2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 22°C Még több cikk.

Kemény meccset játszott Belgrádban a Volán

A Tisza Volán Szegedi Vízmű férfi jégkorongcsapata idei első mérkőzését nem tudta megnyerni a szerb ligában, ugyanis a Partizan Beogradtól idegenben is vereséget szenvedett. A 8–5-re végződő bajnoki sok kiállítást hozott.
Öt új igazolással, kipihenten, visszavágási szándékkal utazott Belgrádba szombaton a Tisza Volán Szegedi Vízmű férfi jégkorongcsapata, amely hazai pályán 3–2-re kapott ki nagynevű riválisától. Az idegenbeli szerb bajnoki gólgazdagabb lett, de sajnos nemcsak a találatokból, hanem a kiállításokból is sok lett. Minkét csapat tíz kétperces büntetést és kétszer tíz perc fegyelmit kapott. A Szeged olykor próbálja elkerülni, hogy ilyen problémás meccsbe rángassa ellenfele, de sajnos ez most nem sikerült, a Volán is felvette a kesztyűt. Pedig amikor teljes létszámban szerepelt, pontosan olyan szórakoztató és eredményes játékot mutatott be, amelyért ezren is kilátogatnak a szegedi műjégpályára. Amikor viszont nagyon kellett volna, mindig elért egy-egy kiállítást a Szeged is, az ilyen helyzetekben pedig jártasabb szerbek pedig ezt kihasználták, minden negyedben egy-egy góllal jobbnak bizonyultak. Így alakult ki a 8–5-ös hazai siker, a Szeged pedig a héten ismét Belgrádban javíthat, de nem lesz könnyű menet, hiszen a listavezető Beostar otthonába látogat a Kalocsa-legénység.

Kalocsa László: – Egy verhető csapattól kaptunk ki. Rengeteg felesleges kiállítással saját magunkat vertük meg. Amíg teljes létszámban játszottunk, uraltuk a játékot, és ha az egyéni hibákat ki tudjuk küszöbölni, ennél sokkal többre hivatottabb lehet ez a csapat.

Fotó:
Bosnyákék nagy csatában kaptak ki a Partiznatól.
Fotó: Kuklis István

A mérkőzés jegyzőkönyve

HK Partizan Beograd–Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC 8–5 (2–1, 2–1, 4–3)
Szerb jégkorong liga, 7. forduló. Belgrád, Pionir Ice Hall. Vezette: Fazekas György, Darko Popovics, Uros Aleksics.

Partizan Beograd: Lukovics M. – Brusanin, Komazec, Milovanovics, Filipovics, Csukovics – Ganics (kapus), Paunovics, Lukovics A., Ogrizovics, Ristics, Rakovics – Kuveljics, Stoiljkovics, Terzics, Dragovics, Jankovics – Deckovski, Vukovics. Vezetőedző: Mikola Bera.

Tisza Volán: Szőke – Lippai, Molnár, Schellin, Sabados, Borbás – Balázs (kapus), Fülöp, Vígh, Major, Nagy, Ódry – Varga, Ambrus, Bosnyák. Vezetőedző: Kalocsa László.

Gólszerzők: Schellin (Borbás, 10:39: 0–1 – emberhátrányból), Brkusanin (Csukovics, 17:00: 1–1 – emberelőnyből), Jankovics (Komazec, Brkusanin, 20:00: 2–1), Milovanovics (23:01: 3-1 – emberelőnyből), Brkusanin (24:59: 4–1), Borbás (Schellin, 34:27: 4–2 – emberelőnyből), Lukovics A. (Milovanovics, 43:23: 5–2 – emberelőnyből), Brkusanin (Ogrizovics, Komazec, 45:09: 6–2), Ambrus (Varga, 50:09: 6–3), Sabados (53:23: 6–4 – emberelőnyből), Milovanovics (56:00: 7–4 – emberhátrányból), Milovanovics (Csukovics, 58:09: 8–4), Fülöp (Lippai, Borbás, 59:32: 8–5).
Kiállítás: 20 perc + 2×10 perc fegyelmi (Filipovics, Ogrizovics), ill. 20 perc + 2×10 perc fegyelmi (Vígh, Szőke).

SZKKSE: garantált a kiesés

A Szeged KKSE női kézilabdacsapata az MTK otthonában 34-21-es vereséget szenvedett az NB I 15.… Tovább olvasom