2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Kajdacsi Sopronban

A Szeviép-Szeged MK-negyedik női kosárlabdacsapatának másodedzője, Donkó Orsolya dicsérte a lányokat.
Percekig szomorúan ültek az öltözőben a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapatának játékosai Sopronban, a 72–70-re elveszített Magyar Kupa-bronzmérkőzés után. Egy hajszálon múlott a harmadik hely. Az utolsó pillanatig esély volt a győzelem megszerzésére, azonban Domokos Mihály együttesének nem volt szerencséje. A másodedző Donkó Orsolya is így nyilatkozott a lefújás után.

– Csak dicsérő szavakat tudok mondani a lányok hozzáállásáról. Küzdöttek, hajtottak, mindent megtettek a győzelem megszerzéséért. Sanszunk volt a BSE ellen, éppen ezért bosszantó, hogy így kaptunk ki. A fővárosiak ellen mutatott játékunkra lehet építeni, erőt meríteni. Bízom benne, hogy a rájátszásban is hasonló produkcióval rukkolunk elő.

Kajdacsi Judit, a Szeviép-Szeged válogatott centere a héten kétszer is a hűség városába utazik. Előbb holnap este nyolc órakor az Egyesült Államok ellen játszik barátságos mérkőzést a honi nemzeti együttes tagjaként, majd szombaton már a negyeddöntő első meccsén lép pályára az MK-ezüstérmes MKB-Euro-leasing ellen. A két csapat között a párharc két győzelemig tart, a győztes az 1–4. helyért, míg a vesztes az 5–8. helyért csatázik tovább.

Nagy valószínűséggel Violeta Vukovics még mindig nem tud játszani, a szerb center térdsérülése még mindig nem jött rendbe.

Negyedik lett a Szeviép-Szeged a Magyar Kupa döntőjében

Az elmúlt hét végén Sopronban rendezték meg a női kosárlabda Magyar Kupa négyes döntőjét. Az… Tovább olvasom