2017. 07. 26. szerda - Anna, Anikó 16°C | 26°C Még több cikk.

Jobb volt a Győr az Első Betonnál

A futsal NB I-ben a szegedi Első Beton hazai pályán az Euro Mobil Trans Győrt fogadta. A találkozón bemutatkoztak a hazaiak régi-új játékosai is, ám a válogatottakkal megerősödött vendégek 4–2-re nyertek.
Első Beton–EMT Győr 2–4 (1–1)

NB I-es futsalmérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Veizer, Guta.
Első Beton: KOVÁCS K. – Németh L., Csúri, PUSKÁS, Tóth A. Csere: Juhász, Balog, MARÓTI, Kis K., Bullás, VASTAG. Edző: Bódi Attila.
Gólszerzők: Németh L., Maróti, ill. Tamási, Baranyai (2), Peczán.
Kiállítva: Csúri (29. perc).

Két alaposan átalakult gárda feszült egymásnak a futsal NB I idei első fordulójában. A szegedi együttes négy régi-új szerzeményére (a visszatérő Kovács K., Puskás, Kis K. és Maróti is játszott korábban a Betonban) a Győr ugyancsak néggyel (a bajnok Gödöllőből Tóth Gy., Baranyai, Szente, Berkes igazolt a kisalföldi városba) válaszolt. Itt iksz lett tehát a parti, mint ahogy az első félidő is így zárult: Tamási vezetőgólja a 4. percben született, erre a 16. percben Maróti passzából Németh válaszolt, 1–1.

A második játékrész elején sokáig úgy tűnt, az Első Beton begyűri ellenfelét, ám Csúri utolsó emberként szabálytalankodott, így piros lapot kapott, az előnyt pedig Baranyai pár másodperc múlva ki is használta, 29. perc: 1–2. A győriek a félidő közepére összegyűjtötték hatodik szabálytalanságukat is, a hazai egyenlítő találatot ezt követően Maróti 10 m-es kisbüntetőből érte el a 32. percben, 2–2. Ez előtt, majd az újabb győri találat, Peczán perdítése után is a kapufán landolt egy-egy szegedi támadás – nem volt szerencséjük a hazaiaknak. Előbb Tóth Attila lövése csattant a túlsó kapufán, majd egy győri mentés pattant ki a felső lécről sarokrugásra. Az utolsó percben a szegediek is elkövették a hatodik faultot, Baranyai 10 méterese pedig bebiztosította a Győr sikerét.

Bódi Attila: – Keményen dolgoztunk, de a Győr ma jobb volt.

Az Első Beton pénteken ismét hazai pályán szerepel, 19 órától a Ferencvárost fogadja az újszegedi sportcsarnokban.