2017. 02. 22. szerda - Gerzson 2°C | 13°C Még több cikk.

Jóllakott a Pickkel az oroszlán

Az első félidőben remek játékkal rukkolt elő a Pick Szeged csapata a Löwen elleni, idegenbeli Bajnokok Ligája-mérkőzésen. A második játékrészben azonban kipukkadt, és a végén 35–28-as vereséget szenvedett. Ezzel matematikailag is elúszott a BL-ben a továbbjutás lehetősége.
Az ember sok mindenre akkor jön rá, amikor külföldön jár. Az elmúlt időszakban a szegedi nagymeccseken nincs telt ház. Persze a jegyárak sem olcsóak, de valami hiányzik. Nos Eppelheimben választ kaptunk arra, hogy miért vannak telt házas mérkőzések a Bundesligában. A kulcsszó: gyerekek. A 3400 férőhelyes csarnok húsz százaléka kislány és kisfiú volt. Nyilvánvalóan nem egyedül jöttek, anyukával és apukával. Tehát ha elkezdünk számolni, rájöhetünk, miért is volt tömve a lelátó. Húsz szegedi drukker hangja törte meg a rövid csendet a csarnokban. Érdi Zsolt bőszen lengette a zászlót, a hazai publikum pedig megtapsolta. Sportszerű jelenet volt.

Sokan tartottak attól, hogy a Pick majd nem bírja a Löwen által diktált tempót. Az első félidőben rácáfolt a pesszimistákra a Szeged: remekül tartották magukat Petreáék. Éppen a román válogatott átlövő ültette le többször a sárga mezbe öltözött német tábort, hiszen brutális gólokat ragasztott a világbajnok Fritz kapujába. Őrület volt, amit a nézők által kritizált játékos művelt. Sajnos Krivokapics és Katzirz az első harminc percben nem sokat tett hozzá a játékhoz, így két góllal vezetett a Löwen. A félidő krónikájához tartozik Herbert Gábor találata. Talán már nem is meglepő, hogy a válogatott beálló átlövésből volt eredményes. Nem volt semmi veszve, Puljezevics a 15. perctől több bravúrt is bemutatott, a tartalékos Szeged nagyot harcolt a jóval esélyesebb és teljes csapattal pályára lépő Rhein Neckar ellen. Sőt ha a két orosz játékvezető nem fúj hazai pályát, akkor nem 15–13 állt volna az eredményjelzőn.

Tömegjelenet a szegedi kapu előtt – Herbert (2), Petrea (19) és Osmajics munkában. Fotó: Schmidt Andrea

A maroknyi magyar tábor várta a jó folytatást, bár előzetesen ők is a második félidő elejétől féltek a legjobban. Igazuk lett. Ismét előjött az elmúlt időszakban a Pick Szegedre jellemző betli. A 40. percre négy góllal meglépett a Bielecki vezette Löwen. Hiába javult fel Osmajics és szerzett szebbnél szebb gólokat, Krivokapics és Katzirz ebben az időszakban csak elvétve talált a kapuba. Sajnos Puljezevics is inkább már csak a hálóban találkozott a labdával, és Petrea sem villogott annyira. A Rhein Neckar viszont olyan tempót diktált, amit nem bírtak Vladan Matics fiai. Egyre több lett a hiba, hihetetlen mennyiségű labdát adott el a magyar csapat, amiből a félelmetesen gyors hazaiak könnyű gólokat szereztek. A hajrában teljesen padlót fogott a Pick. A játékosok önbizalma is elveszett, így a különbség egyre nőtt. Szegény Marjanac kapust lehetett a legjobban sajnálni, hiszen olyan időszakban állt be, amikor a Löwen nem tudott hibázni. Érdekes volt, hogy a két orosz játékvezető nem adta meg Krivokapics hetesgólját, ami a felső sarokból pattant ki. Csak ők ketten nem látták, hogy belülről jött ki. Az utolsó gólt Klimovetz szerezte, ami után felállva tapsolt a sportszerű hazai publikum.

A vége vereség, ami a realitás, hiszen a Bundesligában edződött Löwen jobb gárda – legalábbis most, hiszen ne feledjük, öt játékosát kénytelen volt nélkülözni a magyar csapat. Ha ugyanez történik a másik oldalon, akkor nem elképzelhetetlen, hogy most másról beszélnénk. Ezzel a fiaskóval már matematikailag sem juthat tovább a Pick Szeged, és következhet számára a KEK-szereplés. Ez csak akkor nem valósulna meg, ha a lengyel Plock szombaton 11 góllal nyerne Szegeden. Kizárt.

Vladan Matics: – Sajnálom, hogy a két játékvezető belenyúlt a meccsbe. Jobb csapat a Löwen, de nem hét góllal. A játékosok minden dicséretet megérdemelnek. Biztató ez a Tatabánya és a Plock elleni meccs előtt, erre tudunk építkezni.

A másik mérkőzésen: Plock–Zagreb 24–27. Az állás: 1. Zagreb 7, 2. Löwen 7, 3. Pick 2, 4. Plock 0 ponttal.

Az F csoportban: Veszprém–Zaporizzsja 33–22.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Rhein Neckar Löwen–Pick Szeged 35–28 (15–13)

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, H csoport, 4. forduló. Eppelheim, 3000 néző. Vezette: Polodenko, Chemega (oroszok).
Rhein Neckar Löwen: FRITZ – FILIP 5 (2), Schwarzer 2, BIELECKI 5, Roggisch, TKACZYK 7, Gensheimer 2. Csere: Shelmenko 1, Harbok 1, Klimovetz, 1 Jurasik 4, SIGURDSSON 5, Groetzki 2. Edző: Thorsten Storm.
Pick Szeged: Puljezevics – GHIONEA 5, Krivokapics 4 (1), PETREA 7, Katzirz 4, HERBERT 2, Vadkerti 1. Csere: Marjanac (kapus), OSZMAJICS 5, Gyuris, Simon. Edző: Vladan Matics.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1.

Osztályzatok 1-től 6-ig

Puljezevics Nenad (3,5): Az első félidőben neki is köszönhető volt a szoros eredmény. A másodikban már alig védett valamit.

Dragan Marjanac (–): Hihetetlen nehéz dolga volt a lendületben lévő németek ellen.

Herbert Gábor (5): Nagy harcos. Ha mindenki így küzdene, most másról beszélhetnénk.

Simon Bence (–): Rövid időt volt a pályán.

Vladimir Osmajics (4,5): Az első félidőben csak a védekezésre koncentrált. Szerencsére később sült a keze.

Milorad Krivokapics (3,5): Kiszámíthatatlan. Sokáig csend, majd gólok, majd csend, majd gólok.

Gyuris Patrik (3,5): Nem volt egyszerű feladata a védőfalban a termetes németek ellen.

Valentin Ghionea (5): Szép gólok a szélről.

Katzirz Dávid (3): Nem mert játszani. Csak a hajrában talált a kapuba.

Adrian Petrea (5): Az első félidőben klasszisteljesítményt nyújtott, a másodikban már figyeltek rá.

Vadkerti Attila (4): Képes szép dolgokra, de bosszantó hibákra is.