2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Kár érte: Szedeák-Pécs 82-90

Szeged - Az utolsó alapszakaszbeli bajnoki mérkőzését vívta a Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata. A szegedi együttes az újszegedi sportcsarnokban a Pécs gárdáját fogadta, és sajnos kikapott 90-82-re.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Pécs 82-90 (17-20, 23-27, 20-16, 22-27)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, alapszakasz, 22. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Czifra, Pozsonyi, Rácz Zs.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Fekete 3, Gurley 16/6, Jones 10/3, Dukics 18/12, Csorvási M. 11. Csere:  Vida 3, Csorvási L. 8, Kiss Zs. 13/6. Edző: Bonifert Domonkos.
Pécs: Loesing 23/3, Kovács P. 8/6, Tóth N. 9, Hendley 6, Legion 16/3. Csere: Nagy K. 9/6, Bíró 5/3, Csabay 12/12, Halász Á. 2. Edző: Csirke Ferenc.

Bonifert Domonkos: – Néhány játékosomnak el kellene gondolkodnia, miért kapja a fizetését...

40. perc: Csorvási L., 78-83. Loesing büntetők: egy jó, 78-84, kettő jó, 78-85. Jones hármas, talán még..., 81-85. Loesing büntetőzik, 81-86 és 81-87. Jones büntetőt hibáz, majd még egyet, végül jó, 82-87. Loesing egy büntetőt dob, 82-88. Megint Loesing egy büntetője, 82-89. Gurley ziccert hibáz, elment. Még odaüt Legionnak, büntetők, egy jó, 82-90. Ez a végeredmény.

39. perc: Csorvási L., 74-79. Legion első büntetője jó, 74-80. Legion, 74-82, Jones, 76-82. Nagy K. első büntetője jó, 76-83.

38. perc: Dukics labdát lop, Gurley triplát ront. Szegedi büntetőt, Kiss Zs. 72-79, majd kihagyja a másodikat. De a Szeged támad.

Kár érte: Naturtex-SZTE-Szedeák-Pécs 82-90. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

37. perc: Dukics, 68-79. Szegedi fault, még nem dobnak. Dukics-trojka, 71-79. Pécsi időkérés.

36. perc: Csabay nem tud hibázni, 63-77. Csorvási M. büntetők: az első kimarad, a második jó, 64-77. Pécsi időkérés. Loesing megy a saját lepattanójáért, 64-79. Hendley helyén Nagy K. Csorvási M. bedobja az első, majd a második büntetőt, 66-79.

35. perc: újabb Csabay tripla, 63-74. Szegedi időkérés. Kiss Zs. jön Fekete helyett. Duklics triplakísérlet, Csorvási M. révén mienk a labda. Kiss Zs. triplát ront, Gurley elveszti.

34. perc: Hendley kézzel együtt, 61-68, plusz büntető, de azt kihagyja. Remek akció, Csorvási M., 63-68. Csabay hármasa, 63-71.

33. perc: támasdólepattanó Hendley neve mellett, majd pécsi fault. Kiss Zs. le Gurley be. Fekete eladja, Gurley faultol. Legion hiba, majd Jonesnál is.

32. perc:  Vida helyén Fekete. Eladott pécsi labda, Csorvási L. le, Csorvási M. be, fault Fekete ellen. Fekete büntetőzik, az elsőt kihagyja, a másodikat nem, 61-66.

31. perc: Dukics elől elveszik a lepattanót, Csabay triplája, 60-66.

IV. NEGYED

30. perc: Jones labdaszerzés, Vida labdát lop, de kihagyja a kihagyhatatlant. Bezzeg Nagy K. nem, 60-63.

29. perc: szegedi labdazserzés, Gurley triplája kiszédül, Halász duplája ne, 55-61, Kiss Zs. tripla, 58-61. Kiss Zs. büntetőzik, egy jó, 59-61, kettő jó, 60-61.

28. perc: Loesing tripla, 54-59.  Nem kellett... Vida az első büntetőt kihagyja, a másodikat nem, 55-59.

27. perc: megint Loesing, 52-56. Vida védőlepattanója, pécsi fault. Kiss Zs. büntetői, 53-56, 54-56.

26. perc: Kiss Zs. labdalopás, ziccer, máris iksz, 52-52. Loesing, beszédül, 52-54. Túlkombinált szegedi támadás.

25. perc: Gurley helyett Fekete. Csorvási L. beforog, 48-52. Fekete 4. személyije, jön Vida, meg egy jó védekezés. Pécsi fault. Dukics-dupla, 50-52. Pécsi időkérés - megértjük, de nem sajnáljuk.

24. perc: Kiss Zs. beleáll a triplába, 46-52.

23. perc: Hendley triplát ront, Gurley is hibázik.

22. perc: Gurley-é a labda a palánk alatti csata után, majd pécsi fault. Kiütik Csorvási M. kezéből a lasztit, szegedi fault. Csorvásiék cserélnek. Dukics triplája, 43-50. Tóth N., 43-52.

21. perc: Hendley elrontja, Legion triplát dob, 40-50. Csorvási M. eladja.

III. NEGYED

NAGYSZÜNET

20. perc: szegedi időkérés. Kiss Zs. eladta, Tóth N., 37-47. Pécsi fault, Dukics a sípszó pillanatában behullajtja a triplát, hú, de kellett, a félidőben: 40-47.

19. perc: Kovács P. hármas, 32-45, majd Csorvási M. dupla, 34-45. Legion az edzőjének dobta a labdát... Dukics hármas, 37-45. Loesing ellépte.

18. perc: Csabay homály, majd Csabay faultol. Fekete le, Vida be. Végre idefújnak, van pécsi hiszti. Jones egyéni akció, 32-42.

17. perc: Loesing, 30-39, Bonifert ellen technikai. Tóth N.: az elsőt kihagyja, a második jó, 30-40. Fault Feketénél. Tóth N. ellöki ellenfelét, bedobja, 30-42. Támadó a Szeged ellen...

16. perc: Hendley ellen belemenés. Hendley le, Nagy K. be. Gurley tripla, 30-35. Bíró, 30-37. Bíró le, Legion vissza. Fekete eladja.

15. perc: Nagy K. helyén Hendley. Pécsi időkérés. Remek palánk alatti védekezés, Fekete, 28-35.

14. perc: Dukics, 26-32. Hármas Bírótól, 26-35.

13. perc: kihagyott helyzetek mindkét oldalon, csere: Nagy K. helyett Bíró, aztán Tóth N. helyett Nagy K., illetve Vida és Kiss Zs. helyett Jones és Fekete. Hendley, 24-32.

12. perc: Csorvási M. a palánk alól, 21-25. Legion, 21-27, majd Gurley hármasa, 24-27. Nagy K. dupla, majd büntető, 24-30. Jones helyett Kiss Zs.

11. perc: Vida, 19-20. Nagy K. triplája nem jön jókor, 19-23. Loesing duplája sem, 19-25.

II. NEGYED

10. perc: kiváló hazai védekezés, letelt a támadóidő, Csorvási M. kiharcol egy faultot, de még csak a negyedik. Vége a negyednek, 17-20.

9. perc: Tóth N. ziccere, 11-18. Gurley megint a duplát meg a büntetőt, 13-18, majd 14-18. Legion, 14-20. Gurley-trojka, 17-20.

8. perc: Csorvási L. Vida remek passza után, 11-14. Loesing-büntetők, 11-15, majd 11-16. Dukics le, Csorvási M. vissza. Csorvási L. ront, majd védőlepattanóval javít. Aztén a tesó ad rossz passzt a palánk alatt.

7. perc: Legion-tempó, 6-13. Gurley fauttal együtt, 8-13, plusz büntető. Csorvási M. helyett Csorvási L. A bünti jó, 9-13. Tóth N. helyett Nagy K. Pécsi büntetőtk Duklica faultja után. Legion, csak egy jó, 9-14.

6. perc: Csorvási M. háttal a kosárnak, 6-9. Kovács P. a dudaszó pillanatában, 6-11. Dukics kihagyja, Jones faultol.

5. perc: szegedi támadófault. Fekete le, Vida be. Az első pécsi fault.

4. perc: Kovács hármas, 4-7. Legion, 4-9. Fekete középtávolit ront, Jones védőlepattanót szed.

3. perc:  pécsi láb, pécsi szabaddobás... Loesing, 4-4. Gurley triplakísérlete kiszédül. Szegedi védőlepattanó, majd rontás támadásban.

2. perc: Loesing dobást ront, Gurley-ziccer, 4-2.

1. perc:  a Pécs támadhat, Jones-dupla, 2-0. Hendley, 2-2. Legion-lepattanó.

I. NEGYED

Korábban írtuk:

Búcsúra készül a Naturtex-SZTE-Szedeák. Egyelőre csak az alapszakasztól köszönnek el a szegediek, hiszen folytatódik majd a küzdelem az NB I A csoportjában, méghozzá a középszakasszal. Az utolsó alapszakaszmeccsen ma 18 órakor hazai pályán a Pécs gárdáját fogadják a Tisza-partiak.

– Nem akarok ígérgetni, frázisokat mondani, hiszen a Körmend elleni hazai vereség után nem kerültünk jó helyzetbe, de egy célunk van: nyerni. Ma megmutatjuk, hogy csapatként tudunk küzdeni. Teljesen igaza volt Bonifert Domonkos vezetőedzőnek, hogy csak akkor van esélyünk, ha mind a tizenketten egyfelé húzzuk a szekeret. Az sem mindegy, hogy mekkora különbséggel nyerünk, hiszen Pécsett hét ponttal kaptunk ki, így most nyolccal kellene nyernünk. Erre képesek vagyunk, jobb és jegyzettebb csapatokat is legyőztünk már itthon. Nagyon bízom benne, hogy győzelemmel tudjuk megajándékozni a szurkolóinkat, és ennek a sikernek köszönhetően kedvezőbb és jobb helyzetből várhatjuk majd a középszakaszt – nyilatkozta Kiss Zsolt, a Szedeák saját nevelésű játékosa és kapitánya.

Kiss Zsolt (fehérben) bízik abban, hogy a Szedeák csapatként győzi le a Pécset. Fotó: Schmidt Andrea

• 9. Agyalapi 2013. március 03. 14:31
    „Bizony kár érte! A nyolcadik helyet ígérték, 11. lett belőle. Ígéretekből sajnos már máskor tele lett a padlás. Bonifert megint bizonyított...”
  • 8. better77 2013. március 03. 12:45
    „Ha a kosárlabdát is három országban játszanák a világon, itt is lenne eredmény...”
  • 7. Lucia 2013. március 02. 22:26
    „Bruhahahahaha!
    Ide is kár a város pénzét "nyomni"! Tehetségtelen banda!
    Hajrá A-Híd Szeged! Ott van teljesítmény! Őket kell támogatni!”
  • 6. Bábkacsa 2013. március 02. 22:21
    „haresz hidd el nagy szurkoló vagyok, de kevés Bonifert, ennyi!!!
    Elvállalta, na és? lehetett volna más is, tudom!! könnyebb és olcsóbb volt így!
    Hajrá Szedeák- Naturtex!!!!”
  • 5. haresz 2013. március 02. 21:23
    „Bábkacsa Inkább örülnöd kellene, hogy elvállalta Boni és legalább megpróbált csapatott csinálni a hordából. Külföldieket elküldeni + többieknek fizetés megvonás!”
  • 4. Bábkacsa 2013. március 02. 20:50
    „Bonifert ,te miért veszed fel a fizetést, neked is el kell gondolkodni! Viszlát!
    Ordibálás, kívülre mutatott produkció nem kell szánalmas Bonifer!”
  • 3. roxper 2013. március 02. 19:54
    „2.
    A Szedeákban is túlfizetett, amatőr "focisták" játszanak, vagy miért is?”
  • 2. kipkop 2013. március 02. 19:39
    „roxper, lehet mocskolódni és gyűlölködni.”
  • 1. bj029 2013. március 02. 19:21
    „Ezt buktátok. Akkor most Bonifert is repül?”

Teke: sima 8:0

A férfi tekecsapat szuperliga 16. fordulójában a Szegedi TE hazai pályán a Ferencvárost fogadta, és… Tovább olvasom