2017. 01. 21. szombat - Ágnes -11°C | 0°C Még több cikk.

Kecskeméti pontmentés a sereghajtó ellen

Kecskemét - A 85. percben szerzett Csukics-góllal mentett pontot a Kecskemét a sereghajtó, az utolsó negyedórában tíz emberrel szereplő Diósgyőr ellen a labdarúgó NB I 20. fordulójában.

Kecskemét-Diósgyőr 1-1 (0-1)
Labdarúgó NB I 20. forduló. Széktói Stadion, 3000 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs
Kecskemét: Lazareanu – Schindler, Gyagya, Lambulics, Szűcs I. – Bagi, Csukics, Vörös (Szavics 77.) – Bori, Montvai (Simon 46.), Csordás (Dudu 46.). Vezetőedző: Csertői Aurél.
Diósgyőr: Malinauskas – Bognár, Gal, Jeknic, Búrány – Balajti, Vukadinovics, Lippai (Somorjai 80.), Takács – Brnovics (Roszel 64.), Bajzát. Vezetőedző: Tornyi Barnabás.
Gólszerző: Csukics (86.) ill. Balajti (7.)
Sárga lap: Lambulics (8.) ill. Vukadinovics (43.), Bognár (66.)
Piros lap: Bognár (75.)

Hiába játszott jobban, a végén örülhetett az egy pontnak a Kecskemét a Diósgyőr ellen. Csalós ellenfélnek bizonyultak a miskolciak, akik ugyan négy meccsen eddig nulla pontot szereztek tavasszal, de ehhez képest semmivel sem játszottak rosszabbul a Széktói Stadionban, mint két hete az akkor harmadik Újpest.

Az első félidő elején a vendégek uralták a meccset, Balajti büntette meg az alvó lila védelmet. A folytatásban a hazaiak akarata érvényesült, de a sok hiba mellett csak egy kapufáig jutottak Vörös révén. A második játékrészre aztán felpörögtek az események, mindkét oldalon helyzetek sorát puskázták el a játékosok. A végig jellemző enyhe kecskeméti fölény csak fokozódott, amikor Bognár teljesen jogos kiállításával a Diósgyőr tíz emberre fogyatkozott. A hajrában aztán a mintegy 3000 néző megkönnyebbülhetett, a kitűnő formában játszó Csukics megbüntette a vendégek védelmének rövidzárlatát és 16-ról a jobb alsóba lőtt.

Egy pont az utolsó ellen - nem hangzik valami túl jól. A Kecskemét fölénye alapján győzelmet érdemelt, de a megannyi kihagyott helyzet láttán örülhet, hogy pontot szerzett.

Élő közvetítés:
90+3.: Vége a mérkőzésnek.
88.:
A meccs utolsó cseréje: Bajzát le, Dobos be.
85.: GÓL!! Csukics!!! A középpályás egy szöglet után röviden kifejelt labdára csapott le a 16-os előterében, majd kilőtte a jobb alsó sarkot. 1-1.
82.: Csukics kapott sárga lapot.
80.: Lippai helyén Somorjai a friss ember.
77.: Szavics váltotta Vörös Pétert a KTE-ben.
75.:
Újabb esélyt kapott a Kecskemét: Vöröst rúgta fel Bognár, aki második sárgája után pirosat kapott és mehetett zuhanyozni.
71.: Takács sárgát kapott, Boriba szállt bele.
70.: Bagi 25 méteres lövése kerülte el a kaput pár méterrel.
66.: Bognár kapott sárga lapot, akadályozta egy szabadrúgás elvégzését.
64.: Cserélt Tornyi: Roszel váltotta Brnovicsot.
60.: Bori jobb oldali szögleténél Szűcs és Brnovics összefejelt, mindkettőjük ápolásra szorult.
56.: Felpörgött a játék a második félidőre, egymást érik a helyzetek, lövések.
53.: Takács távoli, úgy 25 méterről, szabadrúgásból kísérletezett, hirtelen lefelé csapódó lövése óriási pechére a felső lécen csattant.
49.: Bori 20 méteres löketével bánt el Malinauskas.
46.: Cserélt Csertői Aurél: Csordás helyén Dudu érkezett, Montvait pedig a múlt héten győztes gólt szerző Simon váltotta.
46.: Elkezdődött a második játékrész.
45+2.: Vége az első félidőnek.
43.: Vukadinovics
sárgult be, Borit rántotta le.
41.: Na végre: egy-egy nagy helyzet mindkét oldalon. Előbb Gyagya lövését a gólvonalról mentette az egyik Diósgyőr-védő, majd egy szépen megkomponált vendégtámadás végén Balajti nem tudott Lazareanu eszén túljárni.
38.: Közeleg a félidő vége, az elején látott néhány helyzet óta szorványos akciók mellett rengeteg a bosszantó, apró technikai hiba.
30.: Bajzát lesgólját nem adta meg Szilasi. A támadó gyanús helyzetben lépett ki és ellentétben Balajti góljánál, ezúttal megszólalt a síp.
27.: Tíz perce középen gyömöszölik egymást a csapatok.
17.: Érik az egyenlítés: Bagi 12 méterről megeresztett lökete kerülte el centikkel a kaput.
11.: A télen érkezett Vörös válaszolhatott volna gyorsan. A tizenhatos vonaláról leadott bombája a kapufáról jött vissza.
7.: Gól! Balajti! Az U20-as vb-t megjárt játékos a jobb oldalon egy labdát átvéve ballal lőtt úgy 25-ról, Lazareanu pedig igencsak benézte a labdát. 0-1!
6.:
Óvatosan kezdtek a csapatok, egy kisebb Csordás-helyzeten kívül egyelőre nem történt más érdemleges.
A találkozó előtt a rutinos Csordás Csabát köszöntötték, aki 200. első osztályú meccsén lép pályára.
1.: A Kecskemét kezdte a mérkőzést.
15:02:
A csapatok a pályán azonnal kezdődik a mérkőzés.
15:00: A Diósgyőr eddig valamennyi tavaszi bajnokiját elbukta, de mivel a bajnokság első négy helyezettjével játszott, így nem szabad leírni Tornyi Barnabás csapatát.
14:58: Köszönjtük minden kedves Olvasónkat. Perceken belül megkezdődik Kecskeméten a KTE és a Diósgyőr találkozója.

Kedvcsináló:
Ötmeccses hazai szériát kezd a KTE, április végéig valamennyi bajnokiját a Széktói Stadionban vívja majd. Az első, miskolciak elleni alsóházi rangadó afféle bemelegítőmeccs lesz, ahol a tét a hazaiak számára a középmezőnybe való előrelépés lesz. A jelenleg elfoglalt 12. helyből könnyedén lehet akár 10., de 15. is, olyannyira szoros az állás a hátsó régióban.

A másik oldalon viszont nem egy-két hely megszerzée vagy elvesztése a téma, hanem az életben maradás. A télen hangzatos nevekkel, többek között Bajzáttal, Brnoviccsal, Supiccsal, Zámbóval megerősített Diósgyőr mind az eddigi négy tavaszi meccsét elbukta, az utolsó helyen hat pontra áll a bennmaradást jelentő 14. helytől. Nem csoda, hogy a nemrég kinevezett Tornyi Barnabás alatt inog a kispad.

A felek eddig háromszor találkoztak egymással, kétszer a borsodiak nyertek, a legutóbbi kecskeméti mérkőzést viszont a KTE nyerte 2-0-ra. A kiesési rangadón 15 órakor kezdődik, kövesse a találkozó minden pillanatát itt a delmagyar.hu-n!

5340-en a T-Home Vivicittá városvédő futáson - videóval!

Tizedik alkalommal rendezték meg Szeged utcáin a 3,4 kilométeres T-Home Vivicittá városvédő futást. 5340-en álltak rajthoz. Tovább olvasom