2018. 04. 19. csütörtök - Emma 11°C | 23°C Még több cikk.

Két arany, egy ezüst, két bronz a szegedi mérleg a kajak-kenu ob-n

Szolnok - Két arany-, egy ezüst- és két bronzéremmel zárta a szolnoki Holt-Tiszán a kajakos, kenus országos bajnokság első napját, az ezerméteres számokat az EDF DÉMÁSZ-Szeged. A klub két bajnoka Kárász Anna és Bozsik Gábor.
A kívülállónak furcsa lehetett, hogy az EDF DÉMÁSZ-Szeged olimpiai bajnok kenusa, Vajda Attila ezúttal nem egyesben, hanem három másik társsal négyesben versenyzett. A Londonban C1 1000 méteren hatodik helyen záró kiválóság ezúttal a szegedi kvartett tagjaként repesztett a szolnoki Holt-Tiszán, és végül negyedik helyen ért be az egységük.

Bajnok lett: Bozsik Gábor ezer egyesben megnyerte az ob-t. Fotó: Karnok Csaba

Eredmények

Kajakos, kenus országos bajnokság, Szolnok, Holt-Tisza. Az EDF DÉMÁSZ-Szeged versenyzőinek A döntős eredményei, férfiak, K1: 1. Bozsik Gábor, 3. Császár Gergely, 7. Hasanovic Dávid. K2: 4. Tóth Attila Tas, Hasanovic D., 5. Petrovics Máté, Solti László (utóbbi UKSC). K4: 3. Szeged I., Paks (Sík Márton, Bozsik G., Császár G., Boros Gergely), 5. Szeged II. (Petrovics M., Tóth Róbert, Tóth A., Hasanovic), 7. Győr, Szeged III., Mezőgép (Nagy Péter, Kovács László, Gál Péter István, Szentesi Roland). C1: 4. Fürdök Gábor. C2: 4. Szabó Gábor, Forgó Christopher. C4: 4. Szeged (Fürdök G., Vajda Attila, Szabó G., Forgó C.). Nők, K1: 1. Kárász Anna, 2. Horváth Alexandra.

– Nagyon elfáradt a hajó minden egyes tagja, így én is, és ahhoz képest, hogy milyen keveset mentünk együtt, egészen jól jöttünk. Hatalmas csata volt az első négy között az egész pályán végig, ám végül mi szorultunk le a dobogóról. Nem baj, az ötszáz négyesben még lesz esélyünk érmet szerezni – mondta Vécsi Viktor tanítványa. A kenu-szakágban valamennyi szegedi egység, a négyes mellett a páros és az egyes hajó egyaránt negyedik lett.

Kárász Anna és Bozsik Gábor viszont bajnokként szállhatott ki a hajóból. Ráadásul a nőknél kettős szegedi siker született, hiszen Kárász mögött Kovács László másik tanítványa, Horváth Alexandra ért a célba. A két szegedi külön csatát vívott, mögöttük messze lemaradva értek célba a többiek. Nem panaszkodhatnak a férfiak sem, hiszen egyesben Bozsik mellett ott állhatott a dobogó harmadik fokán a klubtárs Császár Gergely is.

A szegediek két aranyérme az első napon a klubok között a második helyre volt jó, hiszen a kilenc számból hatban MTK-s, egyben pedig győri győzelem született. A bajnokság ma az ötszáz, holnap pedig a kétszáz és az ötezer méteres számokkal folytatódik – reméljük, hasonlóan sikeresen.