2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 17°C Még több cikk.

Kajak-kenu Eb: Janics három aranya

A magyar versenyzők parádés teljesítménnyel három arany- és egy ezüstérmet gyűjtöttek a vasárnap délutáni 500 m-es döntők során a spanyolországi Trasonában zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon.
Kozák Danuta és Szalai Tamás révén mindkét kajak egyes szám magyar győzelmet hozott - utóbbi sikere bombameglepetés -, és a Kovács Katalin, Janics Natasa duó is verhetetlen volt. Az ebben az összeállításban először induló Szabó Gabriella, Kozák, Csipes Tamara, Benedek Dalma alkotta női kajak négyes hajszállal kikapott az örök rivális németektől, így másodikként zárt.

A Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor kajakos duó ezúttal nem fért fel a dobogóra, negyedik lett, míg a kenusoknál Korisánszky Péter és a Varga Dávid, Széles Gábor duó is ötödikként végzett fél kilométeren.

Csipes ezüstje

Csipes Tamara ezüstérmet szerzett vasárnap a kajak egyesek 5000 m-es versenyében a spanyolországi Trasonában zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Délelőtt
A magyar versenyzők két arany-, valamint egy-egy ezüst- és bronzérmet szereztek a vasárnap délelőtti 200 m-es döntők során a spanyolországi Trasonában zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon. A győzelmeket Janics Natasa (K-1) és a Kovács Katalin, Janics páros (K-2) szállította.

A szegediek duplázó klasszisa mindkét számban remekül versenyzett. Egyesben, ahol világbajnoki címvédő, kicsit elengedte a mezőnyt, a hajrában azonban ellenállhatatlan volt, s többek között a címvédő spanyol Teresa Portelát is maga mögé utasítva fölényesen nyert. Bő félórával később, párosban is hasonló volt a forgatókönyv, ugyanis a magyar duó a táv fele után "lőtt ki", s a célba már fél hajóhossznyi előnnyel érkezett, ami ezen a távon jelentősnek nevezhető. Kovácsék ezzel visszavágtak a német Fischer, Leonhardt duónak a tavalyi vereségért.

Koávcs és Janics megmutatta, mit is tud valójában.
Kovács és Janics megmutatta, mit is tud valójában.
Fotó: MTI

A világversenyen ezúttal debütáló női kenu egyes számban csak hárman neveztek, közülük a magyar induló, Marschalkó Alexandra a második helyen végzett, míg a bronz - kellemes meglepetésre - a Dombi Rudolf, Beé István kajakos duóé lett.

A Kovács Gergely, Végh Attila kettős (C-2) hetedikként ért célba, Molnár Péter (K-1), valamint Kovács Gergely egyesben pedig egyformán nyolcadikként zárt.

- Elégedett vagyok a délelőtti eredményeinkkel. Legyünk őszinték, Natasától és Katitól vártuk az érmet, sőt az aranyérmet, az viszont kellemes meglepetés, hogy a férfi páros odaért a dobogóra. Kovács Gergelynek a tapasztalatszerzés szempontjából fontos, hogy kipróbálta magát az Eb-n, talán Molnár Pétertől vártam egy kicsit többet, és ő is magától - értékelt a hazai szövetség sajtószolgálatának Storcz Botond szövetségi kapitány.

Szombat
Szabó Gabriella és Csipes Tamara a magyar válogatott fennállásának 100. Európa-bajnoki címét nyerte meg női párosok között a spanyolországi kontinensviadalon.

- A lányok úgy mentek el a mezőny mellett az utolsó 300 méteren, mintha szembe jöttek volna – mondta Hüttner Csaba utánpótlás kapitány, az Eurosport szakkommentátora.

Női K-2 1000 méteren Szabó Gabriellának és Csipes Tamarának közepesen sikerült a rajtja, a harmadik, majd a második helyen haladtak az orosz hajó mögött, 300 méternél azonban hatalmasat robbantottak a magyar lányok és a hihetetlen finisüknek köszönhetően végül több mint 1 hajónyi előnnyel nyerték meg a döntőt az oroszok előtt.

Csipeséket nem lehetett megállítani.

Az első magyar ezüstérmet Kammerer Zoltán és Vereckei Ákos szerezte meg. A rutinos magyar páros nagyon tudatosan versenyzett, jó rajt után gyors utazótempóval mentek végig a távon és csak a német Hollstein-Ihle párossal nem tudtak mit kezdeni a hajrában, így ezüstérmet szereztek.

Janicsék a döntőben

A szombat délutáni elő- és középfutamokból minden magyar egység bejutott a vasárnapi döntőbe 200 m-en a spanyolországi Trasonában zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon.
A világbajnoki címvédő Janics Natasa (K-1) és a tavaly ebben a számban Eb-második Kovács Katalin, Janics páros (K-2) futamgyőzelemmel, Kovács Gergely (C-1) második, a Kovács, Végh Attila duó (C-2) pedig harmadik helyével kvalifikálta magát a legjobb kilenc mezőnyébe. Molnár Péter (K-1) és a Dombi Rudolf, Beé István kettős (K-2) is harmadik lett, de ez számukra középfutamos folytatást jelentett – előbbi aztán első, utóbbi pedig harmadik hellyel lépett túl a második fordulóból a fináléba. A világversenyen ezúttal debütáló női kenu egyes számban csak döntő lesz, s mivel – a viadal honlapja alapján – csak hárman neveztek, a magyar induló, Marschalkó Alexandra már biztosan érmes.

Szintén ezüstérmet szerzett a németek mögött K-4 1000 méteren a Dombi Rudolf-Szalai Tamás-Kökény Roland-Hadvina Gergely összetételű magyar hajó.

Az egyéni versenyszámokban sem maradtunk érem nélkül Sarudi Pálnak köszönhetően. C1-1000 méteren a magyar induló nagyon jól kapta el a rajtot, jól kontrolálta az egész távot és nagy csatában szerzett bronzérmet a német Brendel és a francia Goubel mögött.

K-1 1000 méteren Kucsera Gábornak nem sikerült a bravúr, de nem sok hiányzott ahhoz, hogy dobogóra állhasson. Gyengébb rajt után Gábor utazóban együtt tudott haladni a mezőnnyel, az utolsó 100 métere azonban bekötött és szoros versenyben lett hatodik helyezett. Első a német Max Hoff lett.

Magyar szempontból negatív meglepetés született női K-1 1000 méteren. A szám címvédője, Kovács Katalin nem tudott dobogóra állni, formán kívül versenyzett, csak negyedik lett. Az Európa-bajnok a brit Rachel Cawthorn lett, akinek edzője Benedek Dalma korábbi trénere, Simon Miklós.

C-2 1000 méteren Tóth Márton és Mike Róbert beragadta a rajtnál, kb. 500 méternél kezdték el utolérni az élbolyt. A negyedik helynél tovább azonban nem tudtak felzárkózni a magyarok, a versenyt a végig vezető azeriek nyerték meg, az orosz és a román egység előtt.

C-4 1000 méteren az ötödik hely jutott a magyaroknak. A Széles-Varga-Vass-Kiss összeállítású nagyon fiatal magyar egység becsülettel küzdött, kihajtotta magát, de nem volt komoly esélyük harcba szállni dobogós helyért.

Storcz Botond szövetségi kapitány: - Összességében nincs okunk panaszra. Egyedül Kovács Kati negyedik helye okozhat csalódást, a többiek az elvárásoknak megfelelően szerepeltek és láttam néhány kiváló teljesítményt is. Az Európa-bajnok női K-2 leiskolázta a mezőnyt, tanítani való volt, ahogy megindultak a cél előtt 300 méterrel, onnantól csak a hátukat nézte mindenki.

• 6. ava44 2010. július 04. 22:36
    „És még Őket akarták leírni sokan! Szép volt lányok. Megint vissza vágtatok a sok "lihegőnek"

Gratulékok.”
  • 5. lila 2010. július 04. 18:40
    „Szép volt Nati!”
  • 4. barkzso 2010. július 04. 18:33
    „Gratulálunk Natasa, és a többieknek is!”

• 1. Jázmint 2010. július 04. 09:01
    „Igaz, hogy most a fociVB izgalmasabb(számomra) :), de Nagyon örülök, hogy jól teljesítettek magyar indulóink!!!! Így tovább!!!!!!!!
    Sarudi Pálnak is gratulálok, hiszen nagyon jól teljesített ő is, csak így tovább!!!!! Legalább van egy ember C1-ben akire számíthatunk, nagyon is jól teljesített.
    HAJRÁÁÁÁ MAGYAROK!!!!!”

Szeviép: irány Belgium és Spanyolország

A L csoportba került a Szeviép-Szeged a női kosárlabda Európa Kupában - derült ki a szombati… Tovább olvasom