2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 0°C | 11°C Még több cikk.

Junior kézi-vb: ötödik a magyar csapat

Ötödik helyen végzett a magyar női junior kézilabdaválogatott a szöuli világbajnokságon - adta hírül dr. Szabó István, a Pick csapatorvosa a helyszínről.
"A magyar női junior válogatott világbajnoki utolsó mérkőzésén az 5-6. hely eldöntése volt a tét. Ellenfelünk a vb meglepetés csapata, Hollandia volt. Ők a másik középdöntő csoport harmadik helyét szerezték meg, maguk mögé utasítva olyan kézilabdanemzeteket, mint Horvátország, Szerbia és Németország.

Lelkesek, motiváltak voltak és rendkívül gyors játékot játszottak minden mérkőzésükön. Bennünket az elődöntőről való lemaradás kudarc élménye lelki teherként nyomott a mérkőzés előtt.

A fentiek jól látszottak a meccs első perceitől. Keserves támadójátékkal, sok technikai hibával játszottunk és a hollandok gyors kontratámadásaival nem tudtunk mit kezdeni. A félidő közepére előbb négy- majd ötgólos előnyre tettek szert a jól motivált hollandok. Zavar látszott a játékon és a fejekben is. Bátortalanul lőttünk, ziccereket sem mertünk elvállalni, talán csak Kovacsics és Hornyák játszott elfogadhatóan. A félidő végig négy-öt gólos holland vezetéssel zajlott, 17-13-as eredménnyel vonultunk az öltözőbe.

Róth Kálmán edző alapos fejmosása után más csapat jött ki az öltözőből. Minden labdáért vérre menő küzdelmet folytattak lányaink, a feljavuló védekezés mellé a csereként beállt Janurik Kinga bravúros védései álomszerű 10 percet eredményeztek. Nyolc lőtt gólunkra egy gólt sem tudtak lőni a hollandok és máris 21-17-re vezettünk. Ez után az egyre fáradó magyar csapat már okosan játszva az eredményt több kevesebb sikerrel tartva ért a mérkőzés utolsó öt percéhez. A feljavuló hollandok kettő-, majd egy gólra megközelítették a magyarokat. Fél perccel a mérkőzés lefújása előtt a támadásunk gól nélkül ért véget de az ellentámadásnál a hollandok nem tudták kihasználni a lehetőséget és végül a bírói sípszó 29-28-as magyar győzelmet jelentett.

Szomorkás, könnyes öröm volt ez, talán többre is képesek lehettünk volna. Én mégis a világbajnoki 5. helyet sikernek értékelem. Mögöttünk neves, nagy kézilabda hagyományokkal rendelkező csapatok végeztek és nálunk nagyon hiányzott a sérülés miatt kimaradt Zácsik Szandra.
Mostantól a Dominikai Köztársaságban játszó ifjúsági női válogatottnak szurkolhatunk, hogy hagyományainkat méltóan képviseljék az ifjúsági világbajnokságon."

Az elődöntők eredményei: Oroszország-Dél Korea 30-26, Norvégia-Montenegró 26-16.

A további helyosztó mérkőzések eredményei, 7-8. helyért: Németország-Svédország 31-30. A 9-10. helyért: Szerbia-Spanyolország 32-26. A 11-12. helyért: Horvátország-Brazília 35-26.

Susányi már a négyben

Susányi Zsófia, a Szegedi Gellért Tenisziskola játékosa immár harmadik győzelmét könyvelhette el a… Tovább olvasom