2017. 01. 24. kedd - Timót -7°C | 2°C Még több cikk.

Jobbak voltak a medvék: Pick Szeged-Csehov 22-29

Bár az első félidő végén nyolc góllal is vezetett a Csehov, a második félidőben végig izgalmas meccset játszottak a felek.
Pick Szeged-Csehovszki Medvegyi 22-29 (6-18)
Férfi kézilabda BL, C csoport. Újszegedi sportcsarnok, 4000 néző. Vezette: Lazaar, Reveret (franciák).
Pick Szeged: Tatai - Vadkerti 2, Butenko 1, LÉKAI 6, Zubai 1, KATZIRZ 4/2, Törő 1. Csere: MIKLER (kapus), Bajorhegyi, Herbert, Sulc 3 (2), Stranovsky 4, Beocsanin, Grünfelder. Vezetőedző: Skaliczki László.
Csehovszki Medvegyi: GRAMS - Kovaljev 2, SELMENKO 4, Dibirov 2, Csernoivanov 3, Rasztvortcev 1, Ivanov. Csere: Zenko (kapus), FILIPPOV 5 (1), CSIPURIN 4, HARBOK 4, Strarih 1, Szkopincev 1/1, Siskarjev 2, Aszlanyan, Kamanyin. Vezetőedző: Vladimir Makszimov.
Kiállítások: 14, ill. 18 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/2.

Skaliczki László: - Tudtuk, hogy harminc kapott gól körül leszük a meccsen, ezzel nincs is baj, de ismét előjött a Balatonfüred-szindróma, tehát az átlövők megmagyarázhatatlanul gyenge teljesítménye. A múlt héten nekünk, most a Csehovnak kedvezett a szerencse. Csapatként mondtunk csődöt, ebben én is hibás vagyok.

Vladimir Makszimov: - Igyekeztünk visszavágni a múlt heti vereségért. Harcos meccset játszottunk, és büszke vagyok a csapatomra, amely akkor is hajtott, amikor kettős emberhátrányban volt.

Maxim Butenko: - Fejben nem tudtuk azt a formát hozni, mint Csehovban, és Grams extra teljesítménye is hozzájárult a vendégek sikeréhez.

Siarhei Harbok: - Remek hangulatú meccset tudtunk megnyerni jó játékkal. A kiállításomat nem érzem jogosnak, biztos vagyok benne, a felvételek is engem igazolnak.

60. perc: Skopintsev hetesével 22-29 a vége. Jár a vastaps a csapatnak.

59. perc: Mikler véd, de Grams is.

58. perc: Stranovsky kezdi 22-27. Filippov, nem igaz 22-28!

57. perc: Shelmenko is két perc. Lehet kozmetikázni.

56. perc:
Csernoivanov áll ki.

55. perc: akadozik a gépezet elöl, így nem lehet nyerni.

Ka
Katzirzot nem kímélik.

54. perc: Selmenko 21-27.

53. perc: Zubai 21-25. Hú, Straryk milyen gólt lőtt... 21-26.

52. perc:
Sulc ezt bevágja 20-25. Mikler emberfeltti.

51. perc: most kellene valami utolsó erőtartalékot elővenni, Lékai megpróbálja, a kapufa nincs vele.

50. perc: Bajorhegyi kap nevetséges két percet. Három az egyre hagyjuk ki a ziccert.

49. perc: Csipurin, majd Mikler véd egy hartalmasat Vadkerti meg ejt 19-25.

48. perc:
Lékai rángatja vissza a csapatot a mélyből 18-24.

47. perc: Hát, Butenko nem is emlékeztet csehovi önmagára. Kicsit sem. A leggyengébb szegedi. Siskarev megint 17-24.

46. perc: Siskarev 17-23.

45. perc:
remek a blokk, de Csernoivanov bevágja a lepattanót 17-22.

44. perc: a szlovák most kihagyja, ezek nem férnek bele. Herbert két perc.

43. perc: passzívért elveszik, egy indítás a bíró hátáról Stranovskyhoz, aki bevágja 17-21.

42. perc:
Filippov 15-21. Harbok leüti Katzirzot, ez is egyből piros. Nem bánjuk. Sulc hetese remek 16-21. Van még idő. Grünfelder jön védekezésben.

41. perc: Butenko veszti el. Csipurin, majd Vadkerti beállóból 15-20.

40. perc: Kovaljev megy, és elássa magát...

39. perc: Mikler már most nagybetűs, Butenko talál vissza a csehovi formájához 14-19. Orosz időkérés, izzik a csarnok.

38. perc: Csernoivanov beállóból 12-19. Lékai keze aranyat ér 13-19.

37. perc: Mikler kikészíti Kovaljevet, de elöl sok a hiba!

36. perc: Mikler eddig hibátlan! Felélénkül a publikum, kár, hogy Zubai ront. Stranovsky indulásból 12-18.

35. perc: Mikler védéssel kezd, Dibirov kap pirosat Zubai karjának letépéséért. Katzirz bedobja a hetest 11-18.

Lék
Lékai az orosz fal árnyékában.

34. perc: Katzirz lendül bele 10-18.

33. perc:
végleg eldőlt, Harbokot nem szeretjük 9-18.

32. perc: a két 17-es, Zubai és Kamanyin kap két percet. Katzirz két emberen keresztül, ez kell 9-17.

31. perc: a Csehov kezdi a második félidőt. Hű, Dibirov egy megmozdulásával bizonyítja, világklasszis játékos 8-17.

Nagyon elrontotta a félidő utolsó öt percét a Pick: ekkor 7-10-ről 8-16-ra húztak el az oroszok, akik láthatóan mindent megtesznek, hogy visszavágjanak a múlt heti vereségért. Csoda kellene a pontszerzéshez a második 30 percben.

30. perc: Sulc lapos lövését kispárgázza Grams. Harbokot nem szeretjük 8-16. Ez a félidő.

29. perc: Stranovskyt dobják lábon, erre kiállítják. Kovaljev minden dühe benne voltebben a gólban 8-15.

28. perc: Grams jól véd, most Sulc lövését hárítja. Időt kér Makszimov.

27. perc: túl sok a szegedi hiba eben a szakaszban, Harboknak a hiba nem szokása 8-14.

26. perc: Vadkerti kap két percet, Csipurin lő gólt 8-13.

25. perc:
megint ő, Törő kihagyja a ziccert 7-12. Lékai talpról szaggatja szét a kaput 8-12.

24. perc:
Harbok kezd bele 7-11.

23. perc:
megvan a labda, remek védekezés, jön a buzdítás is. Stranovskytól meg a gól 7-10!

22. perc: Zubai marad lent, Kamanyint állítják ki. Gyerünk! Lékaival nem bírnak 6-10.

21. perc:
Tatai a második hetest fogja meg!

20. perc: Filippov nagyon egyedül maradt 5-10. Beállt Beocsanin is.

19. perc: szegedi hetes, Sulc dobja be 5-9. Sulc lövése a keresztléc belső éléről jön ki.

18. perc: Selmenko negyedik gólja, Katzirz két perc - baj van 4-9.

17. perc: Katzirz Gramszba, Csipurin a hálóba, Skaliczki mester időt kér 4-8.

16. perc: Tatai véd, amikor nagyon kell.

15. perc: Selmenko löki el Herbertet, majd dobja be 4-7. Jön Stranovsky és Sulc is.

14. perc: kettős előnyben mellélőttük...

13. perc: az oroszok is büntetőt kapnak: Filippov nem hibázik 4-6.

12. perc: Rasztvortcev kap két percet, Katzirz dobja be a hetest 4-5.

11. perc: Dibirov - szép volt 3-5.

10. perc:
Kovaljev a szélről 3-4. Kiegészülünk.

9. perc: nem csak a tévén keresztül, élőben is hegyomlás méretűek az oroszok... Butenko fölé hátrányban.

8. perc: Bajorhegyit küldik ki két percre. Tatai megfogja a hetest!

7. perc: Tatai véd, Törő egyenlít 3-3.

6. perc: Butenko megint ügyesen szed össze egy labdát, marad nálunk. Eddig zavar minket a nyitott orosz védekezés. Lékait a legkevésbé 2-3.

5. perc: megint Shelmenko 1-3. Butenko hetest harcol ki, Törő kihagyja.

4. perc: Selmenko 0-2. Először villan Lékai csuklója 1-2.

3. perc: Bajorhegyi hagy ki egy ziccert.

2. perc: Rasztvortcevé az első gól 0-1. A Csehovban Dibirov kijön zavarni védekezésben.

1. perc: elkezdődött. Törő kínaival kezdenek, kiperdül a kezéből. Cseppet sem meglepő, hogy Butenko ott van a pályán.

17.24: a Pick dobszekcióját ezúttal rezesbanda is segíti. Elhúzhatjuk a Medvegyi nótáját.

17.22: a Pick kerete: 2 Herbert, 3 Bajorhegyi, 6 Lékai, 7 Vadkerti, 9 Nagy Norbert, 11 Beocsanin, 11 Tatai, 15 Baláz, 16 Mikler, 17 Zubai, 18 Katzirz, 19 Törő, 22 Stranovsky, 27 Grünfelder, 29 Sulc, 77 Butenko.

Tat
Tataiék hangolnak.

17.21: most vonulnak be a Pick játékosai. Elképesztő hangzavar, a műsorközlőt is nehezen hallani. Ilyen legyen a hangulat végig!

17.19: bemutatták az oroszokat, Makszimov mester nagy tapsot kapott.

17.18: most már alig látni üres széket, sőt a korlátoknál is sokat álldogálnak.

17.14: a Csehovszki Medvegyi kerete: 1 Garms, 2 Filippov, 4 Aslanyan, 7 Kovaljev, 9 Skopincsev, 10 Csernoivanov, 11 Selmenko, 12 Zenko, 13 Harbok, 14 Rasztvortcev, 17 Kamanyin, 18 Siskarev, 20 Csipurin, 31 Dibirov, 47 Staryk, 77 Ivanov.

17.11: a Pick keretében nincs hiányzó, a jegyzőkönyve beírták a csehovi meccsen bokasérülést szenvedő Tomás Stranovskyt is. A kisebb sérülésekkel bajlódó és nem teljesen egészséges Katzirz, Beocsanin és Herbert is "össze lett drótozva" a meccsre.

17.08: a folyosós feltűnően mosolygósan üdvözölt minket Skaliczki László - talán ő már tud valamit?

17.03: francia bírópáros fújja a meccset: Nordine Lazaar és Laurent Reveret.

16.58: na akkor lássuk:fél óra van hétra a kezdésig.  Erős félház már most van, és mivel minden jegy elkelt, csak idő kérdése, hogy megteljen az újszegedi sportcsarnok.

„Az évtized egyik legnagyobb győzelmét aratta Csehovban a Pick" – írtuk múlt pénteken, amikor a szegedi férfi kézilabdacsapat egy góllal, 26–25-re idegenben győzte le a saját csarnokában szinte verhetetlen, tavaly a Bajnokok Ligája Final Fourjába jutó orosz Csehovszki Medvegyit.

Butenko és a Pick az újszegedi sportcsarnokban is Csernoivanov és a Csehov fölé nőne.  Fotó: MTI
Butenko és a Pick az újszegedi sportcsarnokban is Csernoivanov és a Csehov fölé nőne. Fotó: MTI

A két, Csehov elleni meccs előtt minden szegedi aláírta volt a két megszerzett pontot, ám egy ilyen bravúr után a játékosok és a drukkerek is éhesek a sikerre, a telt ház előtt sorra kerülő szegedi mérkőzésen újabb bravúrra számítanak (az oroszok ma délelőtt érkeznek, majd este és holnap délelőtt is edzenek az újszegedi sportcsarnokban).

– Én is úgy gondoltam, ha a Medvegyi ellen akár egy pontot is szerzünk, az már jó teljesítmény, ám egyértelmű, hogy mivel az idegenbeli siker után esélyünk nyílhat az újabb győzelemre, megpróbáljuk azt is bekasszírozni. Annak ellenére, hogy az újszegedi sportcsarnokban sem számítunk a találkozó esélyesének – mondta Herbert Gábor, a Pick térdműtétje után a múlt héten visszatérő védekező specialistája.

– A sérülésem már a múlté, ám az erőnlétem még nem százszázalékos, így elsősorban védekezésben számíthat rám Skaliczki mester, bár az is igaz, a támadásban nincs is rám túl nagy szükség a remeklő Zubai Szabi mellett. Végig biztosan nem bírom a meccset, ám amikor lehetőséget kapok, tejes erővel hajtok majd – fogalmazott a beálló, aki az oroszországi meccsen pályára lépésével stabilitást adott a Pick védőfalának.

Kétkapus beléptetés

A vasárnapi Pick Szeged-Csehovszki Medvegyi mérkőzésen a szurkolók két oldalon juthatnak be az újszegedi sportcsarnok lelátóira: az A–F szektorokban ülők az eddig szokásos helyen, a bal oldalon, a G–L szektorban ülők pedig a jobb oldalon, az uszoda felől juthatnak fel a küzdőtérhez.
Szegeden egyébként érezhető a „kézilabdaláz", a játékosokat folyamatosan megállítják az utcán, biztatják őket a drukkerek. – Való igaz, régen tapasztaltam ehhez hasonló érdeklődést, támogatást a csapat iránt, évek óta nem kaptunk ennyi szeretetet. Szükségünk van a szurkolóinkra, hiszen vasárnap több mint négyezer szimpatizáns előtt könnyebben megremegnek majd a csehovi kezek is – tette hozzá Herbert.

A csapatban egyébként várhatóan ott lehet majd a kinti meccsen bokasérülést szenvedett szlovák szélső, Tomás Stranovsky is, így a teljes keretből válogathat Skaliczki László.

Pozitív statisztika

A 2010-es évben eddig három meccset játszott egymással a Pick és a Medvegyi: a tavalyi BL-csoportkörben Csehovban 39–30-ra nyertek az oroszok, majd a nyári felkészülési találkozó során a balatonfüredi Laver-kupán meglepően simán, 37–26-ra nyertek Katzirzék. Az igazi bravúr viszont a múlt heti siker, akkor – ki ne tudná – a BL-ben idegenben nyert 26–25-re a Pick.