2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 12°C | 18°C Még több cikk.

Jubileumi sakktorna

Tizenötödik alkalommal rendezték meg – a család hathatós anyagi támogatásával – Vásárhelyen az ifj. Tóth Antal ifjúsági sakktornát.
Tizenötödik alkalommal rendezték meg – a család hathatós anyagi támogatásával – Vásárhelyen az ifj. Tóth Antal ifjúsági sakktornát. A 44 fős mezőny zömében Vásárhelyről, Szegedről, Orosházáról, Röszkéről, Makóról verbuválódott Botka Péter szervezői munkája eredményeként. A 9 fordulós, svájci rendszer alapján lebonyolított versenyt Herpai József edző, országos versenybíró vezényelte le hibátlanul. A viadalt a vásárhelyi Erdős Péter nyerte, aki ugyan Békéscsabán tanul, a Makói SVSE ponterős sakkozója, és az övé lett a díszes kupa is.

A verseny végeredménye, korcsoportra bontva, általános iskolások: 1. Csirik András (Maróczy SE) 6,5 pont, 2. Surinya Tibor (Vásárhelyi Pákozdy SE), 3. Papp Petra (Maróczy SE) egyaránt 6-6. Középiskolások: 1. Erdős Péter (Makói SVSE) 7,5, 2. ifj. Blázsik Zoltán 6, 3. Bartos Tamás 5,5 (mindkettő Maróczy SE). Igazolt versenyzők, felnőttek: 1. Erdős János 2. Csúri László FIDE-mester 3. Ádók János (mindhárman Vásárhelyi Pákozdy SE, valamennyien 6,5-6,5 pont). Amatőrök: 1. Surinya Tibor jr. (Vásárhely). Díjat kapott még a viadal legidősebb résztvevője, a 87 éves Földházi János (Vásárhely).

Az NB II-es csapatbajnokság Tóth László csoportjában a legutóbbi fordulóban a Vásárhelyi Pákozdy SE a Békési Torna Egylet sakkozóit 6,5:5,5 arányban győzték le.

A nagy kedvenc emléke

A szegedi Lékó Péter idei utolsó versenyén, Moszkvában az első helyen végzett. A magyar játékos az… Tovább olvasom