi sportcsarnokban szeptemberben találkozott a Szeged és a Cegléd, akkor a hatgólos Kekezovics vezetésével 38–21-re nyert a Pick.

• 5. Deadman 2012. december 10. 04:17
    „JÓ eza csapat mert ha nem lenne jó akkor bizony a vezetőség igényelt volna a Csányitól pénzt igazolásokra..De Csányi ÚR azt mondta a téli igazolásokat firtató kérdésre hogy ilyen irányú pénzügyi kérelem NEM ÉRKEZETT a Klub vezetősége felől irányába...Nops akkor vagy a vezetőségben vannak hozzá nem értő személyek vagy MI szurkolók nem látjuk jól a dolgokat és nem vagyunk képesek egy baloghban kekzovicsban meg a többi sokadosztályból igazolt "sztárban" felismerni azt a potenciált amit az Őket leígazolók látnak bennük..”
  • 4. zehn 2012. december 09. 20:44
    „Hoztuk a kötelezőt ,jól van ez így. Azért csendben megkérdezném, mi a bánatnak hoztunk egy nagy durral beharangozott Balogh nevű "szuper átlövőt", ha egy Cegléd ellen sem képes gólt szerezni? Sőt eddig semmit sem bizonyított, csak azt,hogy aki idehozta, annak fogalma sincs a kézilabdáról. Nem ő a hibás, mert egyébként szimpatikus srác,de nagyon nem Pick szint. Kekezovics és Blazevics sem váltja meg a világot,tehát megint elfuserált az igazolásokat a "profi vezetésű" klub.”

Hársfa söröző: huszonegy találat

A Szeged Sport és Fürdők Kft., a város és lapunk által szervezett Kék Mókus-kupa kispályás labdarúgótorna selejtezőiben ezen a hétvégén a –35-ös és a +45-ös korosztály volt érdekelt. Tovább olvasom