2017. 10. 22. vasárnap - Előd 10°C | 20°C Még több cikk.

Későn jött a hajrá, Jászberényben kapott ki a Szedeák

Hiába küzdött nagyot a Szeged, nem sikerült győznie a Jászberény ellen, aki értékes győzelemmel lett gazdagabb.

TOP COP Security Jászberényi KSE–Naturtex-SZTE-Szedeák 84-78 (21-20, 27-21, 20-12, 16-25)
Férfi kosárlabda NB I/A 16. forduló. Jászberény, Belvárosi Általános Iskola. Vezette: Földházi, Szabó G., Gelencsér.
Jászberény: Rakics 13, Soós 3/3, Markovics 14/3, Dramicsanin 29/12, Horti 16. Csere: Szabó P. 5/3, Török 4, Mladenovics. Vezetőedző: Földi Sándor.
Szedeák: Fekete 14/3, Gurley 2, Jones 13/3, Dukics 7, Csorvási M. 17. Csere: Tanács 18/6, Kiss Zs. 2, Vida 5, Csorvási L. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.
Kipontozódott: Csorvási M. (40.).

Az ősszel már találkozott egymással a két csapat, akkor Szegeden, és a hazaiak be is húzták a találkozót. Az első negyedben felváltva potyogtak a pontok, amit 21-20-ra a jászberényiek hoztak.

A második negyed közepén 33-29-re vezetett a Szeged, gyorsan egyenlítettek a hazaiak, majd újra visszaragadta az előnyt a Tisza-parti gárda. Akkor még nem tudtuk, hogy a meccsen utoljára vezetett.

A nagyszünetet követően a csapatok már jöttek vissza a pályára, amikor kiderült, hogy az egyik támadóidőt mérő óra nem működik. Több mint 20 perces szünet és szerelést követően sem sikerült az órát megjavítani, így a zsűriből mikrofonba mondták be a berényiek támadóidejét.

A kényszerpihenő kizökkentette Bonifert Domonkos csapatát, aki 52-43-nál időt is kért, ami viszont nem nagyon használt, mert a 26. percben 63-47 volt az eredmény, sőt Szabó jó duplája után 18 pont volt a Jászberény előnye. Sokan hitték, hogy vége a találkozónak, de a szegediek a negyed végére felzárkóztak 65-53-ra. Egy hazai tripla zárta a negyedet, így 15 ponttal (68-53) vezetett a záró etap előtt a Jászberény.

A végjátékban a hazaiak 3 és fél percig nem szereztek kosarat, majd egy időkérést követően is a vendégek kezdték kihasználni ellenfelük hibáit, s amikor 74-66-ról a 36. percben visszajöttek 74-71-re, Földi Sándor ismét időt kért. Ez már használt, 82-71-re húzott el a Jászberény, majd két büntetővel a végén beállították a 84-78-as végeredményt.

Bonifert Domonkos: – Fásultan és tompán játszottunk, sok volt a gyenge egyéni teljesítmény. Csak a negyedik negyedben nyújtottuk azt, amire szükségünk lett volna.