2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

Kecskemét: egy pont és más semmi

Kecskemét - Saját dolgát nehezítette meg a Kecskemét, amely a gyengén játszó Pakssal csak 1-1-es döntetlenre volt képes a labdarúgó NB I 26. fordulójában.

KECSKEMÉT-PAKS 1-1 (0-0)
Labdarúgó NB I 26. forduló, Széktói Stadion 2000 néző. Vezeti: Németh (Butkai M., Butkai Zs.)
KECSKEMÉT: Holczer - Némedi, Gyagya, Lambulics, Farkas - Bori, Csukics, Szavics (Bertus 76.), Alempijevics (Bagi 85.) - Litsingi, Dudu (Csordás 59.). Vezetőedző: Urbányi István. Cserepad: Lazareanu, Koncz, Bagi, Csordás, Memic, Schindler, Bertus.
PAKS: Kovács - Horváth, Éger, Fiola, Vári - Nagy (Vayer 52.), Heffler, Sipeki, Bartha (B. Tóth 52.) - Kiss, Tököli. Vezetőedző: Kis Károly. Cserepad: Pokorni, Gévay, Vayer, B. Tóth, Mészáros, Völgyi, Szabó

Gólszerző: Némedi (79. - tizenegyesből) ill. Vayer (55.)

Sárga lap: Dudu (25.) ill. B. Tóth (69.)

ÖSSZEFOGLALÓ

Az Újpest elleni március hatodikai győzelem óta sorozatban hatodik hazai mérkőzésén maradt nyeretlen a Kecskemét, ám ezúttal különösen dühösek lehetnek Urbányi István fiai. A tabellán éppen a lilák mögött álló Paks rémgyengén játszott és lényegében két helyzetéből szerezte egyetlen gólját.

Az első félidő kritikán aluli játékot hozott, egymást érték a tecnikai hibák, pontatlanságok, szabálytalanságok. Az egyelten valamirevaló helyzetet Dudu hagyta ki a 41. percben. A fordulás után nekiesett ellenfelének a hírös városi együttes, sorozatban négy helyzetet dolgozott ki két perc leforgása alatt, de hiába, mind kimaradt, amely megbosszulta magát.

Az 55. percben Vayer csapott le egy alapvonalnál pattogó labdára, kicselezte Holczert és az üres kapuba lőtt. A folytatás a hazaiakról szólt, akik jöttek előre becsülettel, de helyzetekig alig-alig jutottak el. Az egyenlítés egy ártalmatlan szituáció végén született, mikor Fiola rosszul átvett labdájára lecsapott Litsingi, a csatárt pedig lerántotta a védő. A megítélt büntetőt Némedi vágta a jobb felsőbe.

A végén a mintegy 2000 néző űzte, hajtotta a Kecskemétet, amelynek a győzelmet már nem sikerült kiharcolni, így ha távoli veszélyként, de továbbra is fenyegeti a kiesés lehetősége.

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

90+2.: Vége a mérkőzésnek.

90.:
Két perc a ráadás.

88.: Vayer jobb oldali szabadrúgását tolta szögletre Holczer.

85.: Az utolsó kecskeméti csere: Alempijevics le, Bagi be.

80.: GÓL! Némedi értékesítette!!! Farkas átívelése ártalmatlannak tűnt, ám Fiola rosszul vette át mellel, így Litsingi megelőzte, a védő pedig a földre rántotta. Németh tizenegyest adott, a labdát Némedi vágta a jobb felső sarokba. 1-1.

79.: Büntetőt kapott a Kecskemét!!!

76.:
Csere: Bertus váltotta Szavicsot.

75.: Alempijevics
bal oldali szögletét kifejelték, Gyagya ügyesen ívelt volna a védők mögé, de labdája hosszú volt.

69.: B. Tóth sárgult be.

67.: Bori tizenhatos jobb sarkáról leadott jobb lábas bombáját Kovács nyelte el.

65.: Bori jobb oldali beadására a túl oldalon Alempijevics érkezett, nagy erővel lőtt középre, ahol Litsingi belefejelt a labdába, bólintása éppen a jobb kapufa mellett suhant el.

59.: Urbányi első cseréje: a halvány Dudut Csordás váltotta.

57.: Némedi és Vári fogta egymást egy kecskeméti szöglet után, mindketten a földre kerültek a tizenhatoson belül, Németh kifelé jelzett szabadrúgást.

55.: GÓL! Vezet a Paks! Tétlenkedett a kecskeméti védelem, amelyet a frissen beállt Vayer használt ki, lecsapott egy ötösnél megálló labdára, kicselezte Holczert, és jobbról az üres kapuba passzolt. 0-1.

52.:
Kettőscsere a Paksnál: Bartha helyén B. Tóth a pályán, Nagyot pedig Vayer váltotta.

49.: Három gyors kecskeméti helyzet maradt ki: egy jobb oldali lövés, egy szöglet utáni, illetve egy újabb jobbról érkező beadást követő fejes.

47.: Dudu hagyta ki a meccs helyzetét! Alempijevics bal oldalon lerázta védőjét, majd középre gurított, a csatár azonban az ötösön teljesen üresen éppen lemaradt a labdáról.

46.: Elkezdődött a második játékrész, nem volt csere a szünetben.

45+1.: Vége az első félidőnek. Dudu kapufáján kívül semmi emlékezetes nem történt, reméljük, jobb második 45 perc vár ránk.

45.:
Egy perc a ráadás.

44.: Úgy 15 perc után először bukkant fel a Paks a kecskeméti kapu előt, hiába. Két pontatlan átívelés után Holczer kirúgását láthatta a nézősereg.

40.: Urbányi István hat cserejátékosát küldte el melegíteni.

39.: Az első igazi helyzet: Dudu fordulásból lőtt 15 méterről, labdája megpattant, így az éppen a bal kapufa tövéről levágódva gurult szögletre.

38.: Tököli egy leshelyzet után magyarázott, megúszta sárga nélkül.

37.: Eddig nagyon gyenge színvonalú a mérkőzés, helyzet, elképzelés nincs, technikai hibák, szabálytalanságok viszont tömegével akadnak.

35.: Heffler maradt a földön, ápolják.

34.: Holczer ügyetlenkedett egy hazaadás után, de javítani tudta rossz labdaátvételét, bedobásra tisztázott.

33.: Szavics veszélyesen csavarodó szöglete után sem akadt Kovácsnak dolga.

31.: Katasztrófálisan elvégzett paksi szabadrúgás utáni kontra Szavics lábában halt el a félpályán.

28.: Szavics maradt lenn a földön, gyors ápolás után visszatért.

27.: Az utóbbi öt perc a lilákról szólt, kapujához szegezték a tolnaiakat, hiába Kovács kapust eddig próbára sem tették.

25.: Dudu az ellenfél tizenhatosánál elkövetett szabálytalansága ért sárgát.

24.: A második kecskeméti szögletet rögtön követi a harmadik, mindkettővel elbántak a paksi védők.

21.: Továbbra is inkább a vendégek kezdeményeznek, a hazai tizenhatos környékén állomásoznak, de Tököli lövésén kívül egyebet eddig nem tudtak felmutatni.

15.: Litsingit ugratták volna ki a jobb oldalon, de nagy helyzet elmaradt, lest intett a partjelző.

14.: Bosszantó kecskeméti hibák és apró szabálytalanságok tarkítják az első negyedórát.

12.: A lilák első szögletét kifejelték.

10.: Mintegy 30 szurkoló érkezett az Atomvárosból, hangjukat így is hallatják a stadionban.

8.: Nyolc perc alatt kétszer sikerült átlépni a hazaiaknak a félpályát, folyamatosan a Paks támad, ám helyzete eddig csak egy volt.

6.: A paksiak legnagyobb fegyvere a bajnokságban eddig 11 gólnál járó Tököli Attila, a hétgólos Bőde Dániel nem kap szerepet a mai mérkőzésen.

5.: Álmosan kezdett a Kecskemét, öt perc alatt három labdát adott el a saját térfelén.

4.: Az első lövés: Tököli iramodott meg a jobb szélen, éles szögből lőtt, Holczer vetődve hárított.

2.: Az időjárás kegyes volt a mérkőzéshez, hiszen sötét felhők gyülekeztek a város körül fél órával a kezdés előtt, ám alig néhány csepp eső esett.

1.: Elkezdődött a mérkőzés.

18:01:
A találkozó gyászszünettel kezdődött, vasárnap elhunyt az együttes kiváló csatára, Montvai Tibor édesapja.

18:00: A szerdai időpont és az időjárás ellenére úgy 2000 ezer néző várja a kezdősípszót.

17:59: Pályán a csapatok, a Kecskemét lila-fehér-lila, a Paks fehér-zöld-fehér összeállításban lép pályára.

17:53: Köszöntjük kedves Olvasóinkat, perceken belül kezdődik a Kecskemét-Paks mérkőzés. Jó szórakozást kívánunk!

KEDVCSINÁLÓ

Újabb fontos mérkőzést játszik a Kecskemét, hiszen a tabellán közvetlenül mögötte álló Paks érkezik a Széktói Stadionba. A múlt heti nyíregyházi győzelem után szinte biztos a lilák bennmaradása az NB I-ben, de egy újabb sikerrel ezt végleg bebiztosíthatná az együttes.

Jönnek a szállítók újratöltve - videóval!

Május 28. és 30. között ismét otthont ad a Mol síkvízi gyorsasági kajakos és kenus világkupának a… Tovább olvasom