2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

Jól helytállt a Kosársuli

A második félidő elején felzárkózott a Vásárhely, de sajnos ismét jöttek a védekezési hiányosságok, és újra 20 pontra nőtt a különbség.
Pécs - Bodrogi Bau 98-86
NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Pécs, 1500 néző. Vezette: Király, Csősz, Vétek.
PVSK-Expo Center Pécs: SIMON 26/9, Hosszú 11/9, Aleksic 16/6, Kecskés, LAPOV 21/3. Csere: Tóth 8, Grebenár 9, Wittmann 7/3, Fehér. Edző: Völgyi Péter.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli: Drahos 8, HADZIJA 23/12, Nyilas 8/3, FREEMAN 31/9, Gémes 12/6. Csere: Kováts, Utasi 4, Jarosevits, Böszörményi. Edző: Czuprák László.

A jóval esélyesebb Pécs otthonában a nyeretlen vásárhelyiek remekül kezdtek, csak 0–5 után született az első hazai kosár. A baranyaiak elsősorban a betörésekből kiosztott labdákat értékesítették, míg a vendégek szinte mindenhonnan betaláltak. Fej-fej mellett haladt a két csapat, a Bodrogi Bauból Hadzija ellen felváltva hárman is védekeztek, de így is foghatatlan volt.

Freeman volt a legjobb

Eric Freeman remek napot fogott ki. Harmincegy pontjával (81%!) a mezőny legeredményesebbje volt, és még 16 lepattanót is szerzett.

A második negyed eleje vásárhelyi részről rémálom volt, a látogatók két pontjára tizenöttel válaszoltak a pécsiek. Az időkérés sem segített, sorra kapták Drahosék a könnyű kosarakat. A házigazdák rendkívül sokat cseréltek, ebből pedig rendre jól jöttek ki, míg a vendégek cseréi nem jöttek be. A pécsiek 21 pontos előnyénél ismét időt kellett kérnie Czuprák edzőnek, az elsővel ellentétben ennek már volt foganatja, a nagyszünetig 58–46-ra felzárkózott a Bodrogi Bau.

A második félidő elején felzárkózott a Vásárhely, de sajnos ismét jöttek a védekezési hiányosságok, és újra 20 pontra nőtt a különbség. A vendégektől szinte csak a két külföldi szerzett pontot. A záró tíz percben fantasztikusan küzdöttek a vendégek, a kosarak is jöttek, a hátrányt sikerült tíz pont körülire faragni, és azt a befejezésig tartani.

Czuprák László: – Támadásban egészen jók voltunk, de ilyen védekezési hibákkal nem lehetett győzelmi esélyünk.

Tizenkét SZUE-s indul

Huszonhét egyesület csaknem kétszáz versenyzőjének részvételével rendezik meg mától vasárnapig a… Tovább olvasom