2017. 10. 24. kedd - Salamon 9°C | 13°C Még több cikk.

Kalo-Méh: helytálltak a bajnok ZF-Eger ellen

Szentes - A papírforma nem ázott el szombaton Szentesen. A házigazda Kalo-Méh CS&K OB I-es férfi vízilabdacsapata nem bírt a bajnok ZF-Egerrel, de a hevesiek nem kapták olcsón a 3 bajnoki pontot.

12. Pécsi VSK 17 2 1 14 119–208 7

A Kurca-partiak az eltiltott center, Józsa nélkül vették fel a harcot Gerendás György gárdájával, ezért kényszerből mindig más vállalta a középjátékos szerepét, úszott be abba a pozícióba. A közönség élvezetes játékot láthatott, a hazaiak küzdöttek, amit jól jelez, hogy a 3. negyed elején még csak 8–7-re vezetett az Eger, amely ezt követően hizlalta nagyobbra a különbséget fokozatosan elfáradó riválisával szemben. A vereség ellenére a szentesiek ünnepelhettek, hiszen az elmúlt fordulókban úgy alakultak az eredmények (a közvetlen riválisok, a Kaposvár és a BVSC rendre vereséget szenvedett), hogy már a csodánál is többnek kellene történnie ahhoz, hogy kicsússzanak a legjobb 8 közül. Például a Kaposvárnak meg kellene vernie a Debrecent és az Egert, amire, lássuk be, annyi az esélyük, mint hóembernek a sivatagban.

– A fiúk kitették a szívüket, lelküket, ami három negyeden keresztül jó és eredményes játékot hozott. Külön gratulálok Nagy Marcinak 50. OB I-es mérkőzése alkalmából – nyilatkozta Lukács Dénes, a Kalo-Méh CS&K Szentesi VK vezetőedzője.

További eredmények: Debrecen–Vasas 3–8, Szolnok–FTC 15–5, Pécsi VSK–Honvéd 5–14, OSC–Kaposvár 11–7.

Kupadöntő újratöltve: holnap Beton-Honvéd bajnoki

Győzelemmel hangolt a holnapi, Honvéd elleni hazai rangadóra az A-Híd Szeged Beton VE férfi vízilabdacsapata. Tovább olvasom