2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 10°C | 21°C Még több cikk.

Jobb volt az UTC, mégis kikapott

Szeged - Még mindig hiányzik egy pont az UTC Futsal Teamnek az NB I-ben a negyedik helyhez, mivel szerdán az újszegedi sportcsarnokban 5–3-ra kikapott a már biztos bronzérmes Aramistól. Hétfőn Szombathelyen lesz az utolsó forduló.
UTC FT–Colorspectrum Aramis 3–5 (1–1)
Férfi futsal NB I, felsőági rájátszás az 1–6. helyért, 9. forduló, Újszegedi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Kovács G., Pápai.
UTC FT: Tombácz – Trucz, Pöszmet, Hegyesi, Hernády. Csere: Béri (kapus), Puskás, Pataki, Lázár, Fülöp. Vezetőedző: Brinszky Adrián.
Colorspectrum Aramis: Sikur – Sámson, Tóth Sz., Korozmán, Birinyi. Csere: Tyukász (kapus), Frank T., Ragadics, Gorjánácz, Vas, Soós. Játékos-edző: Frank Tamás.
Gólszerzők: Puskás Cs. (13., 37.), Trucz (35.), illetve Sámson (17.), Gorjánácz (26.), Korozmán (29.), Ragadics (32., 40.).
Kiállítva: Birinyi (34.).

Helyzetek egymás után. Volt, hogy egy támadáson belül három szegedi is gólt szerezhetett volna, sőt a kapufát is sikerült nem egyszer eltalálni. Ám a nagy fölény és a hatalmas lehetőségek ellenére mégis kikapott a férfi futsal NB I felsőházi rájátszásában az UTC FT. A szegedi együttes abban a tudatban lépett pályára, hogy ha egyetlen pontot is szerez a már biztos harmadik Aramis ellen, eléri története legjobb első osztályú helyezését, a negyedik pozíciót. Ennek szellemében Puskás Csaba révén megvolt a vezetés, ám a szünetben már ikszet mutatott az eredményjelző.

Egy pont még kell: UTC-Aramis. Fotó: Schmidt Andrea (képgaléria)
A hazaiak a pihenő után folyamatosan támadtak, Tombácz kapus többször is az ellenfél térfelén szorgoskodott, ám a ziccerek kimaradtak, az Aramis pedig három kontrából büntetett. Az utolsó öt percet így háromgólos hátrányból kezdte az UTC, amelyből kettőt sikerült ledolgozni – csak azért nem mindet, mert megint hatalmas lehetőségeket puskáztak el a hazaiak. Semmivel sem volt jobb ezen a napon a fővárosi alakulat, csak a játék legfontosabb összetevőjében: öt gólt lőtt, míg ellenfele csak hármat.

Így aztán arra a pontra, amely még kell a negyedik helyhez, jövő hétfőig várni kell. Akkor Szombathelyen szerepel a 10., utolsó fordulóban az UTC.

Brinszky Adrián: – Bebiztosíthattuk volna a negyedik helyünket, ám elgörcsöltük a találkozót. A pontatlan és néha kishitű végjátékunk ezt a végeredményt hozta. Sajnálom, mert ezen a napon jobbak voltunk az ellenfelünknél.

További eredmények: Gödöllő–Győr 6–9, Berettyóújfalu–Haladás 8–1.

Megye II.: döntés a hajrában

A Szertár Sportbolt megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokságban szerdán mérkőzést pótoltak, amelyet a… Tovább olvasom