2016. 10. 01. szombat - Malvin 11°C | 24°C

Kellemetlen meglepetés: Szedeák-Pécs 80-90

Kisebb meglepetésre kikapott a Szedeák kosárlabdacsapata a Pécstől az évzáró hazai meccsén.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Pécs 80-90 (26-23, 27-24, 14-25, 13-18)
Férfi kosárlabda NB I A csoport. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 nnéző. Vezette: Györffy, Jakab, Jurák.
Szedeák: Drahos 5, LEVY 20/3, Molnár M., IVOSEV 28/6, Dukics 15/9. Csere: Tanács 2, Kiss Zs. 4/3, Vida 6. Vezetőedző: Fodor Péter.
Pécs: VASZOJEVICS 14/6, Doyne 11, CSIRICS 30/9, TÓTH N. 22/9, Eilingsfeld. Csere: Kovács P. 2, Lepsényi 10, Deák A. 1, Csabay. Vezetőedző: Csirke Ferenc.
Kipontozódott: Levy (36.), Dukics (38.), Kovács P. (40.).

Fodor Péter: - Az első félidőben fokozatosan elhúztunk ellenfelünktől, térfélcsere után azonban három és fél perces gólcsendünk idején fordított a Pécs, és Andrija Csirics vezérletével növelni tudta előnyét ellenfelünk.

Csirke Ferenc: - Szenzációs csapatom van, szurkolóinknak kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok.

IV. negyed

10. perc: Vaszojevics büntető 79-87. Tóth három pontja, Vida eggye, végül 80-90-re nyert a Pécs az újszegedi sportcsarnokban. Kellemetlen meglepetés.

9. perc: Drahos kezéből kicsúszott. A meccs meg a Szedeák kezéből sajnos. Dukics büntetőzhet, egy megy be 79-86. Ivosev elesik ziccer közben, túl nagy volt a lendülete.

Kellemetlen meglepetés: Szedeák–Pécs 80-90

8. perc: Kiss Zsolt triplája bent, 78-84. Csirics büntetőzhet, kettőből kettő 78-86.

7. perc: Levy gyorsan. Ez is fontos most 71-82. Csirics középtávolija alighanem eldönti 71-84. Levy kosár plusz büntető, ez kimarad, Ivosev visszateszi a lepattanót 75-84. Pécsi időkérés.

6. perc: Dukics dobja ki a pályáról ziccerben - ezek nem férnek bele. Csiricsnek minden összejön 69-80. Sportszerűtlen Levy ellen. kovács mindkét büntetője bent 69-82.

5. perc: Lepsényi... Úszik el a hajó 69-78.

4. perc: gyengén támadunk. Na most nem: szerb akció végén Ivosev 69-76.

3. perc: Vaszojevics triplája után nagy a baj, idpt is kérünk 67-76.

2. perc: Doyne harcol ki faultot. Egy büntető jó 67-73.

1. perc: Levy szerez szépen labdát. Végre! leszedünk egy támadólepattanót. Csak kosár is kellene.

III. negyed (67-72)

10. perc: hatalmas pontpárbaj, most Vida 66-70. Doyne 66-72. Kiss Zsolt büntetői közül egy bent 67-72. Szünet.

9. perc: két hiba, két kapott kosár, egyből 61-67. Ivosev klasszisa ismét mnegmutatja magát, tripla 64-67. Csirics ugyanezt mutatja be 64-70.

8. perc: Vida egyik büntetője bent 61-63.

7. perc: Ivosev fordul be szépen 60-63. Végre kis szerncsénk is van, Csirics dobása szinte bentről jön ki.

6. perc: nem lesz könnyű megnyerni ezt a meccset... 14-3-as rohanásban a Pécs. Eddig: Levy középtávolija 58-61. Lepsényi 58-63. Kevés lepattanót szedünk.

5. perc: Vaszojevics kosár plusz büntető 56-58. Levytől elveszik. Tóth hármasa, mostmár baj van 56-61.

4. perc: erőtlen a támadójátékunk, most a Pécs is ront. Csirics harmadik hibája, ez mondjuk nem baj. Dukics hármasával újra vezetünk 56-55.

3. perc: Tóth kosara után Fodor Péter kér időt 53-55.

2. perc: Csirics nem tud hibázni 53-53. Drahosnak nincs szerencséje, lecsorog a dobása.

1. perc: Doyne 53-49. Jól kezd a Pécs, most Vaszojevics 53-51. Ivosev ellépi.

II. negyed (53-47)

10. perc: Dukics most tiplát szór, vastapsot kap érte a 800 szurkolótól. Vendégidőkérés. 49-43. Csirics villog 49-45. Ivosev is! 51-45. Szegedi időkérés. Csiriccsel nem bírunk, de Drahos a dudaszó előtt válaszol 53-47. Félidő.

9. perc: Drahos szed lapattanót, majd dob két büntetőt 45-43. Dukics oszt ki egy sapkát. Pedig nincs hideg. Levy egy büntetője jó 46-43.

8. perc: Ivosev büntetőzik: kettő bent, 41-38. Vaszojevics betörésből 41-40. Vida is kiharcol két büntetőt, Csirke Ferenc ideges. A büntetők fele bent 43-40. Vaszojevics triplájával 43-43.

7. perc: Vida Máté a pályán. Levy emberről vágja be a triplát 39-38.

6. perc: Dukics egy kézzel teszi vissza 36-35. Az exszegedi Deák Attila három dobásából csak egy megy be 36-36. Tóth szépen, hazai időkérés 36-38.

5. perc: Lepsényi, majd Ivosev 34-33. Ugyanazt játsszák el, megint Lepsényi 33-34.

Kellemetlen meglepetés: Szedeák–Pécs 80-90. Galéria: Schmidt Andrea

4. perc: jó a tripla, ezúttal Dukicstól 32-31. Változatos, jó meccs.

3. perc: Ivosev dobása rövid, Csiricsé tripla 29-28. Tóth is hármast vág, jön Kiss Zsolt 29-31.

2. perc: nem volt csúnya Csirics betörése 29-25.

1. perc: Dukics veri meg emberét, kosár jó, a büntető is 29-23. Az eddigi legnagyobb különbség.

I. negyed (26-23)

10. perc: Levy már tíz pontos, Drahos egy büntetőt dob be 23-22. Pelsényi mindkettőt kihagyja. Ivosev tripla, a legjobbkor 26-22. Doyne büntetői közül csak egy jó 26-23. Ez a negyed vége.

9. perc: Doyne szépen csinálta, Levyé jobban tetszett 20-20. Nem viszik túlzásba a védekezést a csapatok, Tóth talál be 20-22.

8. perc: két támadólepattanót szerzünk, büntetőket harcolunk ki. Igazából Tanács volt egy személyben, be is dobja mindkettőt 18-18.

7. perc: sokadik triplánk rövid, Tóthé nem, időt kér a Szedeák 14-18. Levynek használtak Fodor Péter szavai 16-18.

6. perc: Drahos és Ivosev összejátékának Nyilas István is tapsol a lelátóról 14-13. Tanács Attila lép pályára. Csiriccsel nem bírunk, már tíz pontos 14-15.

5. perc: Ivosev rohanásból, Doyne szépen 12-12. Doyne csak egy büntetőt dob be 12-13.

4. perc: Ivosev tört be remekül 6-7. Labdát szerzünk, Levy középtávolról bedobja 8-7. Jó a tripla Csiricstől 8-10. Pécsről is érkeztek drukkerek, összesen négyen. Ivosev büntetői után megint egyenlő 10-10.

3. perc: Doyne estében egyenlít 4-4. Csirics kosár plusz büntetők 4-7.

2. perc: az amerikai javít, Levy előbb leszed egy lepattanót, majd bevágja. Gyors válasz 2-2. Ivosev két büntetője jó 4-2.

1. perc: elhozzuk a labdát. Levyt blokkolják.

17.57: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Pillanatokon belül kezdődik az összecsapás, amelyen a Szedeák számára a tét a zsinórben negyedik hazai siker.

2010 végén előbb a Falcót, majd a Paksot győzte le a Szedeák hazai pályán, most az év utolsó újszegedi sportcsarnokbeli találkozóján a Pécs ellen lép pályára.

Csirke Ferenc gárdája hasonló játékerőt képvisel, mint a Szedeák, így természetesen megvan az esélyünk a győzelemre, sőt nyernünk is kell. A Nyíregyházán bemutatott védekezésre építhetünk, a pécsiek mezőnysorát kell majd hatástalanítanunk, és a lepattanócsatában is felül kell múlnunk őket – mondta Fodor.

Ma is ünnepelnének a szedeákosok.  Fotó: Karnok Csaba
Ma is ünnepelnének a szedeákosok.
Fotó: Karnok Csaba

Dobóverseny

A Szedeák vezetősége mindent megtesz azért, hogy sokan látogassanak ki ma az újszegedi sportcsarnokba: a nagyszünetben dobóversenyt rendeznek, amelyben a gyermekek és a felnőttek között is értékes Naturtex-ajándékcsomagokat sorsolnak ki.

Jó előjel, hogy a vendégek amerikai légiósa, Jara Rubin Doyne tavaly a Falcóval is éppen Szegeden karácsonyozott – és kapott ki akkori csapatával.

– Doyne az egyik, akire nagyon oda kell majd figyelnünk, és a szerb Andrija Csirics is ponterős játékos. Jó hír, hogy Tanács Ati végigdolgozta a hetet, túl van a bokasérülésén, és játszik is majd – ez egyelőre Nebojsa Dukicsnál nem biztos, mivel egy vírusos betegség igencsak legyengítette – mondta Fodor Péter.

A Szedeák játékosai a mai meccs után két nap pihenőt kapnak, karácsonyozhatnak, ám 26-án és 27-én már két edzés szerepel a programban, 28-án pedig Zalaegerszegen lépnek pályára.