2018. 02. 25. vasárnap - Géza -8°C | -1°C Még több cikk.

Kéri Eszter Eb 6.

Kéri Eszter (Schmidt Andrea felvételén), a Szegedi VSE Tornádó görkorcsolya-szakosztályának versenyzője a válogatott tagjaként a sportág junior és kadett Európa-bajnokságán váltóban 6. helyezést ért el.
A Milánó külvárosának számító Candano al Campo adott otthont a görkorcsolyások junior és kadett Európa-bajnokságának. A tíz napon keresztül zajló versenyen a pálya és az utcai szakág legjobbjai is megmérkőztek egymással. A magyar válogatott tagjaként részt vett az olaszországi kontinensviadalon Kéri Eszter (Szegedi VSE Tornádó szakosztály, edzők: Garzó Erika, Kéri Ferenc), aki a váltó tagjaként, a pálya kategóriában, a 6. helyen ért célba. Egyéniben a középmezőnyben végzett a 13 éves sportoló. Az utcai szakágban ugyanez a trió (vagyis Kercsó Zsuzsanna, Kiss Jenni és Kéri Eszter) 7. lett a rendkívül erős, olaszokat, belgákat, franciákat és németeket felvonultató mezőnyben. Kéri itt egyéniben, 200 méteren a 16. helyen zárt. Az Eb-n indult még, de számottevő eredményt nem ért el, a Szegedi Korcsolyázó Egyesület fiatalja, Oláh Bence (edző: Szabó Krisztián).

Ismerkedjünk meg egy kicsit a 6. helyezett váltó szegedi tagjával: – Öt éve kezdtem el komolyan görkorcsolyázni – mondta Eszter –, előtte néptáncórákra jártam. Az első korimat már óvodásként megkaptam, de versenyszerűen – mint azt az előbb már említettem – csak később kezdtem el foglalkozni a sportággal. A bajnokságokon eddig rendre dobogós helyen végeztem, ennek köszönhettem, hogy bekerültem a válogatottba, és utazhattam Olaszországba. Ennek a helyezésnek nagyon örülök, de remélem, a következő Európa-bajnokságon, Lengyelországban még szebb eredményt érünk el, sikerül majd előrelépnünk.

Kéri Eszter legközelebbi versenye az augusztus 13-i Magyar Kupa lesz, amit Jászberényben rendeznek meg.

Amatőr vízilabdatorna

Tegnap délután fél háromkor megkezdődött a szentesi uszodában a tizennegyedik Sas-torna. Az amatőr… Tovább olvasom