2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 12°C | 18°C Még több cikk.

Káprázatos szegedi hajrá

9–5-ről fordítva nyerte 10–9-re tegnapi rangadóját a Diapolo-Szeged OB I-es férfi vízilabdacsapata a Vasas ellen idegenben. Immár matematikailag is eldőlt, hogy a Szeged a harmadik helyen zárja az alapszakaszt.
LACTIV-Vasas–Diapolo-Szeged 9–10 (4–2, 2–3, 3–2, 0–3)
Férfi vízilabda OB I, 25. forduló. Budapest, Komjádi uszoda, 600 néző.
Vezette: Homonnai, Marosvári.
LACTIV-Vasas: Barabás – Brguljan 1, Csapó 1, Katonás, Angyal 1, Takács, Steinmetz 1. Csere: Hőna 1, NÉMET 2, MANHERCZ K. 2, Sedlmayer, Fazekas, Manhercz Á. Vezetőedző: Földi László.
Diapolo-Szeged: NAGY V. – Decker 1, Kiss Cs. 1, SZIVÓS 3, Juhász 2, Tóth M., Seman 1. Csere: Hegedüs, KUNAC 2, Jansik. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Gól – emberelőnyből: 12/3, ill. 8/3. Ötméteresből: –, ill. 2/2.
Kipontozódott: Katonás, ill. Tóth M., Kiss Cs.

Nagy múltja van a férfi vízilabdában a Vasas és a Szeged összecsapásainak. Ezek egy-két éve az OB I-es alapszakasz megnyeréséről, esetleg a döntőbe jutásról döntöttek, és parázs csatákat hoztak. Az, hogy egy meccsük tét nélküli legyen, szinte elképzelhetetlen volt – tegnapig.

Idegenben a Szentes

Az OB I alapszakaszának 25., utolsó előtti fordulójában a Valdor- Szentes ma 18 órától a fővárosi YBL Waterpolo Club vendége lesz. Matajsz Márk csapatának kötelező győznie az utolsó helyen álló, nyeretlen rivális ellen.

Az angyalföldi gárda ugyanis úgy fogadta a Diapolo együttesét, hogy tudta, nem kerülhet a legjobb négy közé, míg a szegediek számára szinte biztos volt, hogy a harmadik helyen zárják az alapszakaszt, és az Eger ellen játsszák az elődöntőt. Ennek ellenére ugyanúgy presztízsmeccs volt ez, mint korábban, mindkét csapat nagyon komolyan vette a találkozót.

A Vasas kezdett jobban, nem is kicsivel: Brguljan, Hőna és Német találataival az 5. percben már 3–0-ra vezetett. Időt kért Vincze Balázs, ami jót tett a Szegednek, Kiss Csaba előnyből, Szivós Márton pedig akcióból talált be, de Csapó góljának köszönhetően így is 4–2 volt az első negyed a hazaiaknak.

A második 8 perc szegedi fölénnyel kezdődött, Kiss Csaba labdaszerzése után Szivós duplázott, majd Kunac is betalált, így 3–0-ról 4–4-re egyenlített a vendégcsapat. A két Manhercz, Krisztián és Ádám közül előbbi volt eredményes, ráadásul kétszer egymás után, ezért Decker Ádám gólja csupán a felzárkózáshoz volt elég a félidő végén (6–5). Jó meccs, sok gól – hiába a tét nélküli jelző.

A szegedi Nagy Viktor 53 százalékkal védett korábbi csapata, a Vasas ellen, ő is kivette a részét a sikerből. Fotó: Karnok Csaba

A nagyszünet után fölénybe kerültek a hazaiak, ráadásul duplán. Egyrészt Steinmetz Ádám, Német és Angyal találataival 9–5-re léptek meg az angyalföldiek, a Szeged pedig megfogyatkozott, mivel előbb Tóth Márton, majd Kiss pontozódott ki. Nem sok jót sejtetett a folytatás, Vincze Balázs együttese azonban nem arról híres, hogy feladná vesztett helyzetben.

A harmadik negyed végén Kunac emberelőnyből, Juhász Zsolt pedig ötméteresből volt eredményes (9–7), majd az utolsó nyolc percben Juhász bedobott még egy ötöst, Szivós pedig egy akciógóllal kiegyenlített. Sőt, 3 perc 9 másodperc volt hátra, amikor Seman is megvillant, így először a meccsen 10–9-nél a vendégek vezettek. Több találat már nem született, köszönhetően az 53 százalékkal védő Nagy Viktornak, így a Szeged négygólos hátrányból nyerte a presztízsmeccset. A Vincze-csapat jövő héten az OSC otthonában zárja az alapszakaszt.

Vincze Balázs: – Különösen a körülményeket figyelembe véve nagy győzelem ez, hiszen Sánta Dánielre operáció vár, de Molnár Tamás sem tudta vállalni a játékot. Alig volt cserénk, de az utolsó másfél negyedben nagy szívvel és higgadtan játszottak a fiúk. Sokkal értékesebb egy ilyen győzelem, mintha három-négy góllal nyertünk volna.

Hosszabbítás után Szedeák-bravúr Jászberényben

79-79-es rendes játékidő után, a hosszabbításban nyert a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos… Tovább olvasom