2017. 10. 22. vasárnap - Előd 10°C | 20°C Még több cikk.

Kasper Hvidt mindent vitt

A svájci rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság nyitónapján a magyar válogatott négy góllal, 29–25-re kikapott Dániától.
A dánok ellen Buday (jobbra) kilenc, Laluska (balra) két gólt lőtt Fotó: MTI/archív
Hetes itt, hetes ott – Buday belőtte, Stygerét viszont kivédte Fazekas. Így kezdődött a magyar válogatott Európa-bajnoki nyitómeccse a legutóbbi két Eb bronzérmese, Dánia ellen. Aztán Iváncsik Tamás és Nagy László révén elhúztunk 3–1-re. Gyorsan jött a fordítás, ám 4–3-as skandináv vezetésnél Christiansen büntetőjénél a kapufa is segített Fazekasnak.

Következett a magyar feltámadás – Buday találatával emberhátrányból(!) 5–4 ide. Aztán a magyar hálóőr mellett a dán kapus (Kasper Hvidt) is elkapta a fonalat, így aztán alig esett gól. A félidő hajrájában Hvidt elgázolta Iváncsik T.-t – szívesen láttunk volna a bírók kezében egy piros lapot, ám „csak" két percet kapott a dán.

Ellenfelünk 10–7-re elhúzott, majd a szünetig négyre (12–8) duzzadt az előnye.

Pickesek a Cocóban

Ma folytatódik a magyar válogatott svájci szereplése. A mieink ellenfele 18 órától a szerbia-montenegrói csapat lesz. A szegedi Cocó Clubban megint szurkolhatnak a magyaroknak, a találkozó élő közvetítését a Pick Szeged szélsője, Berta Róbert kommentálja majd.

A vasárnapi utolsó csoportfordulóban Izland ellen lépnek pályára Skaliczki László tanítványai. Ekkor is lesz szurkolói klub a Cocóban, ahol további két pickes, Bakos Dávid és Herbert Gábor várja a drukkereket a 18 órakor kezdődő találkozóra.
– Támadásban nagyon gyengék vagyunk, ennek egyelőre nem tudom az okát. A tizenkét kapott gól elfogadható, mert jó a kapusteljesítmény, és megfelelőnek tűnik a védekezés is – mondta lapunk és a Rádió 88 közös szurkolói törzshelyén, a teljesen megtelt Cocó Clubban Lele Ambrus, a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának elnöke a második félidő előtt.

A dánok rögtön góllal kezdtek, már öt találattal vezettek, 13–8. A magyarok elsősorban Fazekas védései és Buday – betalált megint hátrányban – góljai révén eredtek ellenfelük nyomába. Akadt olyan támadása azonban a dánoknak, amikor négyszer (!) pattant hozzájuk vissza a labda. Tizennégy perc alatt több gólt – szám szerint kilencet – értünk el, ám ekkor meg a védekezés nem állt össze. Ám így is felzárkóztunk a 46. percben 20–18-ra. A szegedi Szente bravúrja után Nagy László hozta fel a magyarokat egy gólra az 54. percben 24–23-ra. A hajrában Hvidt kivédte a szemünket – a vége 29-25 a dánoknak.

További eredmények, A csoport (St. Gallen): Lengyelország–Ukrajna 33–24, Szlovénia–Svájc 29–24. B csoport (Bázel): Németország–Spanyolország 31–31, Franciaország–Szlovákia 35–21. C csoport (Sursee): Szerbia és Montenegró–Izland 31–36 (a szerb csapatból a pickes Krivokapics hét, Andjelkovics két gólt szerzett). D csoport (Bern): Horvátország–Portugália 24–21, Oroszország–Norvégia 24–21.

A mérkőzés jegyzőkönyve

DÁNIA–MAGYARORSZÁG
29–25 (12–8)
Dánia: HVIDT – Stryger 1, BOLDSEN 6, Jörgensen, Nöddesbo 1, SPELLERBERG 4, Christiansen 2. Csere: Asmussen (kapus), RASMUSSEN 4, Leegaard 2, Hansen 2, MADSEN 4, Ohm 1, Knudsen 2. Szövetségi kapitány: Ulrik Wilbek.
Magyarország: FAZEKAS – Iváncsik T. 2, Nagy L. 4, GÁL 6, BUDAY 9/3, Ilyés, Iváncsik G. Csere: Laluska 2, Törő 1, Harsányi 1, Császár, Lendvay, Józsa. Szövetségi kapitány: Skaliczki László.
Hétméteresek: 2/0, ill. 4/3.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.

Fagyott pályán futnak

A Makó FC NB II-es labdarúgócsapata mostoha körülmények közepette készül a bajnokság március 12-i… Tovább olvasom