2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Karnyújtásnyira a playoff: Naturtex-SZTE-Szedeák-Körmend 106-91

A bravúros pécsi győzelem után a Körmendet is legyőzte a Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Körmend 106-91 (22-21, 25-22, 31-28, 28-20)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, középszakasz, középház, 8. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Földházi, Tőzsér, Minár.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 16/6, Molnár A. 9/3, Sztefanovics 14/6, CSIRICS 21/9, BALABAN 28. Csere: Kuntics 13/9, Révész 5, Mike, Meleg, Demeter, Varga Z. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Körmend: WALKER 26/9, LATINOVICS 14/6, Ferencz 10/6, Tóth N. 3, RICHARDS 16/3. Csere: Popadics 17, Török 4, Farkas 1. Vezetőedző: Déri Csaba.

Összeáll az egész csapat a pályán, "hullámoznak" a játékosok, a szakmai stáb, mindenki. Örömünnep.

IV. negyed (106-91)

10. perc: "Szép volt, fiúk" - ez zúg a sporiban. Popadics büntetői 104-89. Demeter és Varga Zalán is beszáll. Ificsapat a pályán. Révész kosarával ér véget a negyed 106-91.

9. perc: Balaban, sokan már állva tapsolnak a csarnokban 104-84. Körmendi tripla után Mike és Meleg a pályán 104-87.

Galéria kép

8. perc: Csirics dobása után közte húsz, egyben egy híján száz 99-79. Kuntics! Hát persze, hogy jó a tripla! 102-82.

7. perc: minden összejön! Sztefanovics 97-79. Ez megvan!

6. perc: Kuntics hármasa is bent! 95-79.

5. perc: Csirics, majd Balaban 92-78.

4. perc: Jereminov hármasa lejön. Szegedi időkérés.

3. perc: Jereminov, ez is bent 85-73. Sőt, a triplája is jó 88-73. Körmendi időkérés, közben Lazics edző tart egy kis lelkesítő beszédet a kispadon. Popadics dob egy homályt.

2. perc: remek a hármas, Kuntics dobta 83-71. Popadics tíz pontra hozza vissza a Körmendet 83-73.

1. perc: Balaban a büntetővonalról 80-71.

III. negyed (78-71)

10. perc: Richards duplája, Sztefanovics triplája is bemegy 76-68. Richard, kosár plusz büntető 76-71. Balaban kosara a negyed végét jelenti 78-71.

9. perc: Csirics a palánk alatt elugorva teszi vissza a labdát 71-64. Balaban ziccere 73-64. Körmendi kosár, majd körmendi labdaszerzés 73-66.

8. perc: Popadics kétszer 67-62. Balaban belejött 69-64.

7. perc: Török szép kosarat szerez 63-58. Csirics dobása lejön, Balabannak odaütnek. Mindkét büntető bent 65-58. Ferencz, majd Balaban megint 67-60.

6. perc: jó védekezés után Csirics eredményes 61-53. Körmendi időkérés. Ferencz-tripla, Balaban-dupla 63-56.

5. perc: Jereminov hármasa remek 59-53.

4. perc: addig gondolkozott a hármason, míg  végül duplát dobott Csirics. Walker felel 54-53. Balabannak most volt területe 56-53

3. perc: Csirics, majd egy gyors labdaszerzés után Kuntics 52-50.

2. perc: Balaban nem bír Richardsszal, most is elveszíti a labdát. Török 47-50.

1. perc: Latinovics 47-45. Richards bejátszása nem jó, de Latinovicsra faultot fújnak. Ferencz hármasa bent 47-48.

A Körmendet fogadta a Szedeák

A meccs szünetében bemutatót tartott a Szedeák utánpótlása, a Sasok és a Kenguruk együttese. Az egyik csapatban Albert Máté, Tóth Szabolcs, Molnár Dániel, Faragó Levente, Káposzta Szabolcs, Fazakas Dávid és Blazovich Bálint, a másikban Kaszai Zalán, Klein Róbert, Tóth Zalán, Kocsis Ádám, Losonczi Balázs, Schméra Gergely és Kozma Rupert kapott szerepet.

II. negyed (47-43)

10. perc: Ferencz 47-42. Popadics büntetőzik, egy jó 47-43. Szegedi időkérés. Félidő.

9. perc: az exszegedi Farkas Attila egyik büntetője bent 41-38. Balaban megint zsákol egyet 43-40. Kuntics büntetői bent 45-40. Betörésből talál be Sztefanovics 47-40.

8. perc: Csirics három büntetőből kettőt dob be 38-37. Bent a hármas, Sztefanovics dobta 41-37.

7. perc: Latinovics 34-35. Balaban büntetőzhet, mindkettő bent 36-35. Richards 36-37. Felváltva vezetnek a csapatok.

6. perc: ez a tripla is jó! Molnár 34-30! Walker 34-32. Csirics ellépte. Időkérés. Bár tegnap még úgy tűnt, vádlisérülése után Kiss Zsolt ma játszhat, a csapatkapitány is csak civilben ül a kispadon.

5. perc: Jereminov passzába belenyúlnak. Csirics hármasa hibátlan 31-28. Popadics büntetői 31-30.

4. perc: Latinovics 28-28. Kuntics hármasa lejön.

3. perc: Richards kiegyenlít 26-26. A túloldalon Révész 28-26.

2. perc: újabb szegedi kosár, Molnár András szerezte a sarokból 26-21. Ő az egyetlen Molnár ma a csapatban, testvére, Bence csak civilben ül a kispadon. Walker, kosár plusz büntető 26-24.

1. perc: Csirics szerez vissza egy labdát. Most meg Révész. Kiválóan játszik a szegedi fiatal. Jereminov betalál 24-21.

I. negyed (22-21)

10. perc: jó! Molnár András ziccere is bent 20-21. Videóbíró: most néznek vissza egy esetet a játékvezetők. Sportszerűtlen hibát fújnak az egyik körmendire, vastaps a nézőtérről. Molnár András büntetőivel vezetünk 22-21. Ez a negyed vége.

9. perc: Jereminov dobása bedöcög 16-21. Körmendi időkérés. Révész előbb blokkol, majd labdát szerez. A kosár pedig Sztefanovicsé 18-21.

8. perc: Révész büntetői közül egy jó 14-21.

7. perc: Révész a pályán Balaban helyén.

6. perc: újabb körmendi hármas után időt kérünk 13-21.

5. perc: megint Walker 13-15. Latinovics triplája után 13-18.

4. perc: megy az adok-kapok Jereminov, majd Walker, utóbbi többször is 13-13.

3. perc: körmendi kosár után Jereminov eredményes 6-4. Csirics is hozzátesz, ez tripla 9-6.

2. perc: Sztefanovics teszi fel szépen 4-2.

1. perc: Balaban zsákol nyitásként 2-0.

Túlzás nélkül kijelenthető: minden idők legkiegyenlítettebb és legkiszámíthatatlanabb magyar bajnokságát vívja a férfimezőny 14 csapata. Az idény októberi rajtja óta szinte alig találni olyan fordulót, amelyben ne született volna legalább egy váratlan eredmény. A szegedi szurkolók örömére a Naturtex-SZTE-Szedeák is szállította derekasan a bravúrokat, így a múlt szerdai, Alba Fehérvár elleni fájó hazai vereség után nagyszerű játékkal, 103–85-ös győzelemmel rukkolt elő a Pécs otthonában. Nikola Lazics együttese a baranyai sikerrel életben tartotta playoff-reményeit, ám a nyolc közé jutásért továbbra is óriási a küzdelem. A „középházban" szereplő öt csapat közül csak a Falco biztos résztvevője a negyeddöntőnek.
A szegediek számára az újabb kihívást a háromszoros bajnok, szintén a rájátszásba igyekvő Körmend elleni fellépés jelenti.

– Nemcsak jól, szépen is kosárlabdáztunk Pécsen, de ahogyan korábban nem értékeltünk túl egyetlen nagy győzelmet sem, így most sem tettük, a lefújás után már mindenkinek a következő feladat járt a fejében – mondta Nikola Lazics, a Szedeák vezetőedzője. – A Körmend ellen ismét nehéz találkozó vár ránk, a vasiaknál minden posztra jut legalább egy klasszis. Ahhoz, hogy nyerni tudjunk, negyvenpercnyi összpontosításra és hatékony védekezésre lesz szükség.

Történjen bármi a középszakaszból hátralévő másfél hétben, a Szedeák a mutatott játék és a megnyert mérkőzések számát tekintve már biztosan a klubtörténet legjobb szezonját futja. A mai, Körmend elleni ütközet valóban rendkívül fontos, ugyanakkor a bajnokságban nyújtott összteljesítmény megítélése szempontjából korántsem sorsfordító.

– Igazságtalanság lenne a fiúkkal szemben, ha a most következő egy-két mérkőzés alapján minősítenénk az elmúlt nyolc hónap munkáját. Emlékezzünk vissza: már három-négy hete tartott az alapozás, amikor még csak három felnőtt korú játékosunk volt, aztán menet közben jöttek a sérülések, Csorvási Levente, Vágvölgyi Ákos és Wirth Ádám is kidőlt a sorból, ennek ellenére most a rájátszásba jutás esélyeiről beszélgetünk… A negyeddöntő elérése a szezon megkoronázása lenne – fogalmazott Nikola Lazics.

A mérkőzést a diákok és a nyugdíjasok belépődíj nélkül szurkolhatják végig, így annak is szemtanúi lehetnek, hogy vádlisérülése után a csapatkapitány Kiss Zsolt újra ott lesz a keretben.

Pályán az utánpótlás – gólok, eredmények, sikerek

A küzdősportok versenyzői mozgalmas időszakon vannak túl, de jeleskedtek az utánpótlás-labdarúgók és… Tovább olvasom