2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -8°C | 4°C Még több cikk.

Kerékpározás: Bodrogi László az olimpián

Bodrogi László ezüstérmet nyert a stuttgarti országúti kerékpár-világbajnokság egyéni időfutamában, ezzel egyúttal olimpiai kvótát szerzett.
Ez minden idők legjobb magyar szereplése világbajnokságon felnőttek között, eddig a 2000-ben szintén Bodrogi által elért harmadik hely jelentette a csúcsot.

Az első időmérő-pontnál Bodrogi még csak a 19. helyen állt, de féltávra feljött a harmadik pozícióba. Bár a harmadik ellenőrzőpontra visszacsúszott negyediknek, a célvonalon már a legjobb idővel haladt át. Az utolsóként rajtolt, címvédő Cancellara nem sokkal később viszont jobb időt produkált nála.

– Ez a második hely minden álmomat felülmúlja. Az első kör végén bíztam benne, hogy meglesz az érem. Cancellárát ma nem lehetett megverni, nekem sem volt rá esélyem – mondta Bodrogi.