Kár érte: Naturtex-SZTE-Szedeák-Alba Fehérvár 78-90

A Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata 12 ponttal kikapott a TLI-Alba Fehérvár ellen.

Naturtex SZTE-Szedeák-TLI-Alba Fehérvár 78-90 (20-26, 23-23, 20-18, 15-23)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 9. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Györffy, Frányó, Jurák.
Naturtex SZTE-Szedeák: JEREMINOV 12/6, MOLNÁR A. 14/6, Kiss Zs. 3, Csirics 14/6, Balaban 14. Csere: KUNTICS 19/6, Csorvási L. 2, Molnár B., Vágvölgyi. Vezetőedző: Nikola Lazics.
TLI-Alba Fehérvár: Simon 7/3, Kromah 12/3, TÓTH P. 11, MELVIN 25/6, CSORVÁSI M. 12. Csere: Djapa 16/6, Supola 5/3, Juhos, Kovács Á. 2. Vezetőedző: Székely Norbert.
Kipontozódott: Csirics.

Nikola Lazics: - A szerdai, nyíregyházi mérkőzés után tompák voltunk, gyengén védekeztünk, és ezt a jó erőkből álló Alba kihasználta.

IV. negyed

10. perc: most tripla Kunticstól, kár, hogy már késő 78-90. Ez a vége.

9. perc: Kuntics két büntetője bent 75-87.

8. perc: szép akció, Molnár András a befejező 73-87.

7. perc: Kuntics hármasa lejön.

Kár érte: Naturtex-SZTE-Szedeák-Alba Fehérvár 78-90. Fotó: Frank Yvette (galéria)

6. perc: Melvin 71-85. Molnár András a büntetővonalról 73-87.

5. perc: Kuntics kosár plusz büntető, Csorvási Milán ziccer 71-83.

4. perc: Jereminov hármasára öt fehérvári pont a válasz 68-81.

3. perc: Molnár András közelről, Melvin távolról 65-76.

2. perc: Kuntics fejjel továbbít egy labdát Balabannak. Közben újabb fehérvári hármas, már 63-73.

1. perc: jöhet az utolsó negyed. A Szedeákban benne van a bravúr, reméljük ki is jön belőlük. Melvin-tripla 63-70.

III. negyed

10. perc: Djapa, támadólepattanó, majd kosár 61-67. Kuntics büntetői 63-67.

9. perc: Jereminov, hármas! 61-62. Djapáé is az 61-65.

8. perc: Molnár András, majd Djapa 58-62.

7. perc: Balaban ront, Tóth nem 54-60. Na, most Balaban sem, zsák a vége 56-60.

6. perc: az előbb kihagyta Balaban, most bedobta 54-57. Egy Csorvási Milán-büntető 54-58.

5. perc: Csiricsnek csinálnak helyet, be is vágja a triplát 52-55. Tóth 52-57.

4. perc: Molnár András, hibátlan a hármas 49-53. Csorvási Milán 49-55.

3. perc: Jereminov labdát szerez, de kihagyja a ziccert. Kiss Zsolt három büntetőt is bedob 46-51. Kromah megint egy eladott labdát használ ki 46-53.

2. perc: Csirics eladja, Kromah köszöni 43-51.

1. perc: Csirics hármasa nem jó.

II. negyed (43-49)

10. perc: Jereminov ütkozik, majd emeli be a labdát 43-47. Simon 43-49.

9. perc: Molnár András hármasa behullik 38-43. Ez is jó, Kunticsé a tripla 41-45.

8. perc: Kuntics végigrohan a pályán 35-39. Fehérvári időkérés. Tóth közelije megy be 35-41. Futunk az eredmény után, de nincs veszve semmi.

7. perc: Balaban közelről 31-37. Melvin zsákol 31-39. Ismét Balaban, jól játszik a szerb 33-39.

6. perc: Csiricsnek ütnek oda tripla közben, három büntető jön. Kettő bent 29-34.

5. perc: Simon Balázs 27-34.

4. perc: Kovács eredményes, elhúznak 24-32. Jó a tripla Csiricstől 27-32.

3. perc: Csorvási Levente büntetői bent 24-28. Kromah 24-30.

2. perc: Simonra fújnak sportszerűtlent, Kunticsot fogta meg. Mindkettő bent 22-26. Supola 22-28.

1. perc: Balaban ront ziccert, majd szed lepattanót.

I. negyed (20-26)

10. perc: Tóth megint zsákol egyet 16-23. Melvin büntetője 16-24. Kuntics is bedob kettőt 18-24. Hopp, Csirics, ez remek volt 20-26.

9. perc: Balaban passzol, Csirics eredményes 16-18. Djapa dobja az első hármast 16-21.

8. perc: Djapa 14-14. Megint Melvin, ő az úr a palánk alatt 14-16. Jereminov eladja, Tóth zsákol egy egykezeset 14-18.

7. perc: Tóth büntetője, majd Melvin kosara 10-12. Balaban! Középtávoli, 12-12. Ez is jó, Csirics szlalomozott 14-12.

6. perc: közben befutott az Alba-tábor a meccsre, nagyjából egy tucat ember zászlókkal, dobokkal. Molnár Bence hármasa nem jó.

5. perc: Jereminov közelije is jó 10-7. Csorvási Milán, nagyon él korábbi csapata ellen 10-9.

4. perc: büntetőkből eredményes Molnár András 8-7.

3. perc: megint Balaban, majd Melvin 6-7.

2. perc: Balaban kosarára Csorvási Milán felel 4-5.

1. perc: Csorvási Milán kosarára Jereminov felel 2-2.

17.58: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból, nemsokára kezdődik a mérkőzés. Ne feledjék, a vízilabdások is játszanak ma, azt itt tudósítjuk.

Két éven át együtt küzdöttek a Naturtex-SZTE-Szedeák sikeréért, ma azonban ismét ellenfelek lesznek a pályán. Csorvási Levente és bátyja, a Szegedről nyáron eligazoló Csorvási Milán a Szedeák–TLI-Alba Fehérvár NB I A csoportos kosárlabdameccsen néz farkasszemet egymással 18 órától. Nem ismeretlen a helyzet: amikor Levente már Szegeden, de Milán még a Kecskemétben szerepelt, akkor is játszottak egymás ellen.

A fehérvári Csorvási Milán és testvére, a szegedi Levente újra ellenfelek lesznek. Fotók: bb1.hu, Frank Yvette

– Persze, különleges meccs lesz, de nem kell hatalmas testvérpárbajnak felfogni. Mindketten profi sportolók vagyunk, és azért dolgozunk, hogy a saját csapatunk nyerjen. Telefonon naponta beszélünk, szóba került a bajnoki is, de részletekbe nem mentünk bele. Nem tagadom, hiányzik Szeged, főleg úgy, hogy az öcsém mellett a barátnőm is ott él, ettől függetlenül bejött a nyári váltás, jól érzem magam Fehérváron. Új edzőnk, Székely Norbert most mutatkozik be a kispadon, meglátjuk, milyen hatással lesz a csapatra – mondta a 26 esztendős Csorvási Milán.

– Az Alba nevesebb csapat, de a nyáron kicserélődött, idegenben bukdácsolt, és nincs is verhetetlen formában. Éppen ezért azt gondolom, hazai pályán lehet esélyünk a győzelemre, ami bravúr lenne – fogalmazott a 24. születésnapját jövő szerdán ünneplő Levente.

A Szegeden is a lelátón szurkoló szülőknek kettős érzései lesznek: egyrész végre lesz egy olyan hétvége, hogy mindkét fiút láthatják a pályán, másrészt az egyik biztosan szomorkodik majd a találkozó végeztével.

Ez igen, fiúk: Tiszavirág Szeged Diapolo-Vasas 15-10

A Tiszavirág Szeged Diapolo férfi vízilabdacsapata a vártnál simább meccset játszott hazai pályán, de ezt egy cseppet sem bánjuk: 15-10-re nyert a Vasas ellen. Tovább olvasom