2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 4°C

Joób és Horváth remekelt a négyes hajókban

A szegedi kajak- kenu válogató utolsó napjára már nem sok megválaszolatlan kérdés maradt, vasárnap a nem olimpiai számokban rendeztek döntőket. Azért láthattunk klasszisokat a Maty-éren: Kammerer Zoltán 200-on duplázásra hajtott, de Kucsera Gáborral párban és a négyes hajóban is másodikok lettek. A szegedi Joób Márton és Horváth Gábor viszont remekelt a négyes hajókban, három aranyérmet gyűjtöttek be. HANGANYAGGAL
17.25 óra férfi C4 500 méter: a válogató utolsó számában is örülhettünk, a szegedi Joób Mártonnal és Horváth Gáborral megerősített egység volt a leggyorsabb. Ez volt a duó harmadik aranyérme a mai napon!

17.05 óra női K4 1000 méter: izgalommentes futamon a Paksy, Fazekas, Keresztesi, Benedek egység nyert.  A szegedi Keresztesi Alexandra egy második hely után győztes hajóban ült.

16.05 óra női K2 1000 méter: mindössze négy hajó rajtolt el a számban, a szegedi Keresztesi Alexandra Szabó Gabriellával sokáig jól tartotta magát, de a hajrát a Medveczky Erika, Szabó Gabriella kettős bírta jobban erővel.

15.17 óra női K1 1000 méter: A szám világbajnoki címvédője, Kovács Katalin és Janics Natasa nem indult a számban, így a 2006-ban Szegeden győztes Benedek Dalmának nem volt nehéz dolga, utcahosszal nyert. A szegedi Keresztesi Alexandra nem érkezett meg időben a rajthoz, így nem indulhatott a futamon.

15.10 óra férfi C4 1000 méter: ha egy üzlet beindul! A szegedi Horváth Gábor és Joób Márton Sarudi Pállal és Balázs Péterrel kiegészülve kétszáz után az ezres távot is megnyeri.

15 óra férfi K4 500 méter: három hajó hajrázott az első helyért, sokáig a Sík Márton és Csamangó Attila nevével fémjelzett egység vezetett, ám a hajrát az MTK-s egység és Kammererék is jobban bírták, végül utóbbi csapat nyert.

13 óra női K4 200 méter: A duisburgi ezüstérmes egység egy helyen változott, Kovács Katalin helyett Kozák Danusia ült a hajóba. A lányok vele is repesztettek, simán verték riválisaikat.

12.55 óra férfi C4 200 méter:
A tavalyi duisburgi világbajnokságon aranyérmet szerzett egység - két szegedivel: Joób Mártonnal és Horváth Gáborral - ezúttal is remekül lapátolt, nem volt kétséges a sikerük.

A szegedi Joób Márton a négyes kenuban harcolta ki az EB és Világkupa indulást. Hallgassa meg hanganyagunkat!

12.50 óra férfi K4 200 méter:
A Kammerer vezette egységnek négyesben is a második hely jutott, miután a két szegedit - Sík Márton és Csamangó Attila - a soraiban tudó kvartett suhant a leggyorsabban a vizen.

Az egység egyik szegedi tagja, Csamangó Attila szerint nem úgy sikerült a hétvégéjük, ahogy eltervezték. Hallgassa meg hanganyagunkat!

12.05 óra női K2 200 méter: A szám korábbi világbajnoka, Patyi Melinda Fazekas Krisztinával egy hajóban tönkreverték a mezőnyt, majd két hajóval nyertek.

12 óra férfi C2 200 méter: A nap egyik legizgalmasabb versenyét láthattuk. Az esélyes Kolonics György, Kozmann György duó csak centiméterekkel előzte meg a Kovács, Végh kettőst. A szegedi egység Fürdök Gáborral és Horváth Gáborral a harmadik helyen végzett.

A kétszeres olimpiai bajnok, 15-szörös világbajnok Kolonics György számára soha nem elég a sikerből. Hallgassa meg hanganyagunkat!

11.55 óra férfi K2 200 méter: A négyes csapathajóban és 500 méteren párosban győztes Kammerer Zoltánnak nem sikerült a triplázás: Kucsera Gáborral párban nem tudták befogni a remekül versenyző Molnár Péter, Kadler Viktor duót.

11.10 óra női K1 200 méter: Óriási meglepetésre a KSI 89-es születésű reménysége, Vad Ninetta repesztett elsőként a célba, többek között Patyi Melindát is megelőzve.

11.05 óra férfi C1 200 méter: A két hosszabb távon nyertes szegedi Vajda Attila nem erőltette a legrövidebb számot, hiszen kedden már utaznak Milánóba az Európa- bajnokságra. A lehetőséget Foltán László ragadta meg, a honvédos fiú lapátolt a leggyorsabban.

11 óra férfi K1 200 méter:
A tiszaújvárosi Molnár Péter nyerte a számot, aki tegnap 500 méteren második volt. Az ínhüvegygyulladással küszködő Vereckei Ákos és az 500-on nyertes Benkő Zoltán nem állt rajthoz.

• 1. drukker 2008. május 12. 06:40
    „Gratulálok nekik! Sok sikert nekik a jövőben is. Az Úr áldása legyen az életükön.”

Janicsnak kevés esélye maradt az egyes olimpiai indulásra

A kétszeres olimpiai bajnok Janics Natasa csak a harmadik helyen végzett a női kajakosok 500 méteres… Tovább olvasom