2017. 03. 01. szerda - Albin 3°C | 12°C Még több cikk.

Kásás négy gólt dobott a románoknak

A magyar női vízilabda-válogatotthoz hasonlóan a férfiak is csoportgyőztesként, egyenes ágon jutottak a 12. világbajnokság negyeddöntőjébe. Szécsiék harmadik csoportmeccsükön a vártnál nehezebben győzték le Romániát.
Magyarország–Románia 11–9 (1–0, 3–2, 3–2, 4–5)
Férfi vízilabda-világbajnokság. Melbourne, D csoport, 3. forduló. Gólszerzők: Kásás 4, Molnár T. 2, Biros, Kiss G., Szívós, Madaras, Varga Dénes, ill. Matei 3, Radu, G. Georgescu 2-2, Kádár, Dunca. A csoport másik meccsén: Kanada–Új-Zéland 12–8. A csoport végeredménye: 1. Magyarország 6 (51–17), 2. Kanada 4 (24–35), 3. Románia 2 (35–24), 4. Új-Zéland 0 (17–51). A szerdai negyeddöntőben a szerbek a görög–román (7 órakor), a horvátok az orosz–kanadai (8.20), a spanyolok az olasz–ausztrál (9.40), a magyarok pedig a német–amerikai (13) párharc győztesével mérkőznek.

Annak ellenére, hogy a D jelű kvartett első fordulójában hatalmas meglepetésre Kanada legyőzte Romániát, a magyarok tisztában voltak vele, a csoport legkomolyabb erőpróbája a keleti szomszédaink elleni négyszer nyolc perc ígérkezik. Így is lett, de a soványnak nevezhető kétgólos győzelemnél azért mindenki magabiztosabb sikerre gondolt. Már csak azért is, mert a románokat Birosék a vb-felkészüléskor a kolozsvári tornán 12–3-ra, egy hét múlva pedig a hajdúság fővárosában, Debrecenben 12–5-re verték.

Kanada

Ahogy azt előzetesen várni lehetett, Kanada ellen mérkőzik holnap a magyar női vízilabda-válogatott a négy közé jutásért. A juharlevelesek a „rájátszásban" a németeket 14–10-re győzték le.

Melbourne-ben nem ment ilyen jól, pedig a második negyed vége felé már vezettünk 4–1-re, majd a harmadik elején 5–2-re is. A végén viszont „csak" közte kettő maradt. Amúgy pedig kár lenne különösebben izgulni a mieink teljesítménye láttán, mert a románok elleni produkciónál Benedekék lényegesen többre képesek. Azt is lehet mondani: kizárólag annyit adtak ki magukból, amennyi kellett a győzelemhez. Vagy idézhetnénk Kemény Dénes szövetségi kapitány édesapjának, Fecsó bácsinak véleményét, amely a következőképp szólt: „Nagyszerű mentális terhelést kaptunk ezen a meccsen, olyat, amelynek a későbbiekben még nagy hasznát vehetjük".

A mai program

Műugrás, női páros 3 m selejtező, 2 óra, döntő, 7.30 (Barta Nóra, Kormos Villő); férfi páros torony, selejtező, 2 óra, döntő, 7.30.
Úszás, 2 óra (magyar idő szerint), előfutamok: férfi 200 m gyors (Cseh László, Kerékjártó Tamás), férfi 100 m hát, női 100 m hát (Szepesi Nikolett), női 100 m mell, női 1500 m gyors (Verrasztó Evelyn); 11 óra, elődöntők: férfi 100 m hát és 200 m gyors, női 100 m mell és 100 m hát; 11 óra, döntők: férfi 100 m mell és 50 m pillangó, női 100 pillangó és 200 m vegyes.

Minden akadály elhárult a Makó-Fradi meccs elől

Fellélegezhetnek a szurkolók: vasárnap 15 órától nem zárt kapus mérkőzésen dönt majd a Makó és a… Tovább olvasom