2017. 10. 21. szombat - Orsolya 10°C | 20°C Még több cikk.

Kalo-Méh CS&K: Weszelovszky eldöntötte az alsóházi rangadót

A Kalo-Méh CS&K Szentesi VK OB I-es férfi vízilabdacsapata az alsóházi rangadón Weszelovszky László 19 másodperccel a lefújás előtt lőtt góljával 10–9-re verte a Ferencvárost.
Kalo-Méh CS&K Szentes–FTC 10–9 (0–3, 2–0, 5–1, 3–5)
Vodafone férfi vízilabda OB I, 9. forduló. Szentes, 300 néző. Vezette: Füzesi, Fekete.

Kalo-Méh CS&K Szentesi VK:
HORVÁTH T. – Józsa, WESZELOVSZKY 3, Németh D. 1, Lázár 1, SZABÓ Z. 2, Szőke. Csere: Csacsovszky, TÓTH P. 2, Nagy M. 1. Edző: Lukács Dénes.

FTC-Fischer Klíma:
Kosztrov – CZIGÁNY 2, Varga I. Zs., Illés S., KINCSES A. 2, Paján, SÁNTAVY 3. Csere: Székely Bulcsú, Sánta D. 1, Deutsch 1, Korényi, Ernyei. Edző: Ambrus Tamás.

Gól – emberelőnyből: 9/2, ill. 12/5.
Ötméteresből: 2/2, ill. 1/0.
Kipontozódott: Józsa (28. p.), Korényi (32. p.).
Kiállítva, végleg cserével: Szőke (29. p.)

Az alsóházinak nevezett rangadón 10–9-re nyert a Szentes a Fradi ellen. Nem így indult... Álmosan kezdtek, sok hibával vízilabdáztak az első negyedben a Kurca-partiak, még kapura is alig lőttek, az FTC viszont háromszor is betalált az egész meccsen remeklő Horváth Tamás kapujába. A második negyedre változott a játék képe, a zöldek maradtak nullán, s a Kalo-Méh CS&K egy gólra felzárkózott, jött is a B középtől a buzdítás: „Harcoljatok! Harcoljatok!"

Az 5 perces szünetben az egyesület és a Szentesi Vízisportért 2006 Alapítvány díszoklevéllel köszöntötte a 20 éve, 1991-ben OB-ezüstérmet szerzett csapat tagjait – Dömsödi József adta át –, máig ez a klub legjobb bajnoki eredménye. Emlékeztetőül a „két évtizedes" névsor: Berezvai Ferenc, Berki András, Bodrogi Attila, Cseh Péter, Horváth Csaba, Kozák Géza, Melkhun Tibor, Ormai Zoltán, Orosz Róbert, Pellei Csaba, Podhánszky Zoltán, Tary Nándor, Tóth László, Zentai Ákos, edző: dr. Tóth Gyula, klubelnök: Kozák János.

A szentesiek jól védekeztek a Fradi ellen. Fotó: Schmidt Andrea
A szentesiek jól védekeztek a Fradi ellen.

A fordulás után hamar „elfelejtették" az egykori kedvenceket a drukkerek, mert a jelenlegiek fantasztikus játékkal előbb egyenlítettek, majd fordítottak, és az állva hagyott FTC-vel szemben 3 gólos előnyre tettek szert, 7–4. Kozák János korábbi klubelnök meg is jegyezte: ilyenkor mondta azt a sportág szentesi legendája, mindenese, Haraszti Ervin, hogy most jöhetne egy sas, elragadhatná a labdát, vagy leereszthetnék a medencéből a vizet – és akkor nyertünk... Nem gondoltuk, hogy ez a tréfás megjegyzés a 4. negyedben, pláne 9–5 után még eszünkbe jut. Mégis így történt. A Fradi, hathatós bírói támogatással, többek között zsinórban három előnyből szerzett találattal felzárkózott, majd egyenlített. 9–9. „Gusztustalan!"– skandálták a szurkolók. Az utolsó szó azonban a Szentesé volt, Weszelovszky László 19 másodperccel (!) a lefújás előtt előnyből bedobta a győztes gólt. Az utolsó másodpercekben Horváth még védett kettőt.

Lukács Dénes, a szentesiek trénere elmondta: a hétfői (kezdés 19.30-kor) OSC elleni idegenbeli mérkőzésen is nyerniük kell, és bár az „orvosegyetemisták" eddig nyeretlenek, sőt döntetlenjük sincs, nem lesz könnyű feladat a három pont megszerzése.

Lukács Dénes: – Több „meccs" volt a mérkőzés alatt, vagyis többször fordult a kocka; ilyen változatosnak, fordulatosnak, izgalmasnak kell lennie egy alsóházi rangadónak. Az első negyedben a Fradi majdnem eldöntötte a mérkőzést, a második és harmadik játékrészben egyértelműen a mi akaratunk érvényesült, gyorsabbak voltunk fejben és úszásban, aztán a záróetapban ismét a zöld-fehérek következtek. A végén Weszelovszky klasszisként eldöntötte a találkozót.

Weszelovszky László: – Elég nehéz mérkőzés volt, főként úgy, hogy amikor már 9–5-re, négy találattal vezettünk, kicsit megnyugodtunk, és megpróbáltuk tartani az eredményt, pedig nem ez volt a megbeszélt „taktika". Arra egy játékos sem készül, hogy eldönti a meccset, az emberelőnyös helyzet gyors kijátszása – még nem állt fel a Fradi – „rám jött ki", és szerencsére belőttem a győztes gólt. Örülünk, de hétfőn is nyernünk kell az OSC ellen

Megye III: halasztások és gólok az évzárón

A megyei III. osztályban is befejeződött az őszi idény, amelynek 16. fordulójában több mérkőzés is elmaradt. Tovább olvasom