2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 17°C Még több cikk.

Jól játszottak, mégis kikaptak

Nem jutott be a legjobb négy közé a magyar női kézilabda-válogatott a franciaországi világbajnokságon. Hiába játszottak nagyon jól az oroszok ellen Görbiczék, a végén egy góllal alulmaradtak a fizikálisan a mieinknél jóval erősebb riválissal szemben.
A női kézilabda-világbajnokság legrangosabb negyeddöntőjében a legutóbbi vb-bronzérmes magyarok a címvédő oroszokkal csaptak össze. A meccs elején szinte minden támadás góllal végződött, a felek csak a befejezésekre összpontosítottak, a védekezéssel nem törődtek. A mieink Kirsner találatával a 12. percben szerezték meg először a vezetést (9–8), ettől a világbajnok annyira megzavarodott, hogy tíz perccel később már 17–11-es magyar előny virított az eredményjelzőn. A tetemes vezetésnek mindössze négy percig örülhettünk (18–19), de a félidő hajrája újra jól sikerült magyar szemszögből.

Fotó: MTI

Oroszország–Magyarország 36–35 (20–22)
Női kézilabda-világbajnokság, negyeddöntő. Párizs, Bercy-csarnok, 5000 néző. Vezette: Kristic, Ljubic (szlovénok).

Magyarország: PÁLINGER – KOVACSICZ 5, GÖRBICZ 9 (4), SZAMORÁNSKY 5, Ferling 1, TÓTH T. 7, Vérten 2. Csere: Szűcs 1, Kirsner 1, Mehlmann 1, Balogh B. 3, Hornyák, Tomori. Szövetségi kapitány: Németh András.
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/4. Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
A fordulást követően is sokáig vezetett a magyar válogatott, mégis kikapott. Hol ment el? Talán, ha 34–31-es vezetésünkkor az 52. percben Vérten nem hibázza el ziccerét, vagy ha három perccel a vége előtt az amúgy szenzációsan játszó, a mérkőzés legjobbjának választott Görbicz nem adja el a labdát, esetleg ha kilenc másodperccel a meccs végét jelző dudaszó elhangzása előtt 35–36-nál nem az egész vb-n formán kívül játszó Mehlmann vállalja magára a lövést...

A vereséggel eldőlt, hogy a folytatásban az 5–8. helyért csatázó magyarok csak akkor jutnak ki a pekingi olimpiára, ha a márciusi kvalifikációs tornán csoportjukban az első vagy a második helyen végeznek.

További negyeddöntős eredmények: Németország–Angola 36–33, Norvégia–Dél-Korea 35–24. A Románia–Franciaország találkozó lapzártánk után fejeződött be.

Régi ismerősök a medencében

A férfi vízilabda Vodafone Magyar Kupa negyeddöntőjében összepárosították a Szeged Betont a… Tovább olvasom