2017. 11. 18. szombat - Jenő 5°C | 8°C Még több cikk.

Két férfi, két eset: Vincze elégedett - Skaliczki szomorú

Szeged - Az A-Híd Szeged VE pólócsapata 8–7-re nyert a Partizan elleni Bajnokok Ligája-meccsen. A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata 30–30-as döntetlent játszott a Tatabánya otthonában. A két mesterrel, Vincze Balázzsal és Skaliczki Lászlóval beszélgettünk.
„Két férfi, egy eset!" – ez egy Frankfurtban játszódó bűnügyi filmsorozat címe (30 évig forgott, 300 résszel, eredeti címe: Ein Fall für zwei). A szerdai játéknapra – ekkor az A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapata a Partizan ellen a BL-ben csatázott, a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata pedig a Tatabánya otthonában szerepelt – viszont a „Két férfi, két eset" cím az igaz.

Vincze Balázs győzelemre (8–7) vezette a csapatát, Skaliczki László gárdája viszont döntetlent (30–30) játszott a Bányász ellen. A két mester nyilvánvalóan másként élte meg a csatát.

Más hangulatban: Vincze Balázs elégedett lehet,
Vincze Balázs (az A-Híd Szeged VE edzője): – Többen lesajnálták az átalakult Partizan Beograd csapatát, és talán mi is ezt tettük 0–2-nél. A 4 perces kiállítás azonban lendületet adott, ezután jól játszottunk. A harmadik negyedben jött elő a fáradtság, hiszen öt nap alatt ez volt a harmadik meccsünk. Egy klubcsapat számára ez elég furcsa dolog, főként úgy, hogy három éles meccset játszottunk ennyi idő alatt. Szerencsére hihetetlen erőről tettünk tanúbizonyságot, pedig sérülés miatt két játékossal kevesebben voltunk, mégis sikerült a magunk javára eldönteni a meccset.

Skaliczki László (a Pick Szeged vezetőedzője): – Nem tudtam a meccs után aludni, végig a Tatabánya elleni találkozó foglalkoztatott. A felelősség az enyém, ezt a meccs után is elmondtam, de akkor igazán hideg fejjel nem tudtam értékelni a találkozót. Sokáig jól játszottunk, a 43. percig csak 16 gólt kaptunk, nem gondoltam volna, hogy gond lehet még a meccsen, hogy nem sikerül nyernünk. Az utolsó 17 percben 16 gólt kaptunk. Sajnos a hajrában nem volt olyan játékosom, aki bevitte volna a döntő találatot, vagy kivédekezett volna egy hazai akciót. Azt tudom, hogy minden kézilabdásom kihozta magából a maximumot, azok is, akik az elmúlt időszakban sérültek és betegek voltak, de ők most ennyire voltak képesek.

Az A-Híd Szeged VE vezeti a magyar bajnokságot, a Bajnokok Ligája D csoportját – a magyar kupát már megnyerte –, a Pick Szeged a döntetlen ellenére is az élen áll az NB I-ben.

Vincze Balázs: – Mindenki fáradt volt, persze én is, de a játékosaimon lehetett látni az elmúlt hetek kemény csatáját. Túl vagyunk ezen az időszakon, jól jöttünk ki belőle, most pedig marad idő a regenerációra. Somogyi Balázs és Szivós Marci is a klinikán kezdte a napot, bízom benne, hogy nincs komolyabb bajuk. Szombaton a BVSC otthonában szerepelünk, a következő héttől pedig kezdődik egy újabb kemény sorozat: a jövő heti pénteki hazai, Vasas elleni rangadó, majd a Galatasaray elleni idegenbeli BL- meccs.

Skaliczki László pedig a tanulságokat keresi. Fotók: Karnok Csaba, Schmidt Andrea
Skaliczki László: – Ez a bajnoki megmutatta a sebezhetőségünket. Lehet keresni az okokat, lehet magyarázkodni, de ez a meccs mindenki számára tanulsággal szolgált. Nemcsak nekem, hanem másoknak is. Akadtak érdekes dolgok, amelyek mellett nem szabad szó nélkül elmenni, és nem akarom a játékvezetésre kenni a döntetlent, de egy biztos: akadtak érdekes ítéleteik, amelyek leginkább bennünket sújtottak. A beállós elleni játék megítélésére és a két percekre gondolok leginkább, amiket mi kaptunk. Nem tartom bukásnak a döntetlent, vezetjük a bajnokságot, és erre már régen volt példa. Még egyszer elmondom: a felelősség az enyém, nem hárítom senkire sem. Három nagyon fontos meccs még vár ránk idén, most ezekre kell figyelnünk, a sebezhetőségünket pedig le kell csökkentenünk, és akkor nem fordulhat elő több ilyen meccs.

• 3. Deadman 2012. november 17. 08:34
    „Nekem semmivel sem változott jobb irányban a Pick Szegedröl a véleményem ..eddig is úgy gondoltam hogy arra alkalmatlanok kezében van a vezetés mind csapatszinten mint Manager szinten és most is az..egyszerűen egy mai kézilabdában nem lehet úgy célokat felállítani hogy nics pénz és másodosztályú zeniten túl lévő de még itt a magyar bajnokságban ellébecoló / larholm , sulc pl / hozunk és úgy állítjuk be öket mintha az évezred igazolásai lennének...kekezovics dr Czina és a többiek meg nagy nullák..Egy ilyen csapathoz kb ilyen edző dukál mint a Skaló..Ő is már kiégett öregember aki régi panelekből építkezik és nem tud vagy nem szeret újítani....

El kéne dönteni végre hogy hova szeretnénk eljutni ezzel a csapattal..Az már most szinte biztos hogy 3 év múlva letaszítjuk a veszprémet a trónjáról című mezei Duma csak parasztvakítás volt..

tehát akkor jó lenne tudni MIT AKARNAK ??? mert ehhez a középszerhez kicsit drágák a játékosok viszont az europa második felének az elejéhez tartozni meg nagyon kevesek.....

A minap olvastam egy csányi interjút ahol megkérdezték hogy lesznek -e erősítések a télen és azt mondta hogy feléje NEM ÉRKEZETT ANYAGI JELLEGŰ kérés a klubtól, hogy erősíteni akarnak mert a keret jó..Nos elég vaknak kell ahhoz lenni ha valaki a nemzetkőzi produkciók után ilyet ki merjen jelenteni....”
  • 2. tavimaszlag 2012. november 16. 18:46
    „Skaliczki monnyá le! Új skandináv, spanyol vagy délszláv edző jöjjön! monnyon le S.L.!”
  • 1. kuhnagnes54 2012. november 16. 17:50
    „Most evvel a cikkel nagyot nőt a szemembe Skaliczki mert végre belátta,hogy Ő igenis sokat tehetne a csapatért pl egy csere ,vagy időkérés stb remélem vasárnap győzelemre vezeti a csapatott a Barca ellen”

Hibátlan röplabdások

Tovább remekel az SZTE EHÖK SE női röplabdacsapata az NB II-es bajnokságban. Tovább olvasom