2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Kaotikus meccs: Pick Szeged-Veszprém 31-32

Áramszünet, hármas emberelőny, tucatnyi kiállítás, drámai végjáték: kaotikus meccset bukott el a Pick Szeged a Veszprém ellen.

Pick Szeged-MKB Veszprém 31-32 (13-14)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, döntő, 2. mérkőzés. Újszegedi sportcsarnok, 4000 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
Szeged: Marjanac - Stranovsky 1, Nenadics 9, Andjelkovics 2, Zubai 3, Katzirz 3, Zvizej 13 (2). Csere: Liszkai (kapus), Herbert, Vadkerti. Vezetőedző: Dragan Djukics.
Veszprém: Perics - Gulyás 4, Sulic 6, Lapcsevics, Lusnyikov, Terzic 1, Iváncsik G. 7 (4). Csere: Fazekas (kapus), Vujin 6, Eklemovics, Pérez 7, Iváncsik T., Sesum 1, Vilovszki. Vezetőedző: Mocsai Lajos.
Kiállítások: 12, ill. 18 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/4.
A 3 győzelemig tartó párharc állása: 2:0 a Veszprémnek.

60. perc: harminc mp van vissza, hetes dobunk és végig előnyben vagyunk. Fazekas kivédi... Vége, nyert a Veszprém 31-32.

59. perc: Nenadics kapufás gólja után kap az arcához, lent is marad 31-31. Gulyás lövése a blokkról megy be... 31-32. Előnyben vagyunk, Valószínűleg Mocsai reklamálása miatt Lusnyikov ül le, majd mivel ez a harmadik, fel a lelátóra.

58. perc: Iváncsik G. szerez vezetést a Veszprémnek 30-31.

57. perc: Vujin egyenlít 30-30.

56. perc:
Vujin gólja nagyon nem kellett 30-29.

55. perc: Gulyás is betalál 30-28.

54. perc: Iváncsik Gergő, 29-26. Zvizej a szélről, persze hogy bemegy 30-27.

53. perc: Nenadics mit művel?! 29-25! Veszprémi időkérés.

52. perc: Liszkai a legjobbkor védi Iváncsik Gergő lövését.

51. perc: Nenadics is nagybetűs, de mekkora. Mattolja Pericset 28-25.

50. perc: Pérez szorgoskodik össze két gólt 27-25.

49. perc: Zvizejre nincsenek szavak, tíz fölött jár, már számolni sem bírjuk. Néggyel vezetünk, 27-23.

48. perc: milyen gól!!! Zvizej lövés helyett keresztbe, Stranovsky a kapuba. Perics csak keresgélt... 26-23.

47. perc: a Professzor is megvillan, Andjelkovics góljával 25-23. Felrobban a csarnok.

46. perc: Pérez lő közbe 24-23.

45. perc: Sesum durvul, ő is leül. Zvizej foghatatlan 24-22.

44. perc: Terzic üti le Katzirzot. Lesz ideje átgondolni, ez a harmadik két perce, felül a lelátóra.

43. perc: Zvizejre nincs ellenszere a Veszprémnek 23-22.

42. perc: Zubai estében, a háta mögött, Sesum egyszerűen 22-22.

Zubai is jól játszik.

41. perc: Pérez válaszol 21-21.

40. perc: milyen tíz percet nyomott le Nenadics, most is ő a ggólszerző 21-20.

39. perc: Nenadics: klasszisgól elhajlással 20-20.

38. perc: Vujin talpról bombáz, 19-20.

37. perc: megint a szlovén "kisrepülő", 18-17. Vujin egyenlít, Zubai gólja ismét vezetést ér 19-18.

36. perc: Iváncsik, majd Zvizej, utóbbi hetedszer 17-17.

35. perc: felpezsdült a meccs, Katzirz vág be egyet 16-16.

34. perc: Suliccsal sok bajunk van 15-16.

33. perc: Iváncsik Gergő hetese, majd megint Nenadics 15-15.

32. perc: Petar Nenadics lövi szét a hálót 14-14.

Zvizej szárnyal.

31. perc: folytatódik a bajnoki döntő.

Aláírás a szünetben: a szövetség, a klub és a város képviselői régiós utánpótlásközpontról szóló szerződést írnak alá a kezdőkörben.

30. perc: Iványcsik hetesből, Nenadics indulásból 13-14. Ez a félidő.

28. perc: Nenadics kínaiból, szép volt 11-12. Vujiné is 11-13.

27. perc: Pérez hát mögötti passza után Sulic 10-11. Megint ő, ezért kár volt 10-12. Djukics időt kér.

26. perc: ki hinné, egy kiállítás: Zubai másodszor ül le, vigyáznia kell a folytatásban. Pérez egyenlít azonnal 10-10.

25. perc: megjáratja a labdát a Pick, Zvizejre jön ki a figura, be is húzza, 10-9.

24. perc: Vadkerti marad lent fájdalmas arccal. Ennyi kiállítás még biztosan nem volt egy Szeged-Veszprém csata első félidejében sem, pedig ennél játszottak már a csapatok háromszor durvább meccset is.

23. perc: most meg Terzicet küldik le, nevetséges. 5 perc alatt legalább 10 kétpercet fújtak. Pérez talál be, Zvizej gyorsan válaszol 9-9.

22. perc: Vadkertit is leküldik, mintha kosárlabdameccs lenne, úgy fütyülnek. Gulyás egyenlít 8-8.

21. perc: a rezesbanda Eklemovics "nagyhalála" után játssza a gyászindulót. A Kékes testvérek iszonyatos fejetlenséget csináltak, de már csak Zvizej ül a büntetőpadon. Andjelkovics közben átejti Pericset 8-7.

Zubai harcol.

20. perc: Egy percig leszünk hármas emberelőnyben, kár, hogy Perics védi Stranovsky hetesét. Kompenzál a spori, Zvizej küldi le ki tudja miért. Kettős előnyben Nenadics Pericsbe dobja a ziccert...

19. perc: Zvizej ügyeskedik össze egy kiállítást Lapcsevicsnek. Sulicot is leküldik, így lesz a hátrányból előny. 5 a 4-re támad a Szeged. Lusnyikov is kimegy. Nem szívbajosak a sporik, de mindhárom kiállítás jogos volt.

18. perc: Iváncsikról állítják ki Zubait, a két játékos azért összepacsizik. Iváncsik bedobja a hetest 7-7.

17. perc: Katzirz marad lent gólja után, bár a hátára esett, nincs nagy baj szerencsére 7-6.

16. perc: Iváncsik hetese jó, Liszkai sem védhette 6-6.

15. perc: pech, Andjelkovics a kapufát lövi szét.

14. perc: Katzirz mellélő, Marjanac véd, Vujin a kipattanót bevarrja 6-5.

13. perc: Gulyás a szélről 6-4.

12. perc: Zvizej szárnyal, a szélső a volt római futballistához Vincenzo Montellához hasonló gólörömöt mutat be. És megint, két góljával 6-3.

11. perc: Terzic belemegy Sulicba, természetesen sípszó nincs. Ők tudják. Zvizej hetesével előny itt 4-3.

10. perc: Sulic kiegyenlít, 3-3. Az első igazi tömegjelent a pályán. Sulic esik össze Vadkerti mellett, Körte kikéri magának.

9. perc: Kékesék másfél percre elhagyták a sípjukat, Terzic hozza fel a Veszprémet 3-2.

8. perc: Zvizej nem pihen, leindulja a Veszprémet, 3-1. Marjanac zseniális, csak tartson ki. Vujin hetesét is védi!!!

7. perc: a kommentelők kérésére: Pérez Csárli még a padon pihen.

6. perc: Vujin töri meg a jeget 2-1.

5. perc: Marjanac kapuja öt perce érintetlen, jó a szegedi védekezés.

A villáminterjú.

4. perc: a várva-várt 4. percben Katzirz kap sárgát. Majd dob gólt, 2-0.

3. perc: Zubai vezetést szerez, a lámpák kialszanak 1-0. Kényszerű szünet. Csak nem akarnak ébredezni a lámpák. Ha most lefújnák, a Szeged nyerne. Valószínűleg áramszünet volt, és eltart egy darabig, mire beizzanak a reflektorok. Addig az otthon szurkolóknak van idő elmenni a számítógéptől vagy a tévétől egy sörért. Információink szerint egyébként Szeged több pontján is volt áramingadozás. Közben elkezdtünk drukkolni a "leghosszabb 3. perc" Guiness-rekord kísérlet sikeressége miatt. Katzirz Dávid ad villáminterjút a tévének a pályán. Ilyen is ritkán van. Négy perc múlva, 12.00 körül folytatódhat a meccs. A csúszás miatt az RTL Klub állítólag elkezdte intézni a Forma-1-es Monacói Nagydíj rajtjának fél órás elcsúsztatását. Na csak folytatódik a meccs.

2. perc: majd másodszor is. Eklemovics és Iváncsik Marjanaccal nem bír. Kemény meccs, nincs gól.

1. perc: Nenadics lövését védi Perics.

11.41: felállással és tapssal emlékeznek a szegediek Zoran Kurtesre, a tragikus hirttelenséggel elhunyt egykori szegedi edzőre.

11.40: további kupákat adnak át: Zvizej a Pick honlapján zajló szavazás szerint április legjobbja volt, míg a csapat a Barátság kupa (NB I plusz Tatran Presov) második helyén végzett.

11.39: Simon Bence nagyon megöregedett. Ja nem is, ez Jáksó László a fiatal Pick-játékos mezében. Ő végzi a kezdődobást.

11.38: emlékezhetünk, az első meccset a Veszprém nyerte. Itt a lehetőség egyenlíteni.

11.35: néhány Pick-drukker pólón fejezi ki véleményét: a kék színű ruhadarabon a "Djukics: Igen!, Bella: Nem!" felirat szerepel.

11.34: a Kékes-testvérek vezetik a meccset.

11.32: a Tisza Volán OB I B-s bajnok jégkorongcsapatát köszöntik a kezdés előtt. Kalocsa László csapatát taps fogadja, Szeri Istvántól veszik át a bajnoki kupát.

11.30: behangolt a csarnok, ám egyelőre a veszprémiek hangosabbak. A 11.40-es kezdés nem váltott ki különösebb tetszést a szegediekben.

– Nyerünk! Ez nem kérdés – kezdte a beszélgetést Kardos Antal, a Pick Szeged csapatának egyik vezérszurkolója, akit csak Toncaként emlegetnek a drukkerek. – Beszélgettem a srácokkal, nagyon elszántak, mindannyian elmondták: minden erejükkel azon lesznek, hogy végre legyőzzék a Veszprémet a BB-liga döntőjében, és egyenlítsenek a három győzelemig tartó párharc második meccsén. Egy vérbeli szegedi szurkoló nem is mondhat mást, mint hogy nyerünk. Rajtunk nem múlik semmi, sokan leszünk a B középben, ismét lesz zenekar.

– A szegedi közönség mindig fantasztikus hangulatot teremt – vette át a szót ifjabb Török Tibor, Töci –, most is hasonló légkör fogadja majd a bajnoki címvédőt. A közönség eddig is kiállt a csapat mellett, most is így lesz, bízom benne, hogy legalább háromezren leszünk a meccsen. A fiúk az mk-döntőben bizonyították, hogy mire képesek, ez adhat okot a bizakodásra. Ha minden kézilabdás kiteszi a szívét a pályán, hajt, küzd a Pick-mezben, akkor nem lehet kérdés, hogy nyerünk a Veszprém ellen, amely jobb és erősebb, de nem legyőzhetetlen.

A szurkolók győzelembe hajszolhatják a Picket. Fotó: Schmidt Andrea
A szurkolók győzelembe hajszolhatják a Picket.

– Bízom a srácokban – következett a sorban Selyem Gyula szurkoló –, ha egy góllal is, de verjük meg a Veszprémet! Éppen most beszéltem Remport Csaba barátommal, aki elárulta, hogy két hatalmas busszal jönnek a veszprémi szurkolók, és sok-sok autó is útnak indul, így biztos, hogy megtelik a vendégszektor. Különleges lesz a meccs, Dragan Djukics lehet, hogy utoljára ül a szegedi kispadon. Én csak reménykedni tudok, hogy nem, ez pedig azt jelenti, hogy megnyertük a meccset, és akkor lesz még folytatás Szegeden.

Eklemovics Nikola:– A szegedi összecsapás teljesen más lesz, mint volt az első meccs Veszprémben. Tudjuk, sokkal többet kell majd tennünk azért, hogy idegenben is legyőzzük a Picket, ennek ellenére ez a tervünk: győzni utazunk a Tisza partjára.