2017. 07. 28. péntek - Szabolcs 15°C | 27°C Még több cikk.

Kértük, összeállt a védelem, csoportelső a Pick Szeged

Remek, közönségszórakoztató játékkal 29–18-ra nyert a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az EHF-kupa C csoportjában a svéd IFK Kristianstad ellen. A szegedi együttes csoportjában az élen végzett, miután a francia Nantes kikapott a szlovák Tatran Presov otthonában. Kedden Bécsben sorsolnak, kiderül, ki lesz a magyar csapat ellenfele a negyeddöntőben.
Pick Szeged–IFK Kristianstad (svéd) 29–18 (16–9)
Férfi kézilabda EHF-kupa, C csoport, 6. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2200 néző. Vezette: Argiridisz, Muttasz (ciprusiak).
Pick Szeged: MIKLER – Laszica 1, ANCSIN 7, Mindegía 2, ZUBAI 3, Ilyés 3, KÄLLMAN 4. Csere: TATAI (kapus), Larholm 2/1, Blazevic, Vadkerti, BALOGH 5/3, Vranjes 1, Prce, Gidai 1, Czina. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
IFK Kristianstad: Beutler – Larsson 2, Cederholm 2, LINDSKOG 5, A. Lindgren, Gudmundsson 1, Jepson. Csere: LUCAU (kapus), Matsen 4 (2), OLSSON 4, Petersson, Röxned. Vezetőedző: Ola Lindgren.
Hétméteres: 6/4, illetve 2/2.
Kiállítás: 4, illetve 6 perc.

Olyan vastapssal kezdődött a meccs, mint régen. A Classicon pici cuki táncosai kísérték be a játékosokat, majd 2 perc alatt 3–0-ra vezetett a Pick Szeged a svéd IFK Kristianstad elleni EHF-kupa-mérkőzésen. A vendégek mestere, Ola Lindgren 2.45-nél időt is kért – még nem nagyon láthatott a szegedi publikum olyat, hogy rögtön a kezdés után kikérje az idejét egy edző.

Veszprémi öröm, csurgói bánat

Az MKB-MVM Veszprém bejutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, ugyanis idegenbeli, egygólos vereségét követően a nyolcaddöntő visszavágóján 31–26-ra legyőzte a vendég lengyel Wisla Plock csapatát. A Csurgó egygólos vereséget szenvedett Hannoverben az EHF-kupában, ezzel eldőlt, hogy nem jut be a negyeddöntőbe.
Az is kiderült a hétvégén, hogy a Balatonfüred játszik majd az NB I elődöntőjében a Veszprémmel, mivel 2–1-re megnyerte a Gyöngyös elleni párharcát.
Eredmények, BL, nyolcaddöntő, visszavágó: MKB-MVM Veszprém–Wisla Plock (lengyel) 31–26 (16–11), EHF-kupa, A csoport: Hannover (német)–Csurgó 27–26 (12–16), NB I, az elődöntőbe jutásért, 3. mérkőzés: Balatonfüred– Gyöngyös 29–25 (16–12).

Sokat nem használt ez, mert Juan Carlos Pastor legényei a 8. percig tartották az egy perc egy gól ritmust, így 8–3 volt az eredmény. Kőkemény volt a szegedi fal, így Mikler Roland kívánsága teljesült, ha pedig előtte stabil lábakon áll a védelem, akkor a bravúrok sem maradnak el. Már ekkor sokan azt várták, hogy az első félidőben rászámolhatnak a svéd bajnokság listavezetőjére, ez azonban „csak" a második játékrészben jött össze. Jöttek az Ancsin-gólok, ezeket már mindenki nagyon várta, a magyar válogatott átlövő iszonyatos bombákat küldött a kapura, amelyek nagy része utat is talált. Jonas Källmannak is volt egy remek sorozata, a svéd világklasszis honfitársainak zsinórban három gólt dobott. Mégis Gidai Máté számára lesz a legemlékezetesebb meccs a Kristianstad elleni, a juniorválogatott jobbszélső megszerezte élete első nemzetközi találatát. Járt is érte a taps, csakúgy, mint Tatai Péter bravúrjaiért, aki Miklert váltotta, és 20 perc alatt csak öt gólt kapott.

A vége igazi ünnep, főként azért, mert a Tatran Presov legyőzte hazai pályán a francia Nantes együttesét, így a Pick csoportelsőként harcolta ki a legjobb nyolc közé jutást, és jóval kedvezőbb pozícióból várhatja a keddi bécsi sorsolást. A szlovák bajnok minden dicséretet megérdemel, az utolsó meccsét nem alibizte le, sőt már a félidőben 16–10-re vezetett a gallok ellen, így a Pick a sportszerű Tatrannak, illetve leginkább magának köszönheti, hogy ott van az EHF-kupa legjobb nyolc csapata között. A következő körben a tét nem lesz kisebb, mint a berlini négyes döntőbe való bejutás. A továbbjutás oda-visszavágós rendszerben dől el, az első meccset a Szeged idegenben vívja, a visszavágót rendezik majd a sportcsarnokban.

Pick - IFK Kristianstad Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

A Pick Szeged válogatott játékosai (Mikler, Tatai, Vadkerti, Zubai, Ancsin, Ilyés, Laszica, Vranjes, Mindegía) a nemzeti együttesekkel készülnek a héten, a Pastor-fiúk legközelebb a pécsi magyar kupa döntőjében csatáznak (április 12. és 13.), az elődöntőben a Tatabánya lesz az ellenfelük. Egy biztos: népes szegedi szurkolótábor lehet ott a helyszínen, lassan három szurkolói busz is megtelik. A drukkerek jelszava újból egy: „Mindenki kékbe! Mindenki Pécsre!". Ennyit jelent, hogy a Pick Szegedet ennyire szeretik, ezt pedig a csapat érte el.

Vélemények

Juan Carlos Pastor, a Pick vezetőedzője:
– Komolyan vettük a találkozót, már az elején ötgólos előnyt szereztünk a jó védekezésnek és a kapusteljesítménynek köszönhetően. Örülök, hogy mindenki lehetőséget kaphatott, és annak is, hogy Ancsin Gabi magabiztos teljesítményt nyújtott. Balogh Zsolti kevesebbet játszott, mert van egy kis problémája. A mi csoportunk volt a legnehezebb a négy közül, tele a bajnokságaik élmezőnyében lévő együttesekkel, nagy fegyvertény, hogy továbbjutottunk. Várjuk az április elsejei sorsolást!

Ola Lindgren, a Kristianstad mestere: – Az elejétől kezdve sima volt a meccs, nem voltunk egy súlycsoportban a Szegeddel. Keményebben kell dolgoznunk, hogy egyenrangú ellenfelei legyünk az ezen a szinten jegyzett csapatoknak.

Jonas Larholm, a Pick svéd légiósa: – Örülünk a győzelemnek, de svédként azt is jó volt látni, hogy ellenfelünk fiataljai hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak. Keményen dolgozunk, hogy ott legyünk a legjobb négy között, amelyre meg is van minden esélyünk.
Herdeiro Lucau, a Kristianstad kapusa: – Nagyon nehéz meccs volt, sok indítást vezetett a hazai csapat, de próbáltuk a legjobbunkat nyújtani. Be kell látnunk, hogy a Pick Szegedben több jó játékos szerepel, mint nálunk, minden poszton erősebb volt az ellenfelünk.

Szegedi TE: örömtánc Straubingban

A férfi tekecsapat Bajnokok Ligája döntőjében a Szegedi TE 5:3-ra legyőzte a horvát Zadart. Tovább olvasom