2018. 02. 25. vasárnap - Géza -8°C | -1°C Még több cikk.

Jókora pofon a Zalaegerszegtől a Szeviép-Szegednek

Nem várt vereséget szenvedett a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata: hazai környezetben 71–56-ra kapott ki a Zala Volán együttesétől.
Szeviép-Szeged–Zala Volán 56–71 (19–16, 12–19, 9–11, 16–25)
NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Kóthay, Pozsonyi.
Szeviép-Szeged: Török 7/3, Pungor 4, NAGYOVA 12, Mészáros 5, Russai 7/3. Cserék: Izsák 10/3, Vukovics 8, Kovács, Bozóky, Szlimák 3/3. Edző: Zseljko Dokics.
Zala Volán: NÉMETH 27/3, Szélesy 4, Szőke 5/3, Heller 8, MOUA 20. Cserék: LIBICOVA 7. Edző: Bencze Tamás.

Izsák (jobbról) és a vendégek legjobbja, Németh Fotó: Gyenes Kálmán
Úgy indult, hogy nem lesz gond. Németh Bernadett révén a vendégek szereztek vezetés, utána azonban a szlovák válogatott Nagyova egyenlített. Sőt Izsák zsinórban szerzett négy pontjával pillanatok múlva 8–4 állt az eredményjelzőn. Ekkor minden szurkoló azt gondolta, hogy kellő erőt merítenek a Tisza-partiak a vezetésből, és átgyalogolnak a zalaiakon. A 9. percben jött az első figyelmeztetés: a finn válogatott, egyébként színesbőrű center, Moua révén egyenlítettek a volánosok, 15–15. Szerencsére a negyed hajrája a hazaiaké volt, így 19–16 volt a javukra az első tíz perc után. Vukovics duplája nyitotta a második negyedet, ezután azonban jött az első mélyrepülés. Németh tarthatatlannak bizonyult, 22–21-re átvették a vezetést a Bencze-tanítványok.

Dokics edző időkérése használt, sikerült 25–24-re fordítani. Ebben az időszakban már sok-sok bosszúságot okozott a két játékvezető: a kapitány, Mészáros három személyi hibánál járt. Éppen ezért az egykori válogatott játékost kénytelen volt a hazai tréner a padra ültetni. Nagyova tartotta a lelket a szegediekben, hat pontot hintett zsinórban, így 31–31 volt a hajrában az állás. Az utolsó pillanatokban csak zalai kosár született, így félidőben 31–35 állt az eredményjelzőn.

A szünet után Mészáros – támadó faultot fújtak ellene (!) – gyorsan megkapta negyedik személyiét. Ez hihetetlenül megzavarta a szegedieket, hat perc tíz másodpercig nem találtak a gyűrűbe, míg a vendégek szép csendben megléptek 41–33-ra. Mindent elmond a hazaiak gyenge támadójátékáról, hogy Russai a 29. percben szerezte az első hárompontos kosarat. Megtudja-e ismételni a Celje ellen mutatott utolsó negyedet a Szeged? Ez volt a legnagyobb kérdés.

Sajnos: nem! Az utolsó tíz percben esélyük sem volt a Tisza-partiaknak, hihetetlen sok helyzetet elhibáztak, míg a másik oldalon Németh és Moua tarthatatlannak bizonyult, így hatalmas meglepetésre, a Zala Volán 71–56-ra nyerte a meccset.

A szeviépeseket még az sem menti fel a vereség alól, hogy a két játékvezető érdekesen ítélte meg a szabálytalanságokat. Mindet elmond a tevékenységükről, hogy a szegedieknek 28 faultot, míg a zalaiaknak 17-et fújtak be.

Zseljko Dokics: – Megpróbáltuk a lányokat a szerdai kupameccs után felrázni, ez nem sikerült. Rengeteg biztos dobóhelyzetet rontottunk el, így nem lehet nyerni.

Eredmények: Rába Quelle Foton–Atomerőmű KSC 59–52, BEAC-Újbuda–Szolnoki NKK 55–72, Diósgyőr–BSE 81–74.

Megkezdődött az NB I A csoportos férfi bajnokság. Hatalmas meglepetéssel: az Albacomp hazai környezetben kapott ki a Dombóvártól. Albacomp–KC Dombóvár KC 74–81, Univer KSE–MAFC-Újbuda 90–61, PVSK-Pécs EXPO–ZTE KK 69–49, Szolnoki Olaj KK– Marc-Körmend 67–61, Falco Swietelsky KC-Szombathely–Kaposvári KK 102–87.

Előnyük a sokoldalúság

Igen sokoldalúak a Szegedi BC versenyzői. A fő sportáguk ugyan az ökölvívás – erre utal az… Tovább olvasom