2017. 07. 28. péntek - Szabolcs 15°C | 27°C Még több cikk.

Kék-sárga színű zakó

Megdermedt a hazai publikum: Drahos és Freeman triplájával 6–0-val kezdett a Bodrogi Bau. A következő öt perc Kelley-show-t hozott, és a hazaiak egy 21–0-s rohammal lehűtötték a Szolnokra ellátogató kék-sárga drukkerek kedélyét.
Szolnok - Bodrogi Bau 86-53
NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Szolnok, 2000 néző. Vezette: Kóthay, Ádám, Pozsonyi.
Szolnoki Olaj: KELLEY 30/6, HOLLINS 24/3, Cziczás 8/3, JURKUNAS 8/6, FRANA 4. Csere: Sabaliauskas 3/3, Kenyeres 5/3, Rezák 3, Kovács, Tóth 1. Edző: Pór Péter.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli: DRAHOS 10/3, Nyilas 6, Utasi, Freeman 12/3, GÉMES 14. Csere: Kováts 4, Böszörményi 6, Jarosevits 1, Czibere, Vas. Edző: Czuprák László.

Megdermedt a hazai publikum: Drahos és Freeman triplájával 6–0-val kezdett a Bodrogi Bau. A következő öt perc Kelley-show-t hozott, és a hazaiak egy 21–0-s rohammal lehűtötték a Szolnokra ellátogató kék-sárga drukkerek kedélyét. Mintha bedeszkázták volna a hazai gyűrűt, a helyzetek megvoltak, de nem sikerült betalálniuk Utasiéknak, így a maradék önbizalmuk is tovatűnt. Azért sikerült néhány pontot szerezni, de az Olaj lerohanásokból pillanatok alatt válaszolt, és a két amerikai vezérletével fokozatosan növelte előnyét. A második negyedben akadtak biztató jelek, Freeman és Gémes többször is betalált, szorosabban is alakult a játékrész. A két szurkolótábor sajnos nem a mérkőzéssel törődött...

Drahos ritmusban

A Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuliból egyedül az irányító Drahos Gábor tudta felvenni a Szolnok által diktált nagyobb ritmust, tempót. Jól védekezett, és a pontszerzésből is kivette a részét.

A folytatásban a szünetben megbeszéltekből semmi sem valósult meg. Kelley és Hollins 13–0-s „etappal" fejelte meg a két csapat közti különbséget, a 23. percben 57–24. Innentől kiegyenlített küzdelem folyt a pályán. A házigazdák inkább triplákból voltak eredményesek, a kék-sárgák pedig a kierőszakolt faultokat váltották pontokra. Az éllovas sokat cserélt, mégis végig magabiztosan, jól kosarazott. A Vásárhely védekezése a harmadik és negyedik negyedre feljavult, de a helyzetkihasználással továbbra is rengeteg gond volt, egészen a lefújásig. Csak Böszörményi lelkes és eredményes játéka jelentett ebban az időszakban némi vigaszt.

Czuprák László: – A támadásunk katasztrófa volt, a 32 százalékos dobóteljesítménynek csakis ez lehetett az eredménye.

További eredmények: Nyíregyháza–ZTE 78–71, Kaposvár–Albacomp 90–80, Pécs–Debrecen 111–89.
Női kosárlabda Euroliga, 1. forduló, A csoport: MKB-Euroleasing Sopron–Kraków (lengyel) 83–58.

Susányi Malagában

A Gellért Tenisziskola versenyzői közül Susányi Zsófia Spanyolországban, Malagában versenyez. Boros… Tovább olvasom