2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Karacs Attilát kiütötték

Az első helyen kiemelt, címvédő belga Justine Henin nyerte a 1,5 millió dollár összdíjazású dubai női tenisztornát, miután a döntőben két játszmában győzött a másodikként rangsorolt francia Amélie Mauresmo ellen.
Legalább 13 ember megsérült, 27 személyt pedig őrizetbe vettek a Crvena zvezda és a Partizan szombati, belgrádi futballrangadója után történt rendbontások során, miután a Partizán hat év után először nyert (4–2).

Budapesten a K–1 európai selejtezőjében bemutatómeccsen a tavalyi győztes Karacs Attilát a többszörös K–1 Grand Prix-győztes fehérorosz Alekszej Ignasov az első menet végén egy fantasztikus balhoroggal kiütötte úgy, hogy a magyar harcos néhány pillanatra az eszméletét is elveszítette. A K1 selejtezőjében a szegedi Meiszter Gábor az elődöntőben a bosnyák Dzevad Poturak ellen kiütéssel kapott ki.

Jelena Iszinbajeva a párizsi atlétikai viadalon három biztató kísérletet is tett a 4,94 méteres magasságon, ám nem sikerült megdöntenie a női rúdugrás legjobb fedett pályás eredményét.

A Budapest Bank férfi kézilabda ligában: Erste Békés–PLER 30–28, Százhalombatta–Komló 26–23, Győr–Gyöngyös 23–21, Debrecen–Tatabánya 27–29.

Gyálon 120 induló részvételével szabadfogású birkózó-versenyt rendeztek. A Szegedi VSE diák II. korcsoportú versenyzője, Mátrai Péter a 46 kg-ban öt ellenfelét tussal legyőzve a legjobbnak bizonyult. Edzője: Kiss Károly, Balogh János.