Délmagyar logó

2017. 01. 21. szombat - Ágnes -11°C | 0°C Még több cikk.

Kajak-kenu vb-válogató: Janics négyből négyszer nyert

A legrövidebb távon, 200 m-en nem maradt nyitott kérdés a csapattagságot illetően a kajakosok és kenusok szegedi országos bajnokságának, egyben világbajnoki válogatójának vasárnapi döntői után: Janics ezúttal is aratott.
A legrövidebb távon, 200 m-en nem maradt nyitott kérdés a csapattagságot illetően a kajakosok és kenusok szegedi országos bajnokságának, egyben világbajnoki válogatójának vasárnapi döntői után, ugyanis minden számban az az egység győzött, amely az első, júniusi válogatót is megnyerte. 

Ennek értelmében a táv egyes és páros számainak ob-aranyérmesei utazhatnak az augusztusi, poznani vb-re. 

Eredmények, 200 m: 
K-1, férfi:
1. Molnár Péter (Tiszaújváros) 35.738 mp
2. Gyertyános Gergely (UTE) 35.942
3. Boros Gergely (Atomerőmű SE) 36.218 

K-2, férfi:
1. Beé István, Dombi Rudolf (Domino Honvéd, Építők Margitsziget) 32.954
2. Dudás Miklós, Kadler Viktor (Bakó Kajak AVSE, Graboplast Győri VSE) 33.290
3. Boros G., Sík Márton (Atomerőmű SE, EDF Démász-Szeged) 33.308 

K-4, férfi:
1. Gyertyános, Boros G., Gyökös Lajos (EDF Démász-Szeged), Sík 30.957
2. Bodor Attila Márk, Kovács László, Varga Norbert, Tóth Róbert (EDF Démász-Szeged) 32.301
3. Kassai Álmos, Csamangó Attila, Barta Csaba, Bagó Zsolt (BSE-ESMA, EDF Démász-Szeged, Delta) 32.631 

C-1, férfi:
1. Kovács Gergely (BSE-ESMA) 40.491
2. Horváth Gábor (EDF Démász-Szeged) 40.761
3. Nagy Péter (Graboplast Győri VSE) 41.433 

C-2, férfi:
1. Kovács Gergely, Végh Attila (BSE-ESMA) 37.741
2. Lantos Ádám, Nagy Péter (Graboplast Győri VSE) 37.825
3. Horváth Gergely, Németh Szabolcs (MTK) 38.125 

C-4, férfi:
1. Bozsik Attila, Horváth Gábor, Kovács Gergely, Balázs Péter (BSE-ESMA, Démász-Szeged) 35.780
2. Varga Dávid, Széles Gábor, Horváth Gergely, Németh Szabolcs (MTK, Graboplast Győri VSE) 36.710
3. Végh Attila, Viktor Endre, Fehér Imre, Prancz Zoltán (BSE-ESMA, Atomerőmű SE) 37.292 

K-1, női:
1. Janics Natasa (EDF Démász-Szeged) 39.929
2. Paksy Tímea (MTK) 41.477
3. Hegyi Zomilla (KSI) 41.795 

K-2, női
1. Kovács Katalin, Janics (Domino Honvéd, Szeged) 38.873
2. Tóth Dzsenifer, Szabó Petra (KSI, Szolnok) 39.893
3. Csernák Edina, Csernák Petra (Domino Honvéd) 40.673 

K-4, női
1. Baráth Brigitta, Szakolczai Fédra, Grolholy Oroszolya, Dira Zsófia (KSI) 38.436
2. Bara Alexandra, Gutyina Kinga, Szilvásy Nóra, Vizi Orsolya (KSI) 38.688
3. Mészáros Alexandra, Varga Györgyi, Sárosi Réka, Bojtár Zsófia (Lágymányosi Spari) 38.712 

C-1, női:
1. Marschalkó Alexandra (Csepel) 56.714
2. Kálmándy-Pap Kamilla (Pécs) 1:03.182 p
3. Fridli Bettina (Csepel) 1:11.066 
            
Délelőtt
Janics Natasa nagy fölénnyel, egy hajó előnnyel nyerte a Maty-éri kajak-kenu ob év vb-válogató K-1 500 méteres versenyszámát, így készülhet a válogatóra. 

Az EDF Démász-Szeged olimpiai bajnok klaszzisa mögött Benedek Dalma és Kovács Katalin ért célba. A negyedik az a Kozák Danuta lett, aki kedden szembeszáll Natasával a vb-indulásért.

Janics párosban is első lett, Kováccsal így már kiharcolták a vb-szereplést - az azonban csak később dől el, a két egyes és két páros (200 és 500 méter) közül melyik számokban szerepelnek Poznanban.

A férfiaknál a szemerkélő esőben a K-1-esek között Szalai Tamás magabiztosan győzte le Vereckei Ákost, míg kenu egyesben Nagy Péter ért célba elsőként.

Eredmények, 500 méter:
K–1, férfi
1. Szalai Tamás (Domino Honvéd) 1:38.227 p
2. Vereckei Ákos (Domino Honvéd) 1:39.001
3. Kökény Roland (Esztergom) 1:40.897

K–2, férfi
1. Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor (Graboplast Győri VSE, Kőbánya SC) 1:30.035
2. Kökény, Szalai 1:30.701
3. Dombvári Bence, Holpert Ervin (Domino Honvéd) 1:30.749

C–1, férfi
1. Nagy Péter (Graboplast Győri VSE) 1:51.678
2. Sáfrán Mátyás (KSI) 1:52.182
3. Korisánszky Péter Dániel (Csepel) 1:53.652

C–2, férfi
1. Széles Gábor, Varga Dávid (Győri Graboplast VSE, MTK) 1:40.660
2. Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály (KSI, Kaposvár) 1:41.098
3. Vass András, Kiss Tamás (Dunaferr, Csepel) 1:45.070

C–4, férfi
1. Varga, Széles, Mike Róbert, Tóth Márton MTK, Győri Graboplast VSE, BKV Előre) 1:36.128
2. Györe Attila, Kövér Márton, Volein Viktor, Jakus Zoltán (Csepel) 1:38.042
3. Viktor Endre, Fehér Imre, Molnár Mihály, Prancz Zoltán (Atomerőmű SE) 1:38.444

K–1, női
1. Janics Natasa (EDF Démász-Szeged) 1:49.325
2. Benedek Dalma (MTK) 1:50.435
3. Kovács Katalin (Domino Honvéd) 1:50.651
4. Kozák Danuta (Domino Honvéd) 1:51.155

K–2, női
1. Kovács, Janics 1:37.790
2. Kozák, Szabó Gabriella (Domino Honvéd) 1:38.324
3. Benedek, Medveczky Erika (MTK) 1:43.610

K–4, női
1. Sarudi Alíz, Faldum Bereniké, Benedek, Medveczky (MTK) 1:39.483
2. Baráth Brigitta, Szakolczai Fédra, Gutyina Kinga, Szilvásy Nóra (KSI) 1:40.215
3. Bara Alexandra, Tóth Dzsenifer, Groholy Orsolya, Dira Zsófia (KSI) 1:40.647

Olvasóink írták

  • 3. mazsolaszolo 2010. július 25. 19:06
    „Nati, nagyon büszke vagyok rád; csak így tovább!”
  • 2. Sportplusz 2010. július 25. 13:38
    „hajrá gyökös ..makai és atöbbiek”
  • 1. lila 2010. július 25. 10:27
    „Szép volt Natasa!”
Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Felkészülés: a Makó nyert a HFC ellen, kikapott a Volán is

A megyei NB-s csapatok edzőmeccsén a Makó 1-0-ra verte a HFC-t Faragó góljával, a Tisza Volán… Tovább olvasom