2017. 09. 19. kedd - Vilhelmina 13°C | 25°C Még több cikk.

Katzirz Dávid és a pókköltöztetés

Harmadik bajnoki mérkőzését is megnyerte a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Budapest Bank férfi kézilabdaligában. A Tisza-parti alakulat az újonc Kecskemét otthonában diadalmaskodott 30–25-re.
Öt góllal (30–25) nyert a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata Kecskeméten. Hozta a kötelezőt a Tisza-parti együttes. Az újonc, a Bács megyei székhely első NB I-es férfi gárdája nem adta olcsón a bőrét, az ex-szegedi Berta Róbert vezetésével rendesen megizzasztották a magyarkupa-győztest.

A Delfin KC az első 20 percben ment előre, és ez eredményre is vezetett a kissé álmosan játszó Pick ellen. Bizony vendégoldalon ekkor ziccerek maradtak ki. Amint összeszedettebb lett a Szeged, egyből fordított, majd rendesen meglépett. A második félidőben már hatalmas volt a két csapat közötti különbség, és csak azért nem lett nagyobb a Tisza-parti győzelem, mert a hajrában ismét előjöttek a hibák.

Katzirz Dávid volt a kecskeméti mérkőzés hőse Fotó: Schmidt Andrea
Katzirz Dávid volt a kecskeméti mérkőzés hőse

Mi volt a pozitívum? Katzirz Dávid elementáris bombái, amelyek legtöbbször pókokat költöztettek a felső sarokból, illetve Laluska Balázs eredményes visszatérése. „Lala" még nem duzzad az erőtől, de okos gólokkal vette ki részét a sikerből.

Mi volt a negatívum? Csak reménykedni tudunk, hogy Luka Zvizej és Vladimir Osmajics kilábal a hullámvölgyből. Az életben amúgy két nagy barát immár harmadik meccsén betlizik, és ami különösen fájó, hogy Kecskeméten gólt sem tudtak szerezni.

A Pick legközelebb szombaton hazai pályán a bajnokság másik újoncát, a Csurgót fogadja.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Delfin KC-Pick Szeged 25–30 (12–16)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 2. forduló, Kecskemét, 1200 néző. Vezette: Ágnecz, Sipos.

Delfin KC: ERDÉLYI – BERTA 7, TÓTH E. 3, Bíró 3, Vujasin, Kekezovics 5, Veselinov 3. Cserék: Dobardzijev 2, Dobó 1, Muhl 1, Csorba, Vladislav. Edző: Kun István.

Pick Szeged (zárójelben lapunk osztályzatai 1-től 6-ig): Puljezevics (4) – Ghionea 5/2 (4), Laluska 4 (4,5), Herbert (3), Andjelkovics 6 (5), Katzirz 8 (5,5), Zvizej (2). Cserék: Marjanac (3), Krivokapics (–), Vadkerti 1 (3), Petrea 2 (3), Vancsics 3 (3,5), Bjelis 1 (2,5), Osmajics (2).  Edző: Vladan Matics.

Kiállítások: 12, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/2.

Algyő, Tisza Volán: nem tévesztettek

A labdarúgó NB III Alföld csoportjának hatodik fordulójában az Algyő listavezetőhöz méltó, az elmúlt… Tovább olvasom