2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Jobban mint ősszel: 18-6-ra győzött a Beton a BVSC ellen

Simán, nagy fölénnyel hozta idegenbeli bajnoki mérkőzését a Szeged Beton csapata. Molnárék a BVSC vendégeként arattak 18-6-os győzelmet a Szőnyi úti uszodában.

BVSC-Zugló - Szeged Beton VE 6-18 (1-3, 2-4, 1-6, 2-5)

Vodafone férfi vízilabda OB I. 15. forduló.
Budapest, Szőnyi út, vezette: Vojvoda, Fekete.

BVSC: Meixner -  Szűcs 1, Szabó P., Bedő 1, Paján 2, Keresztes, Deme. Csere: Rajna 1, Tatár, Hopkins, Ambrus 1, Zsoldos, Borsós, Györke. Edző: Dabrowski Norbert.

BETON: Baksa - Török, Kayes 1, Kiss 2, Busila, Juhász 3, Somogyi 3. Csere: Varga 2, Vindisch 2, Younger 3, Molnár 3, Palotás. Edző: Kásás Zoltán.

Emberelőny: 6/2 ill. 10/5.

Ötméteres: 2/2 ill. -.

Kipontozódott: Keresztes (23 perc)

4. negyed (2-5)

8. perc:
Előnyben a BVSC, de így se megy. Somogyinak viszont annál inkább. 6-18. Paján lövését védi még Baksa, a végén marad a 18-6-os szegedi győzelem.

7. perc: Rajna lövését blokkolják, sarokdobás. Paján próbálkozása sem jobb. Jöhetne a Szeged, de Borsós szerez labdát.

6. perc: Younger szerez labdát, gyorsan jön a fór is, majd a gól is. Varga is duplázik. 6-17.

5. perc: Kiss Csaba úszik meg, Meixner tehetetlen. 6-15. Szűcs előnyből, de kimarad, Younger viszont nem hibázik. 6-16.

4. perc:
Marad a labda a Betonnál, de Varga ellen ítélnek kontrát. Baksa viszont megint jól jön ki a kapuból, újra mi jöhetünk.

3. perc: Juhász teszi jóvá előbbi botlását, akcióból növeli a vendég vezetést. 6-14.

2. perc: Kiss Csabát állítják ki, időt kér a BVSC. Jót is tett nekik, Bedő jegyzi a hatodik hazai találatot. 6-13. A Szeged is fórban, de Juhász lövését védik.

1. perc: Rendhagyó módon Tatáré a labda, és Ambrus 20 másodperc alatt be is talál. 5-13. Younger lövése rossz.

3. negyed (1-6)

8. perc:
Rajna fórból szépít, majd előbb Györke, utána Vindisch szerez labdát. Molnár próbálkozása most elakad a hazai kapusban. 4-14

7. perc: Juhász is feliratkozik a duplázók közé, időt kérnek a hazaiak. 3-12.Kettős emberelőnyben a Beton, Vindisch újra megrázza magát. 3-13.

6. perc:
Somogyi nem így gondolja, megvan a második gólja. 3-11. Baksa jön ki jól a kapuból, miénk a labda, indulhat a Beton. Busila lövését védi Meixner, de még mi jöhetünk.

5. perc: Török és Paján se talál be, most megakadt a gólgyártás.

4. perc: Bedő lövése kimarad, a labda Györkénél. Paján eresztése sem jó, csakúgy, mint Busiláé.

3. perc: Fórhoz jut a BVSC is, de kontra. Molnár viszont tarthatatlan. 3-10.

2. perc:
Nem jut messzire a hazaiak támadása, Juhász lopja el a labdát. Előnyhöz jutnak a kéksapkások, Molnár ezt is belövi. 3-9.

1. perc:
Töröknek most sem akad ellenfele, a Betoné a labda. Molnár centerből lövi a nyolcadik szegedi találatot. 3-8.

2. negyed (2-4)

8. perc:
Bár Szűcs ötméteresből szépít, Younger akcióból azért még betalál a végére. A félidőben négygólos a Szeged Beton előnye. 3-7.

8. perc:
Mintha meghallotta volna a Beton, gyorsan lő még egy gólt a vendég alakulat. Vindisch labdaszerzését követően Kiss állítja be a 6-2-es vezetést.

7. perc: Kemény a szegedi védekezés, most Youngerben akad el a labda. Kiss indulhat vele. Előnyben a Beton, de Varga gólja már később pottyan be. 2-5.

6. perc: Deme szerez labdát, Paján megúszásból szépít. Nem egy gólzáporos mérkőzés. 2-4.

5. perc: Kiss Csaba blokkol jól, Vindisch hozza el a labdát a pestiek elől.

4. perc: Hosszú gólcsend után Vindisch előnyben zörgeti meg Meixner kapuját. 1-4.

3. perc: Előnyban a Beton, de Molnárnál ítélnek kontrát.

2. perc:  Paján majd Molnár ellen fújnak a bírók. Hosszan támad a BVSC, a kipattanó is Pajánnál marad.

1. perc: Ismét Töröké a labda, de Younger két próbálkozásból sem talál be.

1. negyed (1-3)

8. perc: Kicsit leült a negyed vége, de magabiztos a Szeged előnye. Borsósnál a labda, de nincs újabb akció.

7. perc: Fórban a Beton, de Ambrus szerez labdát. Kár. Juhász azonban visszacseni.

6. perc: Busila blokkolt lövése után jöhet a BVSC, de nem jut messzire a támadás.

5. perc: Kisstől veszik el a labdát, de nem tud élni a lehetőséggel a BVSC.

4. perc: Juhász is lerakja a névjegyét. 1-3. Deme hagyja ki a fórt a hazaiaknál.

3. perc: Megvan az első fór is, Kayes centerből oldja meg a feladatot. 1-2.

2. perc:
Somogyi viszont nem gondolkodik sokat, egyből felavatja Meixnert. 0-1. Ötméteresből egyenlít a BVSC, Paján vágja be. 1-1.

1. perc: Török hozza el a labdát, de az első kísérletéből nincs gól. A másik oldalon Szabó Péter próbálkozik.

A mérkőzés egyértelmű favoritja a Tisza-parti alakulat, amely novemberben az újszegedi sportuszodában 15–3-ra lépte le a Vasutast. Azon a találkozón a betonosok közül hárman is három gólig jutottak, köztük a keret egyetlen balkezese, Kiss Csaba.
– A szerdai, Vasas elleni Euroliga- meccsünkön az első három negyedben kifejezetten jól pólóztunk, megmutattuk, mennyi erő, tudás is van bennünk – fogalmazott az egykori Európa-bajnok.

– Amennyiben a mai mérkőzésen is úgy védekezünk, mint a piros-kékek ellen az említett időszakban, az őszihez hasonló különbségű sikert érhetünk el megint. Tisztában vagyunk azzal, hogy mi vagyunk az esélyesek, de ez nem jelenti azt, hogy ne tisztelnénk a BVSC-t, ne vennénk őket komolyan. Riválisunk pólósai gyorsak, jól úsznak, a lefordulós játékot erőltetik, ebben kell őket megakadályoznunk. Szerencsére nálunk a sérüléséből visszatért Vindisch Feri már egyre több időt tud a vízben tölteni, nagyon várjuk vissza Lehmann Pistát és Komlósi Petit is. Külön nem készültünk a BVSC-ből, ahogy mondani szokás, menetből igyekszünk venni az akadályt, akárcsak a jövő pénteki debreceni összecsapást, aztán másnap jöhet az Eger elleni idegenbeli csúcsrangadó.

Puljezevics Nenad: Nem szeretem a langyos vizet

Puljezevics Nenad (37) hét évig erősítette a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatát. Az egykori magyar válogatott hálóőrről régen hallottunk, ezért telefonon felhívtuk, hogy mi újság vele. Tovább olvasom