2017. 11. 20. hétfő - Jolán 1°C | 8°C Még több cikk.

Junior kézi-vb: nem jutottunk négy közé

Nem jutott a legjobb négy közé a magyar női junior kézilabdaválogatott - tájékoztatott a szöuli vb helyszínéről Dr. Szabó István, a Pick Szeged csapatorvosa, a szakmai stáb tagja.
"A középdöntő utolsó mérkőzésére maradt a továbbjutó két hely sorsának eldöntése. Montenegró és Magyarország csapata játszotta a mérkőzést: a győztes továbbjut, elődöntőt játszik a másik ág győztesével Koreával Szöulban. A vesztes a csoport harmadik helyezettje lesz, marad Gwangju-ban és Hollandiával játszik az 5-6. hely megszerzéséért.

A tét nagysága rányomta a bélyegét a játékunkra. Kapkodva támadtunk, összeszedetlenül védekeztünk, de az ellenfél játékosai is hasonlóan játszottak. Két góllal még mi vezettünk majd a 10 perces góliszonyunk eredményeként a 15 percben már Montenegró vezetett 5-2-re. A Montenegró játékosaiból ötöt adott a Podgorica, akik BL-meccseken edződve kiválóan játszottak, és erőszakos védekezésükkel eredményesen akadályozták meg a magyarokat a góllövésben. emellett a kapusuk is kiválóan védett. A mérkőzés első félidejének végére vissza tudtunk jönni a meccsbe, és keserves küzdelemben 9-8-as montenegrói vezetéssel vonultunk öltözőbe.

A második félidőben ismét a korábban tapasztalt bénultság jellemezte játékunkat. Nem tudtuk a kiválóan védekező, erőszakos montenegrói falat átjátszani, átlőni. Jól jellemezte ezt, hogy 5 kapott gólra 15 perc alatt csak két góllal tudtunk válaszolni. 14-10-es montenegrói vesztésnél elúszni látszott a mérkőzés. Róth Kálmán emberfogásos védekezést vezényelt a csapatnak, és verítékes küzdelemben fel tudtunk jönni a 25. percre 16-15-re.

A véghajrá hallatlan izgalmakat hozott. Nem tudtunk kiegyenlíteni, maradt az egy gólos montenegrói vezetés, minden lőtt gólunkra sajnos góllal tudtak válaszolni. Másfél perccel a vége előtt a montenegrói kapus ziccert fogott, majd az ellentámadásból könnyű gólt kaptunk, és ekkor összeomlott a csapatunk. Ezt jól kihasználva még két gólt lőttek a montenegróiak ezzel beállítva a 20-16-os végeredményt. Nagy lehetőséget szalasztottak el lányaink.

Ennek ellenére a világ legjobbjai közt maradva az eredmény nem becsülhető le. Sok munkával még sikerek várhatnak a lányokra.

Holnap szabadnap következik, majd Hollandiával játszunk az 5. helyért.

Kajak-kenu vb, szétlövés: négyből négy szegedi siker!

Vajda, Janics, Gyökös és Fürdök is nyert a Maty-éri szétlövésen, így mindannyian utazhatnak az… Tovább olvasom