2017. 10. 18. szerda - Lukács 10°C | 24°C Még több cikk.

Jól ment elöl is, hátul is: MOL-Pick Szeged-PLER 36-22

A férfi kézilabda NB I 7. fordulójában a MOL-Pick Szeged 14 góllal verte a PLER gárdáját az újszegedi sportcsarnokban.

MOL-Pick Szeged-PLER 36-22 (17-10)
Férfi kézilabda NB I, 7. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Felhő, Öcsi.
MOL-Pick Szeged: Wyszomirski - Prodanovics 4/2, Balogh 1, Bombac 6/2, Zubai 1, Ilyés 3, Källman 3. Csere: Pásztor (kapus), Blazevic 2, Vadkerti A. 2, Vranjes 4, Parrondo 2, Ancsin 5, Mindegía 2, Fekete 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
PLER: Kránitz - Gyene 5/3, Leimeter 3, Vadkerti G. 4, Mikita 1, Kocsi, Auth 2. Csere: Váczi (kapus), Bak, Tóth, Rédai 1, Bohács 1, Stranigg, Sinkovits, Vízler 1, Kemény 3, Sinkovits 1. Vezetőedző: Hutvágner István.
Kiállítás: 8, ill. 18 perc.
Hétméteres: 7/4, ill. 6/3.
Meccsfilm: 1-0, 2-0, 2-1, 3-1, 3-2, 4-2, 5-2, 6-2, 6-3, 7-3, 7-4, 8-4, 9-4, 10-4, 11-4, 12-4, 12-5, 13-5, 13-6, 14-6, 14-7, 14-8, 15-8, 16-8, 16-9, 16-10, 17-10 (félidő), 18-10, 18-11, 18-12, 19-12, 19-13, 20-13, 20-14, 21-14, 22-14, 23-14, 24-14, 25-14, 26-14, 26-15, 26-16, 26-17, 27-17, 27-18, 28-18, 28-19, 29-19, 29-20, 30-20, 31-20, 31-21, 32-21, 33-21, 33-22, 34-22, 35-22, 36-22.

60. perc: Blazevic lövése a blokkról megy be 36-22. Pásztor még véd egyet, ez a vége. Tövábbra is hibátlan a MOL-Pick Szeged.

59. perc: Vadkerti olyan egyedül marad, hogy előbb meg is lepődik, majd inkább gólt szerez 35-22.

58. perc: Blazevic most egy labdaszerzést tesz hozzá.

57. perc: betalál a PLER 33-22. Nagy gól Feketétől 34-22.

56. perc: védés, indítás, Vranjes-gól 33-21.

55. perc: Parrondo a szélről 32-21.

54. perc: Pásztor véd kettőt, ám Vízler ellen már ő is tehetetlen 31-21. Fekete Bálint jön a Szegedbe.

53. perc: emberelőnyben eladjuk, ám Vranjes jól ér vissza védekezni. Vadkerti középről eredményes 31-20.

52. perc: nagy gól Ancsintól 30-20.

51. perc: Leimeter 29-20.

50. perc: Kemény bepattintja 28-19. Parrondo ugyanígy tesz 29-19.

49. perc: Blazevic a pályán támadásban, be is talál 28-18. A sporik most egy kettős kiállítást okoskodnak ki... Nálunk Vranjes ül le.

48. perc: Leimeter csak betalál Pásztornak, igaz, akcióból 27-18.

47. perc: sajnos a játékvezetők úgy érzik, róluk szól a meccs, sok érthetetlen ítéletük van. Pásztor Imre a harmadik hetest is megfogja!

46. perc: Ancsin dühből szerez gólt 27-17.

45. perc: Sinkovits a szélről 26-16.

MOL-Pick Szeged-PLER bajnoki mérkőzés az újszegedi sportcsarnokban.

44. perc: Bombac passza megint jó, Prodanovics lövése nem. Bak kap bele Källman szemébe.

43. perc: Vadkerti G. 26-15. Kicsit túlpörögtek a vendégek, megint egy kiállítás, Kemény kapta.

42. perc: Bombac kettős emberhátrányban lő gólt 26-14. Fővárosi időkérés.

41. perc: Bombac szép passza után Källman eredményes 25-14. Ilyés és pastor egyezkedik Ancsin kiállítása után. Közben Pásztor Imre megint megfog egy hetest!

40. perc: Bombac eredményes 23-14. Megint Bombac, közte tíz, plusz emberelőnybe is kerülünk 24-14. Zubait állítják ki kissé szigorúan.

39. perc: nehéz dönteni, hogy Wyszomirski védése vagy Prodanovics gólja-e a szebb, de szerencsére nem is kell 22-14.

38. perc: Kemény, majd Källman 21-14.

37. perc: Ancsin a bal alsót választja, jól teszi 20-13.

36. perc: szegedi kapufára Wyszomirski védéssel felel.

35. perc: Vadkerti G. esik nagyot, Ancsint kiállítják. Leimeter szép átlövése 19-13.

34. perc: Pásztor Imre érkezik a kapuba, és rögtön egy hetes kivédésével kezdi első szegedi NB I-es meccsét.

33. perc: Bohács indulásból 18-12. Bombac dobat gólt Zubaival 19-12.

32. perc: Vadkerti Gábriel szép gólja, test mellől, a jobb felsőbe 18-11.

31. perc: jöhet a folytatás. Bombac remek csele és okos gólja 18-10.

Félidő.

30. perc: szegedi blokk után Ancsin indul, a jobb alsóba lő 17-10. Wyszomirski véd megint. Hat másodperccel a vége előtt Pastor időt kér. Nem jött be a figura, de legalább lehetett gyakorolni.

29. perc: Gyene indulásból 16-10. Parrondo gólját sem adják meg a sporik.

28. perc: Rédai szép átlövése 16-9. Vadkerti Attila találja arcon Krániczot - elnézést kér a kapitány.

27. perc: Jakub Mikita kap két percet, végleg kiszáll a meccsből. Mindegía passzol, Vranjes a befejező 16-8.

26. perc: zseniális Mindegía-passz után Vranjes fordul be jól 15-8.

25. perc: szép PLER-támadás végén vendéggól születik 14-8.

24. perc: Auth szépen pörget a hálóba 14-7.

23. perc: Vranjesnek "tépik le" a jobb kezét, kiállítás. Blazevic dob gólt kínaiból, de nem adják meg a sporik. Leért a lába, azt mondják - nincs igazuk.

22. perc: Ancsin betör, majd a kapus lábai között a hálóba pattint 14-6.

21. perc: Gyene megint bevágja a hetest 13-6.

20. perc: Vadkerti Attila kap sárgát. Nagy gól Mindegíától 13-5.

19. perc: Gyene hetese jó 12-5.

18. perc: villámgyors ellentámadás védén Vranjes talál be 12-4.

17. perc: Mindegía góllal száll be, pályán Ancsin, Vadkerti Attila és Parrondo is 11-4. PLER-időkérés.

16. perc: Ilyés labdát szerez, majd két emberrel a nyakán lőtt gólt 10-4.

15. perc: Zubai harcol ki újabb hetest, Prodanovics könyörtelen 9-4.

14. perc: Källman góljával 8-4.

13. perc: Kránicz is véd, Wyszomirski is véd.

12. perc: Vadkerti G. dob kapufát. Gyene már pontosabb 7-4.

11. perc: szép kínai a vendégektől, nagyot védett Wyszomirski.

10. perc: Mikita 6-3. Balogh harcol ki hetest, Kocsi kap sárgát. Prodanovics bedobja 7-3.

9. perc: Wyszomirski jól kezd, újabb védések. Klassis gól, Ilyés ejtésének tapsolhatnak a nézők 6-2.

8. perc: Balogh lő test mellől, sokkal fölé.

7. perc: Källman végre betalál, kellett neki nagyon 5-2. Közben Tóth Mihályt köszöntik a szegedi drukkerek.

6. perc: gyors válasz, Balogh lövése remek 4-2. Wyszomirski védése.

5. perc: Gyene hetese jó 3-2.

4. perc: Auth góljára Bombac hetesből felel 3-1.

3. perc: jó a cunder Prodanovicstól 2-0.

2. perc: Ilyés góljával vezetünk 1-0.

1. perc: a Szeged kezdett. Källman hagy ki ziccert.

17.57: a vendégeknél a MOL-Pick kölcsönjátékosa, Tóth Mihály nem véd ma, mivel hétfőn megsérült. A játékos a lelátóról figyeli majd a meccset.

17.53: üdvözlünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból, hamarosan kezdődik a MOL-Pick bajnokija. Juan Carlos Pastor együttese alig két napja még a BL-ben nyert ugyanitt, most bajnokira kerül sor. Tartsanak velünk!

MOL-PIck csapat támogatói

Azért nagy valószínűséggel a legtöbb MOL-Pick Szeged-szurkoló vasárnap este nem tudott egyből elaludni. Hiába volt későn vége a Motor Zaporozsje elleni BL-meccsnek, olyan izgalmakat kellett átélnie a szurkolótábornak, amelyek után csak nagy nehezen tudott mindenki lenyugodni.

Apropó, drukkerek! Ismét bebizonyosodott, hogy a szegedi publikum mennyire fontos láncszeme a MOL-Picknek. Amikor az ukránok 4 góllal vezettek, akkor hirtelen csend lett a csarnokban. De ez csak néhány másodpercig tartott, mert a B közép rázendített a megszokott rigmusra, a kékbe öltözött lelátó népe pedig győzelembe ordította a fiúkat.

Hiba akadt bőven. Ezt mindenki láthatta. Éppen ezért nagy dolog, hogy hihetetlen energiákat mozgósítva állt talpra Juan Carlos Pastor csapata. A játékosok átérezték, hogy mit jelent Pick-mezben játszani, olyat harcoltak, amit régen láttunk szegedi csapattól. Erre mondta egy drukker a meccs után: „A lényeg, hogy ilyen rossz játékkal is nyerni tudtunk!" És igaza van, a győzelemért járt a két pont, ez pedig már a MOL-Pick Szegedé.

Dean Bombac remekül mutatkozott be szegedi színekben a Bajnokok Ligájában. A szlovén játékos hat gólt szerzett. Fotó: Schmidt Andrea

Folytatás már ma, 18 órakor az eddig nyeretlen PLER lesz az ellenfél az NB I-ben az újszegedi sportcsarnokban. Egyetlen kérdése van a meccsnek, mekkora különbséggel nyer az EHF-kupa-győztes, hiszen a két csapat nincs egy súlycsoportban. A vendégeknél minden bizonnyal különös érzésekkel lép majd pályára Tóth Mihály kapus, aki kölcsöben szerepel a PLER-nél, így életében először véd a volt klubja ellen.

A meccsre 1500 forintba kerül a belépő, a családi jegy 2000 forintba kerül, a pénztár 16 órakor nyit.

A MOL-Pick Szeged pénteken Lengyelországba utazik, szombaton 14 órakor a Kielce ellen csatázik.

Völgyi Roland a forduló gólvadásza

Sorozatunkban az elmúlt hétvége legjobb Csongrád megyei gólszerzőjét mutatjuk be. Tovább olvasom