2017. 05. 24. szerda - Eszter, Eliza 13°C | 24°C Még több cikk.

Kapic kétszer lőtt gólt - ugyanabba a kapuba...

A labdarúgó NB III Közép csoportjának 18. fordulójában a Szeged 2011-Grosics Akadémia 1–1-es döntetlent játszott Bölcskén.
Bölcske–Szeged 2011-GA 1–1 (0–1)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 18. forduló. Bölcske, 300 néző. Vezette: Atyánszky L. (Sebestyén, Bornemissza).
Bölcske: Varga – Laták, Kőkuti, Miskovicz, Féhr – Blatt, Tóth, Budai, Tamási, Forray – Eisenberger. Edző: Kindl István.
Szeged 2011-GA: Molnár T. 0 – Kéri 6–2=4, B. Kapic 7, Farkas M. 7, Zabari 6 – Máté P. 7, S. Markovics 7 – Ács L. 7, Zelenyánszki 7, Bartyik 7 – Germán 7. Edző: Nyilas Elek.
Gólszerzők: B. Kapic a 13., B. Kapic (öngól) a 82. percben.
Csere: Kőkuti helyett Szili a 64., Forray h. Farsang a 74., Budai h. Besenczi a 81., Bartyik h. Dombai a 81., Ács L. h. Kovács B. a 83. percben.
Sárga lap: Tóth és Zelenyánszki a 40., Budai a 74., Farkas M. a 81., Blatt a 84., Germán a 91. percben.
Kiállítva: Kéri a 35. percben.

A Szeged 2011-GA felkészült sok mindenre. A pálya állapotára, az ellenfélre és a hazai szurkolókra is. Ám egyetlenegy dologra nem tudott: a bírói tévedésre. Mert mi mással lehetne indokolni azt, hogy a 35. percben a testi épségét féltő Kéri egy felugrás után – amikor az ő lába volt veszélyben – ráesett az ellenfelére, majd Atyánszki játékvezető néhány másodperc gondolkodás után kiállította a szegedit. Visszatalpalt – indokolt a bíró, csak az a kérdés, vajon mi történik, ha Kéri mégis talpon marad, vagy megpróbál máshogy földet érni?

Bekim Kapic (középen) előbb vezetést szerzett, majd öngólt vétett. Fotó: Karnok Csaba

A Szeged 2011-GA a meccs nagy részében jobban játszott, hamar vezetéshez jutott egy „stukkparti" után, majd egy órán át emberhátrányban is jól védekezett és veszélyesen támadott. Ám a hajrában egy szerencsétlen gól miatt pontokat hagyott Bölcskén.

NB I

A labdarúgó NB I-ben a 19. fordulót rendezték meg. Eredmények:
MTK–FTC 3–2, Puskás A.–Honvéd 0–4, Kecskemét–DVTK 1–1, Újpest–Kaposvár 1–1, DVSC–Haladás 2–0, Győr–Pécs 2–5, Pápa– Mezőkövesd 1–1, Paks–Videoton 2–2.

Nyilas Elek:
– Kellőképpen felkészültünk, semmi sem okozott meglepetést a számunkra Bölcskén. Ennek megfelelően is alakult a meccs, hiszen a kiállítás ellenére végig mi irányítottunk, és növelhettük volna az előnyünket. A játékosok az összes övön aluli ütés ellenére profin helytálltak egészen a 82. percig, ekkor már mi is tehetetlenek voltunk a túlerővel szemben. Elkeseredettek és csalódottak vagyunk.

További eredmények: Soroksár–Rákosmente 2–0, Videoton II.–Orosháza 3–2, Baja–Dunaharaszti 0–0, Gyula–Dabas 1–0, Monor–Komló 1–1, Szekszárd–ESMTK 2–4, Honvéd II.–Maglód 2–0.

Úton a tizedik bajnoki cím felé a Szegedi TE

A férfi tekecsapat szuperliga alapszakaszát százszázalékos mérleggel a Szegedi TE nyerte, amely a rangadón hazai pályán is legyőzte (8:0) a Zalaegerszeget. Tovább olvasom