2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

Kecskeméten nyert a Pick Szeged

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata 15-12-es félidő után 31-25-re nyert a Kecskemét otthonában.
Kecskeméti KSE-Pick Szeged 25-31 (12-15)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, Kecskemét, 500 néző, vezeti: Szloska, Baranyi.
Kecskemét: Nagy L. - Vancsics 6, Petro 5, Dobó, Bajusz 2 (1), Szabó P. 6, Tóth E. Csere: Kiss (kapus), Bakos 3, Varsandán M., Antal, Konkoly, Temesvári 2, Nagy T, Varsandán Á. 1 (1). Vezetőedző: Avar György.
Pick Szeged: Tatai - Prodanovics 2 (1), Buday 4 (1), Sulc 6, Ancsin 2, Zubai 4, Vadkerti 2. Csere: Czina, Nagy N. 1, Lékai 2, Bajorhegyi 2, Törő 4, Pribanic 2. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 12, ill., 12 perc.
Hétméteres - gól: 6/2, ill., 3/2.

Magabiztos győzelmet aratott a Pick Szeged, végig kézben tartotta a játék irányítását. Tatai Péter remekül védett, Fero Sulc pedig régi, gólerős formájában játszott. A hazai együttes nagyot küzdött, azonban a hajrára elkészült az erejével. A Pick Szeged győzelemmel hangolt a vasárnapi hazai BL-meccsre, amelyet a német Kiel ellen játszik az újszegedi sportcsarnokban.

60. perc: Törő, 25-31. Ez a vége!
59. perc: Eladjuk a labdát, Buday 2 perc. Tatai véd. Temesvári, 25-30.
58. perc: Rajko rendben. Prodanovics-gól, 23-30. Petro, 24-30. Időt kér a Pick Szeged.
57. perc: Temesvári a szélről, 23-29. Tatai ziccert véd.
56. perc: 55. perc: Vancsics elemében van, 21-28. Törő, kínai közben zunder, 21-29. Pribanic blokkolt. Petro, 22-29.
54. perc: Szabó, fölé. Sulc, remeg a háló, 20-28.
53. perc: Buday, blokk.
52. perc: Pribanic ziccer, 20-27. Tatai véd, szép!
51. perc: Sulc, ziccer, 20-26.
50. perc: Bajusz belemenés. Ancsin, Kiss véd.
49. perc: Petro 2 perc. Pribanic harcolta ki. Pribanic, 20-25.
48. perc: Szabó, 20-24.
47. perc: Törő ziccer, 19-23. Tatai védése után. Bajorhegyi, 19-24.
46. perc: Hazai hetes. Varsandán Áron, 19-21. Bajusz 2 perc. Sulc, hatalmas gól, 19-22. Dobó még a levegőben meglökte, semmi...
45. perc: Eladjuk a labdát.
44. perc: Petro, 18-21.
43. perc: Buday a szélről, 17-21. Törő 2 perc.
42. perc: Sulc-bomba, 17-20. Remek védekezés, mienk a labda.
41. perc: Petro, 16-19. Ancsin 2 perc. Nagy véd. Vancsics, 17-19.
40. perc: Támad a "Kecsó"
39. perc: Sulc talpról, Nagy véd. Bajusz ellépi. Zubai, 15-19.
38. perc: Szabó, 15-18.
37. perc: Törő, remekül, 14-17. Sulc, ziccer, 14-18.
36. perc: Vancsics, Tatai mellé nyúlt, 14-16.
35. perc: Belül védekezik Petro, semmi. Bajusz kiüti Ancsint. Semmi.
34. perc: Ancsin, 13-16. Prodanovics a pályán. Tatai véd.
33. perc: Tatai véd, Vancsics a kipattanóra startol, 13-15.
32. perc: Eladjuk a labdát. Petro. Hetes.
31. perc: A hazaiak kezdtek. Tatai parádés védés.
30. perc: Vadkerti 2 perc. Tatai véd, marad a labda a hazaiaknál. Szabó, 12-15. Ancsin. Időntúli szabadobás, fölé. Félidő 12-15.
29. perc: Tatai véd. Czina a balátlövő, Sulc irányít.
28. perc: Időt kér a Kecskemét. Bajorhegyi, 11-15. Első idei bajnoki gólja. Első labdaérintése voltT
27. perc: Szabó a kezek között, 11-13. Zubai, 11-14. Vadkertitől kapott nagy labdát.
26. perc: Lékai. Blokk. Lékai ziccer, 10-13.
25. perc: Öli az időt a Kecskemét. Bakos, 10-12. Sulc 2 perc.
24. perc: Tatai véd, Nagy eladja a labdát.
23. perc: Varsandán 2 perc. A 3. kiállítása. Hetes. Buday, Kiss Olivér kezeit érintve, 9-12.
22. perc: Vancsics átlövésből, 9-11.
21. perc: Vancsics, 8-10. Lékai beállóból, 8-11.
20. perc: Vadkerti találja fejen Nagy Leventét. Elnézést kér!
19. perc: Szabó kapufa.
18. perc: Buday belemenés. Hazai hetes. Petro. Tatai véd, a kipattanót is megfogja, Buday beállóból, 7-10.
17. perc: Fero Sulc a balszélről, 6-9. Petro, 7-9.
16. perc: Ancsin 2 perc. Hazai hetes. Bajusz. Tatai véd. Lékai a pályán.
15. perc: Tatai véd. Vadkerti fésüli meg Nagy Leventét, 6-8.
14. perc: Vancsics kapufa. Nagy Norbi fölé.
13. perc: Dobó 2 perc. Sulcot rántotta le.Zubai, 6-7. Varsandán 2 perc. Ancsint takarta be a támadás alatt.
12. perc: Nem vérzik Prodanovics. Bajusz, 6-6.
11. perc: Prodanovics ütközik Bakossal. Ápolni kell. Vérzik a feje. Már talpon a szegedi gólvágó. Cserét kér. Érkezik Nagy. Első labdaérintés, gól, 5-6.
10. perc: Megint Bakos, 5-4. Zubai parádésan, 5-5. Varsandán 2 perc.
9. perc: Bakos, 4-3. Buday, 4-4. Edig csak ex-szegedi gólok hazai oldalon.
8. perc: Prodanovics, 2-2. Szabó, majd Ancsin 3-3.
7. perc: Zubai harcol ki hetest. Buday és Kiss párharc. Kiss nyer. Szabó fölé. Zubai újabb hetest harcol ki.
6. perc: Eladják a labdát a hazaiak.
5. perc: Bajusz, 2-1. Sulc-bomba, Nagy védés.
4. perc: Petro fordul be, hetes.
3. perc: Buday lő, Nagy Levente véd. Szabó, 1-0, Vadkerti, 1-1.
2. perc: Kecskeméti belemenés. Bajuszt ápolják. Zubaival ütközött.
1. perc: A Pick-kezd. Nagy véd.

18.02: Kicsi csúszás. Még a Kecskemét csapatát mutatják be.

17.59: Kezdődik a bemutatás. Harminc szegedi a lelátón. Szólnak a dobok. Imi és Aatis veri ezerrel a dobot.

17.56: Szokás szerint az öltözőben a Pick. Mezcsere. Izzadt póló le, tiszta mez fel!

17.55: Szloska-Baranyi bírópáros.

17.50: Feketében a hazaiak. A Pick tiszta fehérben játszik majd.

17.45: Jönnek a nézők, a lelátón vannak az Ultras Szeged képviselői is.

17.31: Megszólalt a zene. Már van egy kis meccshangulat.

17.30: Még mindig csend. Jó ha 50-en a lelátón. Nincs tolongás egyelőre.

17.22: Bajusz Sanyi Porobic Harisszal, Bakos Dávid Törő Szabolccsal, Vancsics Jani Zubai Szabival, Temesvári Jani Nagy Norbival és Tóth Misivel, Szabó Péter Fero Sulccal diskurál. Egykori szegediek a jelenlegi csapat tagjaival váltanak néhány szót.

17.21: Nagy Levente, a hazaiak kapusa a legtöbb szegedi játékoshoz odamegy, és üdvözli. Skaliczki Lászlót át is öleli. Nagy a barátság. Nem véletlen, Nagy Levi is szegedi nevelés.

17.17: A Pick Szeged jön ki először az öltözőből. Melegíteni indul a társaság.

17.15: 45 perc múlva kezdődik a meccs. Egyelőre csend a csarnokban. Egyre több szegedi drukker érkezik. A büfé előtt Pick-mezben, és a bérletesek számára készített ajándékpólóban hangolnak a szegedi szimpatizánsok.

16.55: A hazai oldalon több egykori szegedi játékos is szerepel. Kupcsik Bálint a nyáron érkezett kölcsönjátékosként Kecskemétre. - Minden rendben, több olyan kézilabdás is szerepel Kecskeméten, aki ismertem, így könnyen ment a beilleszkedés. A műtött térdem teljesen rendbe jött, Veszprémben már egy félidőt játszottam. Kettős igazolással Cegléden is kézilabdázom, méghozzá NB I/B-ben. A Pest megyei csapat is komoly terveket sző, szeretne feljutni az NB I-be. Mit várok a mai meccstől? Szeretnénk szoros eredményt elérni.

16.50: Egyelőre a kecskeméti férfi kosárlabdacsapat edz. A Pick Szeged 16.10-kor érkezett meg a csarnokhoz. A nagykaput, a hazaiak mestere, a Pick-egykori játékosa, és másodedzője, Avar György nyitotta ki a csapatbusznak. Avar üdvözölte elsőként a fiúkat, illetve Skaliczki-mestert, akivel hosszasan beszélgetett.

15 óra: Elindult a Pick Szeged az újszegedi sportcsarnok elől. Minden játékos egészségesen szállt fel a buszra. Bajorhegyi Ádám térdsérülése is rendbe jött, a kőkemény védő a Mezőkövesd elleni bajnoki nem lépett pályára.

Hat meccs, hat győzelem ez a Pick Szeged idei mérlege a Budapest Bank férfi kézilabdaligában. Kedd este 18 órakor Kecskeméten lép pályára a kétszeres magyar bajnok. Skaliczki László együttese a legerősebb összeállításban szerepelhet, minden játékos egészséges.

A Pick Szeged délután 3 órakor indul az újszegedi sportcsarnok elől.

• 4. W666W 2011. szeptember 27. 22:06
    „" Magabiztos győzelmet aratott a Pick Szeged, végig kézben tartotta a játék irányítását "

Na kezdödik már megint ..
    A Veszprém KITÖMTE ezt a Kecskemétet míg mi meg ÉPPENHOGY megvertük Öket..Mit kell egy szaros éppenhogy megnyert meccset megint úgy lehozni mint ha valami csoda történt volna ????,
    Veszprém Kecskemét a mult héten KÖZTE 20 !!!!!!!! VOLT..
    URAIM NEVETSÉGES az EGÉSZ...Lassan eljutunk oda megint hogy ha a PICK a magyar bajnokságban nyer 1 vagy 2 góllall akkor már elélvezünk ??????

Nem tudom mennyien olvasták a Bajusz Sanyi nyilatkozatát..Abból tisztán lejött hogy a Veszprém ellen MEG SEM PRÓBÁLTAK JÁTSZANI a második félidöben mert a SZEGEDET VERHETÖNEK TARTJÁK míg a Veszprémet nem..és pontosan EZT a TÉVHITET KELLNE a magyar bajnokságban eloszlatni..maganiztos 10-20 gólós sikerekkel hgogy SENKINEK ne jusson eszébe még a halvány gondolat sem ilyen Kecskemét meg balatonfüred szintü csapatoknál , hogy esélyük lenne

De a PICK hétröl hétre elhiheti ezekkel a kiscsapatokkal hogy van esélyük és a meccsek alapján általában jogos a felvetés míg egy Veszprém ERÖDEMONSTRÁCIÓT tartva félgözzel nyerik a meccseiket addig a MI csapatunk általába vért izzadva ..Így a FONTOS meccsekre majd elfogynak mínd eröben mind fejben.......”
  • 3. zehn 2011. szeptember 27. 20:40
    „Gratulálok az idegenbeli szép győzelemhez! Eddig veretlen a csapat a bajnokságban, de szombaton jön a világ egyik legjobb csapata és kiderül ez mennyit ér nemzetközi szinten egy igazi sztárcsapat ellen. Hajrá Pick, a szurkolókon nem fog múlni!”
  • 2. TUTI 2011. szeptember 27. 19:42
    „SOk volt szegedi kézis örül , hogy van K-en kézi! :):)

HAJRA PICK SZEGED!”
  • 1. Larsson 2011. szeptember 27. 19:32
    „Szééééééééép! :)))”

Bajusz Sándor, az örökifjú

Bajusz Sándor – aki a Pick Szeged ma esti ellenfelét, a Kecskemétet erősíti – Szegeden továbbra is nagy népszerűségnek örvend. Tovább olvasom