2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 10°C | 16°C Még több cikk.

Kemény volt, de megvan: A-Híd-Debrecen 12-9

Az A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapata magabiztosan győzte le a Debrecent a Vodafone OB I-ben.

A-Híd Szeged VE-Debrecen 12-9 (2-3, 3-2, 4-3, 3-1)
Férfi vízilabda OB I, 17. forduló. Szeged, újszegedi sportuszoda, 400 néző. Vezette: Marosvári, Vogel.
A-Híd Szeged VE: NAGY V. - Kiss Cs. 1, SZIVÓS 2, Decker, Seman, TÓTH M. 3, JUHÁSZ 3. Csere: Jansik, Sánta, HEGEDÜS 3, Molnár T., Kunac. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Debrecen: Péterfy - Palotás, Busila, Weszelovszky 1, MARNITZ 2, Misics 1, Halek. Csere: KÁLLAY 2, Süveges 1, Vindisch, Chilkó 2, Jokics, Macsi. Edző: Varga Tamás.
Gól – emberelőnyből: 14/7, ill. 11/0.
Ötméteresből: 1/1, ill. -.

Vincze Balázs: - A védekezésünk elég lyukacsos volt, túl sok akciógólt kaptunk. Ami dicsérendő, az az emberelőnyös helyzeteink hatékony befejezése. Januárban a fizikai felkészítésen volt a hangsúly, a február viszont már a taktikáról szól majd.

IV. negyed (12-9)

8. perc: Nagy Viktor még véd egyet a végén, az A-Híd három góllal nyeri a rangadót.

7. perc: Hegedüs ejtése a blokké. Sánta gólját nem adják meg.

6. perc: debreceni időkérés. Nagy Viktor véd, megvan a meccs.

5. perc: Kunac lő mellé. Nagy Viktor! Juhász Zsolt Hegedüshöz hasonlóan kiemelkedő, megint betalál 12-9.

Kemény volt, de megvan: A-Híd-Debrecen 12-9 - GALÉRIA

4. perc: Hegedüs Gábor megint betalál, remekül játszik 12-9. Kállaytól jön a válasz 11-9.

3. perc: hatalmas szegedi kapufa. Nagy Viktor a fejjel tol a kapufára el löketet. Másodszor a kezével véd.

2. perc: Hegedüs a túloldalon is villan, a szélről lő a bal felsőbe 10-8.

1. perc: Jansik hozza el a labdát. Hegedüs szerez labdát.

III. negyed (9-8)

8. perc: Seman húzása elakad a kapusban. Debreceni időkérés. Megvan a labda, de kontrát fújnak. Velünk van a szegdi kapufa, kifelé jön a lövés. Negyed vége.

7. perc: Chilkó megúszott, majd Nagy Viktor feje felett a hálóba bombázott 9-8.

6. perc: Marnitz hatalmas gólt lő, a labda a jobb kapufáról vágódik a hálóba 8-7. Tóth Márton találta meg a rést a pajzson 9-7.

5. perc: szegedi időkérés. Molnár húzása a kapufán csattan.

4. perc: Jansik védekezik jól, megvan a labda.

3. perc: megint Szivós, megint bomba, megint gól 7-6. Hegedüs is betalál, két góllal vezet az A-Híd, először a meccsen 8-6.

2. perc: nem sokáig örülhetünk, a szerb klasszis, Misics egyenlít 6-6.

1. perc: hatalmas gólt lő Szivós Márton, ismét vezetünk 6-5.

II. negyed (5-5)

8. perc: Nagy Viktor eddigi legnagyob bravúrja, egy kötzeli lövést "nyel le". Félidő.

7. perc: helyre állt a világ rendje, Juhász Zsolt ötméteresből egyenlített 5-5. Belefújnak a debreceni gólba, a labda a miénk.

6. perc: egy végletekig kijátszott akció végén Tóth Márton lő a bal alsóba 4-5. Kellett. Közben a debreceni kispadon, Varga Tamás segítőjeként felfedeztük Lukács Dénest, a Valdor-Szentes tavalyi vezetőedzőjét.

5. perc: Juhász lő, nem nehéz feladat Péterfynek. Van baj: Weszelovszky kilövi balról a bal alsót, már 3-5.

4. perc: Chilkó a vízre pattintja a labdát, lövéséből gól születik. Megint a vendégek vezetnek 3-4.

3. perc: debreceni gól, de belefújnak - marad a labda a vendégeknél, plusz szegedi kiállítás. Jó a blokk.

2. perc: Kiss Csaba lövését Péterfy védi. Kiss most javít, szétlövi a kapu jobb oldalát, kicsit dühből is 3-3.

1. perc: jöhet a folytatás, Tóth Márton elhozza a labdát.

I. negyed (2-3)

8. perc: debreceni kapufa, majd szegedi időkérés. Negyed vége.

7. perc: Hegedüs védekezett remekül. Elöl nem jutunk lövésig, a túloldalon Süveges nagy gól szerez 2-3. Semantól könnyedén elveszik a vendégek.

6. perc: Kállay sokáig lóbál, Nagy VIitor kicsit elsüllyed, ez pont elég, hogy a feje felett beférjen az egyenlítő gól 2-2.

5. perc: Szivós alszik el kicsit, ellopják előle a labdát. Ez könnyelműség volt.

4. perc: Nagy Viktor remekül véd. Megint ő, parádé!

3. perc: Juhász Zsolt villan, megint vezetnek a hazaiak 2-1.

2. perc: a második támadásból megvan az első gólunk, Tóth Márton lőtte 1-0. Itt a válasz is, Marnitz góljával egyenlít a Debrecen 1-1.

1. perc: Halek elhozza a labdát a ráúszásnál.

18.12: megjött Nagy Péter olimpikon súlyemelő is, ő szintén a szegedi sikerért drukkol. Közben már a vízben a csapatok, indulhat a rangadó!

18.02: üdvözlünk mindenkit az újszegedi sportuszodából. Hamarosan kezdődik a mérkőzés, 2014 első rangadója. A meccsen az A-Hídnak drukkol majd a Szeged KKSE-Chance Exicom másodosztályú női kézilabdacsapata Marosán György vezetésével, valamint Jonas Larholm, a Pick Szeged kézilabdása is.

– Ez egy komoly ellenfél – nyilatkozta lapunknak a Kaposvár elleni győztes (9–5) bajnoki után Szivós Márton, az A-Híd Szeged VE világbajnok vízilabdása.

Eddig négy bajnokit vívott a Vodafone OB I-ben a háromszoros mk-győztes szegedi együttes, és mind a négyet megnyerte, igaz egyik rivális sem volt egy súlycsoportban a Szegeddel.

Pénteken 18.15-kor az idei esztendő első komoly ellenfele, a Debrecen lesz majd a rivális az újszegedi sportuszodában.

Aljosa Kunac sérülése után remek formában játszik a szegedi csapatban. Fotó: Frank Yvette

Szivós, a gólvágó

A férfi vízilabda Vodafone OB góllistáját a szolnoki Mitrovics vezeti 49 góllal, a második a szegedi Szivós Márton, aki jelenleg 48 találatnál jár.

Nézzük a szegedi házi góllistát: Tóth M. 32, Kiss Cs. 22, Hegedüs G. 21, Juhász Zs. 20, Jansik Szilárd 19, Molnár T. 16, Decker Á. 15, A. Kunac 10, L. Seman 8, Sánta D. 4, Vincze M. 3.

A Szeged jelenleg a negyedik helyen áll a tabellán, 17 meccsen 13 győzelem, 1 döntetlen és 3 vereség a mérlege a Vincze-csapatnak. A Debrecen a hatodik az OB I-ben, 16 meccsen 8 győzelem, 1 döntetlen és 7 vereség a mutatója az egykori szegedi csapatkapitány, Varga Tamás irányította hajdúságiaknak.

Érdekesség, hogy az egykori szegedi LEN-kupa-győztes Varga mellett Weszelovszky László, Vindisch Ferenc, Palotás Gergely és a román válogatott Andrei Busila is játszott egykor Szegeden.

Az őszi debreceni meccsen végig magabiztosan vezetett az A-Híd, a két Márton, azaz Szivós és Tóth gólerős (4-4 gólt dobtak mindketten) játékának köszönhetően 13–7-re nyert a Szeged.

Szerencsére mindenki egészséges a hazai csapatból, így a legerősebb összeállításban szerepelhetnek Nagy Viktorék. A meccsről a delmagyar.hu online tudósításban számol be, míg a Digi Sport tévé élőben közvetíti a rangadót.

Szombaton az év első hazai Pick-meccse

A 2013–2014-es szezonban eddig 22 meccset játszott a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Tovább olvasom