2017. 04. 29. szombat - Péter 8°C | 22°C Még több cikk.

Karsai nagy csatája

Óriási csatában a tizenhat közé jutott a macedóniai Szkopjéban zajló egyéni teke-világbajnokságon a Ferroép-Szeged válogatott játékosa, Karsai László.
Magára maradt Karsai László. A Ferroép-Szeged csapatban vb-első tekése ugyanis kiemeltként várta az első alkalommal kiírt egyéni világbajnokság főtáblájának küzdelmeit, ahová a további négy magyar válogatott a selejtezőből kerülhetett volna. Ám a szegedi Zapletán Zsombor – akit a hazai pályán versenyző Todor Manev ejtett ki 2:2-es szettaránnyal, 581–569 fás különbséggel –, aztán Lamperth Péter (Mosonmagyaróvár), Pintér György (Kunfehértó) és Németh Csongor (Zalaegerszeg) sem tudott túljutni ellenfelén.

Egyedüli magyarként tehát Karsainak kellett megmentenie a mieink becsületét. És ez ha óriási csatában is, de sikerült neki. A 32 közötti riválisa az a cseh Jan Kotyza volt, aki a selejtezőben nagyszerűen dobott, és meg sem állt 625 fáig. A hajrához Kotyza két, míg Karsai egy szettgyőzelemmel érkezett, azaz az utolsó, negyedik harminc dobást a szegedinek meg kellett nyernie. Ez össze is jött, így 2:2 után az összes ütött fa döntött, amelyben négy fával, 591–587-re Karsai volt a jobb, aki ezzel a sikerrel a nyolcaddöntőbe került.

Ma délelőtt újabb neves ellenfél, a román Lupu vár a Ferroép kiválóságára. Az sem lesz gyenge parti az először kieséses rendszerben meghirdetett vb-n.

Kajdacsi vezérletével nyert a Szeviép

Harmadik strigula. A Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapatának drukkerei a győzelmi rovatba húzhatják… Tovább olvasom